Trafik Sigortası Artık Sürücü için Yapılacak

Katıldığı bir canlı yayında zorunlu trafik sigortası ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, mevcut düzende trafik sigortası ile ilgili birçok eksik olduğunu ifade ederek, yeni bir model üzerinde çalışmaların başladığını söyledi. Şimşek, yeni modelle beraber aracın değil, sürücünün sigortalanacağını açıkladı. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!TRAFİK TEKLİFİ AL
    

Araca Değil, Sürücüye Sigorta

Trafik sigortasının ana amacının karşı ve üçüncü taraflara verilecek zararları teminat altına almak olduğunu vurgulayan Mehmet Şimşek, mevcut düzende aracın sigortalandığını belirterek, sigortalı aracın bir başkası tarafından kullanırken meydana gelen kazalar nedeniyle ciddi mağduriyetlerin ortaya çıktığını söyledi. Trafik sigortası primlerindeki yükselişin bu nedenden dolayı da kaynaklandığının altını çizen Şimşek, üzerinde çalışılan modelin hayata geçmesiyle artık araçların değil, sürücülerin sigortalanacağını belirtti. Şimşek ayrıca Hazine Müsteşarlığı’nın üzerinde çalıştığı modelin uygulamaya konulmasıyla birlikte primlerde istenilen seviyenin yakalanmasının yanı sıra kaza sayılarında da düşüş olmasını beklediklerini söyledi.

Trafik Sigortası Primlerindeki Son Durum

Yapılan düzenlemeler ve yeni uygulamalar sonrasında yaklaşık %10’luk bir düşüş sağlanan trafik sigortası primlerinin seviyesinin daha aşağıya çekilmesi hedefleniyor. 2017’nin ilk ayında 628 TL olan ortalama zorunlu trafik sigortası primleri, Şubat ayı içerisinde ise 615 TL civarında seyrediyor. Uzmanların açıklamalarına göre ise özellikle son dönemde döviz kurundaki artış, yedek parça maliyetlerinin yükselmesine neden olarak yapılan çalışmalar sonra düşmesi beklenen trafik sigortası primlerini olumsuz yönde etkiliyor.

Moralinizi Bozmayın, Sigortam.net’i Arayın

Eğer aracınızın zorunlu trafik sigortası için aldığınız teklifler moralinizi bozuyorsa, siz de 3 milyonu aşkın mutlu müşterimiz gibi Sigortam.net’i tercih edin. Online olarak ya da 444 24 00 numaralı 7 gün 24 saat kesintisiz Sigorta Destek Hattı’mızı arayarak trafik sigortası teklifi alın, poliçenize %50’ye varan fiyat avantajıyla sahip olun. 

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL