444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Trafik Cezasında Faiz Affı

Trafik cezası ve Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ödemelerini geciktirenler için faiz affı gündemde.

MTVCeza veya vergi ödemesini geciktirenler, 31 Ekim 2013’e kadar vergi dairelerine başvurarak, ceza üzerinden işletine faizde indirimden yararlanabilecek.

Hurda Araç Teşvik Paketi

MTV ve trafik cezası faiz indirimi, 31 Aralık 2010 tarihinden önce ceza almış ve 2 Ağustos 2013 tarihinden itibaren ödemeyi halen gerçekleştirmemiş olanlar için geçerli. Söz konusu cezalara anapara üzerinden her ay yüzde 5 faiz işletilmekteydi.

Faiz affı ile birlikte araç sahiplerinin ceza faizleri aylık yüzde 5 olarak değil, TÜFE ve ÜFE üzerinden hesaplanacak.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Trafik cezası ve MTV faiz affından 1990 ve daha eski model araçlar yararlanabilecek. Ancak bu araçların 31 Aralık 2014 tarihine kadar hurdaya çıkartılması, kayıt ve tescil sildirme işlemlerinin yapılması gerekiyor. Böylece söz konusu araçların gecikmiş MTV  borcu, gecikme zammı, gecikme faizi gibi borçları siliniyor. Bunun yanında 28 Şubat 2009’a kadar plakaya yazılmış olan trafik cezaları da affediliyor. Bu işlemler için vergi dairelerine başvuru yapılması gerekiyor.

Sigortam.net Hasar İşlemlerinizde de 7/24 Yanınızda!

Kasko sigortası yaptırarak aracınızla trafiğe güvenle çıkın. Kasko sigortasında %45 fiyat avantajından yararlanmak için kasko hesaplama yapın, anlaşmalı sigorta şirketleri tarafından verilen kasko fiyatları arasından size en uygun kaskoyu 3 dakikada seçin. Sigorta ve hasar ile ilgili sorularınız için www.sigortam.net internet adresi, m.sigortam.net mobil site veya 444 24 00 Sigorta Destek Hattı üzerinden bize 7/24 ulaşın.

#%sskasko%#


Benzer İçerikler

Trafik Sigortasında SMS İkazı

Zorunlu trafik sigortası yaptırmayanlar için Emniyet ve Hazine işbirliği ile SMS uyarı uygulaması başlatılacak.

Devamını Oku

Trafiğe Kaydı Yaptırılan Araçların Sayısı Arttı!

​Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2014 yılı Haziran ayına ait istatistiklerini yayınladı. Alınan bilgiye göre trafikteki araç sayısı 18 milyon 352 bin 136 oldu.

Devamını Oku

Ehliyet ve Plakada Çip Dönemi Başlıyor

Riskli sürücünün sigorta primi artacak. Kırmızı ışıkta geçen, alkollü araç kullanan, aşırı hız yapan, emniyet kemeri takmayan sürücünün sigorta primi yükselecek. 

Devamını Oku