Trafik Sigortasında Tavan Fiyat İddiaları

Trafik sigortası primleri ile ilgili son dönemde basında yer alan iddialara göre yeni bir uygulama için çalışmalara başlandı. Konu ile ilgili Hürriyet yazarı Noyan Doğan 20 Mart 2017 tarihli köşe yazısında Nisan 2017’den itibaren trafik sigortasında tavan fiyat döneminin başlayacanı belirterek, primlerde önemli oranda indirim sağlanacağını iddia etti. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ AL
    

İşte Trafik Sigortası ile İlgili En Son İddialar

Bugünkü köşe yazısında Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’in geçtiğimiz günlerde trafik sigortasında Nisan ayından itibaren tavan fiyat uygulamasına geçileceği yönündeki açıklamalarına yer veren Doğan, atılan tüm adımlara rağmen trafik sigortası primlerinin bir türlü makul seviyeye çekilemediğini belirterek, sorunun çözümü adına tavan fiyat uygulaması kararının alındını ifade etti.

Nisan ayı itibari ile hayata geçecek olan yeni uygulamanın trafik sigortası primlerinde basamaklara göre farklı oranlarda indirimleri getireceğini vurgulayan Doğan, bu indirim oranlarında sürücülerin hasar geçmişlerinin belirleyici olacağının altını çizdi. Hazine Müsteşarlığı’nın trafik sigortasındaki 7 basamak için farklı tavan fiyatlar beliryeceğini belirten Doğan, sigorta şirketlerinin belirlenen bu fiyatlar üzerinde poliçe kesemeyeceklerini ifade ederek, yeni uygulama ile birlikte primlerde ortalama %30’lara varan indirimler sağlanacağını söyledi.

Tavan Fiyat Uygulaması 2017’nin Sonunda Terk Edilecek

Yeni uygulama ile belirlenen tavan fiyatın üzerinde poliçe kesen sigorta şirketlerinin Nisan ayından itibaren araç sahiplerine aradaki farkı iade edeceğini de ifaden eden Noyan Doğan, tavan fiyat uygulamasının 2017’nin sonuna kadar devam edeceğini, bu tarihten sonra ise yine eski sisteme dönüleceğini belirtti.

Zorunlu trafik sigortasının geleceği ile ilgili oldukça ciddi iddialar ortaya atılsa da, resmi olarak henüz atılmış bir adım bulunmuyor. Konu ile ilgili ilerleyen günlerde herhangi bir gelişmenin yaşanması halinde bu gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Trafik sigortası tavan fiyat uygulaması ile ilgili en son gelişmelerden haberdar olmak için bizi takip etmeye devam edin. 

Belirsizliklerle Vakit Kaybetmeyin, Sigortam.net’ten Teklif Alın

Trafik sigortası fiyatları ile ilgili süren tartışmalar ve belirsizlikler araç sahiplerinin poliçe vadelerini geciktirmelerine neden olarak, büyük bir tehlikeye davetiye çıkarmalarını beraberinde getiriyor. Aracınızın zorunlu trafik sigortası poliçesi için daha fazla vakit kaybetmeden en uygun fiyata ulaşmak istiyorsanız online olarak veya 444 24 00 numaralı 7 gün 24 saat kesintisiz Sigorta Destek Hattı’mızı arayarak teklif alın, ihtiyacınız olan poliçeye beklemeden sahip olun.

Benzer İçerikler

Kasko ve Trafik Sigortalarının Arasındaki Fark Nedir?
Araç kasko sigortası ile trafik sigortası arasında önemli farklar vardır....Öncelikle üzerinde durulması gereken nokta ise zorunlu trafik sigortası poliçesinin aracın ruhsatı ve ehliyeti kadar önemli...olduğudur.[widget id="sigortamnet_kaskotrafik_widget-2"]
Trafik sigortası ile araç kasko sigortasının en önemli farklarını sıralarsak:
1....Trafik sigortası her araç sahibi için zorunludur ve her yıl yenilenmesi gerekmektedir. Bu sigortayı yaptırmadığı tespit edilen araçlar trafiğe çıkamazlar. Trafik şubesinin garajında...bekletilen aracı almak için zorunlu trafik sigortasını yatırarak gerekli belgeleri beyan etmek gerekir. Sigortasız trafiğe çıkan...araç için ceza ödendikten sonra ancak tekrar trafiğe çıkabilir. Buna karşılık kasko sigortası zorunlu değil isteğe bağlıdır,...aracı kullanan ya da araç sahibi isterse bu sigortayı yaptırır.
2.  Trafik sigortası herhangi bir hasar...durumunda karşı tarafa verilebilecek bedeni ve maddi zararları güvence altına almaktadır.  Zorunlu olmasının sebebi de budur....Zorunlu trafik sigortası herhangi bir hasar durumunda karşılıklı tarafların kusurlarına bakarak zararı karşılar ve karşılanacak...olan zararın limitleri her yıl resmen belirlenir. Kasko...sigortası ise aracın yanması, çalınması, çalınmaya teşebbüs edilmesi veya kaza sonucu oluşabilecek zararları...güvence altına alır ve ancak sigortalı isterse bu sigortayı yaptırarak kendini güvence altına alır.
3. Zorunlu trafik...sigortası sadece belli başlı vefat, yaralanma gibi durumları teminat altına alırken, kasko sigortası ise sigorta şirketinin...belirlediği kapsam dahilinde pek çok farklı teminatı kapsar. Bu nedenle de trafik sigorta primleri daha ucuzken...kasko primleri daha pahalıdır.