444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Standart Trafik Sigortasındaki Teminatlar Neler?

10 Temmuz 2014

Primleri yılbaşlarında belirlenen trafik sigortasının ana hatları hemen hemen aynı olmakla birlikte, teminatların ücretleri araç türlerine, hasar oranlarına göre farklılaşmaktadır. Verilen zarar ve hasarlar Karayolları Trafik Kanunu hükümleri dahilinde karşılanmaktadır.

Trafik sigortasındaki limitler verilen zararın çeşidine bağlı olarak farklılaşır. Teminatları belirli sınırlarla çizilen trafik sigortası sahibinin başkalarının ölümüne sebep olması ile maddi zarar vermesi durumunda tazmin edilecek tutar aynı değildir. Bu rakamlar her yıl değişikliğe uğramakta ve primler de trafik sigortası teminatlarına göre değişmektedir.

Eskiden trafik sigortası primleri zorunlu tarifeler ile belirlenirken yeni uygulamalar sonrası sigorta şirketlerinin prim ve teminatları serbestler.

Trafik sigortası ile ilgili daha detaylı bilgi sahibi olabilmek için ''Trafik Sigortası Genel Şartları Nelerdir?'', ''Zorunlu trafik sigortası nasıl hesaplanır?'' konulu içeriklerimize göz atabilirsiniz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ ALIN

 

Standart Trafik Poliçesinde Görebileceğiniz Teminatlar
 

  • Trafik sigortanızın limitleri araç türü ve araçlarla ilgili mesleki faaliyetlerde bulunan kişilere göre değişiklik gösterebilir. Türkiye sınırları içinde araçların işletilmesi anında araçlarla ilgili mesleki faaliyette bulunanların sorumluluğunda olan kazalarda 3.şahıslara verilen ölümlü, yaralanmalı yahut maddi zararlar Karayolları Trafik Kanunu hükümleri dahilinde karşılanır. 
     
  • Trafik sigortasına sahip aracın başkalarına zarar vermesi halinde trafik sigortası, yaralıların ilk yardım, muayene, kontrol, bir takım tedavi giderleri ve tedavinin sebebiyet verdiği masrafları karşılanır.
     
  • Sigortası yapılan aracın  karşı tarafın ölümüne sebebiyet vermesi durumunda, ölümden dolayı maddi destekten yoksun kalan mirasçıların zararları ile birlikte cenaze masrafları sigorta limitleri içerisinde karşılanır. 

Aracın başkalarının malına veya aracına maddi zarar vermesi halinde de zarar sigorta limitleri dahilinde tazmin edilir.

Yolculuk esnasında başınıza gelebilecek kötü sürprizleri her zaman kontrol etmek mümkün değil. Bütçeniz kasko için yeterli olmayabilir ancak en azından trafik sigortanızı yaptırabilir seyir halindeyken hem kendinizi hem karşı tarafı koruyabilirsiniz.

Size ve ihtiyaçlarınıza uygun trafik sigortasına sahip olmak için Sigortam.net’e gelin. En uygun trafik sigortası fiyatlarıyla sigortalanın. Dilerseniz 7/24 hizmet veren 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan yardım alın.


Okumaya Devam Edin

Trafik Sigortası Sorgulama

04 Kasım 2011 Cuma
Trafik sigortası sorgulama hizmetinden faydalanmak ve değişik sigorta şirketlerinin sunduğu fiyatları karşılaştırmak Sigortam.net ile artık çok kolay.

Neden Trafik Sigortası Yaptırmalısınız?

02 Mart 2012 Cuma

Türkiye’de her türlü motorlu taşıt sahibinin yaptırmakla yükümlü olduğu zorunlu trafik sigortası,  kaza vuku bulduğunda, sigorta sahibini para ödemekten kurtaran bir sistemdir.

Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatı Nasıl Hesaplanır?

04 Mart 2013 Pazartesi
Tüm motorlu taşıt sahiplerince yaptırılması yasalar tarafından zorunlu tutulan trafik sigortası, bir kaza halinde karşı tarafa verilen zararı karşılamakta, kazaya neden olan araç sahibi için maddi destek yaratmaktadır.