Trafik Cezası Affında Son Hafta

Ödenmemiş trafik cezalarında faiz indirimi için son gün 31 Ekim 2013. Ağustos ayında yürürlüğe giren yasa kapsamında, süre bitimine kadar başvuruda bulunan vatandaşlar gecikme faizini ödemeyecek.

Trafik cezası faiz indirimi 31 Aralık 2010 tarihinden önce trafik cezası almış kişileri kapsıyor. Bu kişiler eğer 2 Ağustos 2013 tarihi itibarıyle trafik cezalarını halen ödememişse, af kapsamında faiz borcu siliniyor, toplam ceza ise üç taksitte ödeniyor.

Ceza affı aynı zamanda 31 Aralık 2012 tarihinden önce kesilmiş ancak ilgilisine tebliğ edilmemiş trafik cezalarını da kapsıyor. Ancak bu tarihten sonra kesilmiş olan trafik cezaları için faiz indirimi söz konusu değil.

Trafik cezası faiz affından yararlanmak için vergi dairesine başvurmak gerekli. 31 Ekim 2013 tarihine kadar vergi dairelerine başvuranlar, trafik cezalarına uygulanan faizi ödemeyecek. Ancak birden fazla vergi dairesine trafik cezası borcu olanların, her bir daireye ayrıca başvurması gerekiyor.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!TRAFİK TEKLİFİ AL

Trafik cezası yapılandırması, Gelir İdaresi Başkanlığı web sitesi www.gib.gov.tr üzerinden de gerçekleştirilebiliyor. Kimlik bilgileri ile sisteme giriş yapanlar, burada trafik cezalarını görebiliyor ve sitedeki formu doldurarak yapılandırmadan yararlanabiliyor. Site üzerinden yapılan işlem sonucunda ödeme planı da görüntülebiliyor. Kredi kartı ile ödeme yapmak isteyenler için 3 taksit seçeneği mevcut.

Faiz affından yararlanmak isteyen vatandaşlar, yapılandırma sonrası cezanın anaparası üzerinden yürütülen faizi ödemiyor ancak TÜFE ve ÜFE ortalamasına göre hesaplanan bir gecikme faizi ödeyecekler.

#%sstrafik%#

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL