Tavan Fiyat Sonrası İlk Açıklama Geldi

28 Nisan 2017

Geçtiğimiz haftalarda yürürlüğe giren ve trafik sigortası fiyatlarında önemli iyileştirmeler sağlayan tavan fiyatla ilgili Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek çarpıcı açıklamarda bulundu. Şimşek, yaptığı açıklamada tavan fiyat uygulamasını isteyerek getirmediklerini ifade ederek, sigorta şirketlerinin bir türlü beklenen indirimi yapmamaları nedeniyle bu uygulamaya gidildiğini söyledi.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Trafik Sigortasında Fiyatlar Düştü! Hemen Alın, İndirim Fırsatını Kaçırmayın! TRAFİK TEKLİFİ AL

“Trafik Sigortasında Tavan Fiyat Uygulamasına Mecbur Kaldık”

Trafik sigortası fiyatlarında başlayan tavan fiyat uygulaması primlerde önemli düşüşler sağlasa da, zorunlu trafik sigortasında tartışmalar bir türlü bitmek bilmiyor. Bazı şirketlerin trafik sigortası poliçesi kesmemek için fiyat oluşturmaktan kaçındığı iddiası sektörde ciddi tartışmalara neden olurken, ilerleyen günlerde sorunun çözüme kavuşup kavuşmayacağı merakla bekleniyor. Yapılan düzenlemenin ardından ilk defa değerlendirmede bulunan Mehmet Şimşek ise tavan fiyat uygulamasının sıcak baktıkları bir yöntem olmamasına rağmen, şirketlerin fiyat politikalarında bir türlü düzenlemeye gitmemelerinden dolayı mecbur kaldıklarını ifade etti. Sektörün geçmiş yıllardaki mağduriyetlerinin giderilmesi adına birçok adım attıklarını belirten Şimşek, bu düzenlemelerle şirketlerin geçen yıl kara geçtiklerini, ancak bu tablonun trafik sigortası primlerine yansımadığını söyledi.

“Sigorta Şirketlerinin Önerilerini Dikkate Alıyoruz”

Sigorta şirketleri ile sürekli iletişim içerisinde bulunduklarını da vurgulayan Şimşek, şirketlerden gelen önerileri dikkate aldıklarını, şu anda yürürlükte bulunan tavan fiyatın ise geçici bir uygulama olduğunu belirtti. İlerleyen dönemde sürücü skorlaması gibi yöntemlerin de değerlendirilebileceğinin altını çizen Şimşek, ancak şirketler tarafından gelen bazı kesintilerin kaldırılması gibi bir durumun söz konusu olmadığını söyledi.

Online Trafik Sigortasında Sigortam.net Fark Yaratıyor

Trafik sigortası fiyatlarında yaşanan tavan fiyat indirimlerinden yararlanmak için acele edin. Şimdi Türkiye’nin online sigortacılıktaki ilk ve lider kurumu Sigortam.net’ten online ya da 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayarak trafik sigortası teklifi alın, en doğru ve gerçek fiyatlara beklemeden ulaşın, ekstra hiçbir işleme gerek kalmadan poliçenize anında sahip olun.


Okumaya Devam Edin

Zorunlu Trafik Sigortası'nda Tarife Değişikliği

Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü, Zorunlu Trafik Sigortası'nın sigorta şirketleride uygulanacak fiyat tarfileri ve tarifelerin Müsteşarlığa bildirimleri hakkında duyuru yaptı. 

En Çok Aracımızı Seviyoruz

Türkiye'de, gelişmiş ülkelere göre sigorta yaptırma oranlarının düşük olduğu, sigorta pazarının yaklaşık yüzde 60'ını ise araçların trafik ve kasko poliçelerinin oluşturduğu bildirildi.

Erzurum Kaza Riski Yüksek İller Arasında

Erzurum’da sigorta acentesi işletmeciliği yapan Hasan Başkaban, trafikte seyreden araç sayısının 74 bin 311 olduğunu belirterek, 13 bininde, sigorta bulunmadığını bildirdi.