444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Trafik Cezası Affında Son Hafta

22 Ekim 2013

Ödenmemiş trafik cezalarında faiz indirimi için son gün 31 Ekim 2013. Ağustos ayında yürürlüğe giren yasa kapsamında, süre bitimine kadar başvuruda bulunan vatandaşlar gecikme faizini ödemeyecek.

Trafik cezası faiz indirimi 31 Aralık 2010 tarihinden önce trafik cezası almış kişileri kapsıyor. Bu kişiler eğer 2 Ağustos 2013 tarihi itibarıyle trafik cezalarını halen ödememişse, af kapsamında faiz borcu siliniyor, toplam ceza ise üç taksitte ödeniyor.

Ceza affı aynı zamanda 31 Aralık 2012 tarihinden önce kesilmiş ancak ilgilisine tebliğ edilmemiş trafik cezalarını da kapsıyor. Ancak bu tarihten sonra kesilmiş olan trafik cezaları için faiz indirimi söz konusu değil.

Trafik cezası faiz affından yararlanmak için vergi dairesine başvurmak gerekli. 31 Ekim 2013 tarihine kadar vergi dairelerine başvuranlar, trafik cezalarına uygulanan faizi ödemeyecek. Ancak birden fazla vergi dairesine trafik cezası borcu olanların, her bir daireye ayrıca başvurması gerekiyor.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ ALIN

Trafik cezası yapılandırması, Gelir İdaresi Başkanlığı web sitesi www.gib.gov.tr üzerinden de gerçekleştirilebiliyor. Kimlik bilgileri ile sisteme giriş yapanlar, burada trafik cezalarını görebiliyor ve sitedeki formu doldurarak yapılandırmadan yararlanabiliyor. Site üzerinden yapılan işlem sonucunda ödeme planı da görüntülebiliyor. Kredi kartı ile ödeme yapmak isteyenler için 3 taksit seçeneği mevcut.

Faiz affından yararlanmak isteyen vatandaşlar, yapılandırma sonrası cezanın anaparası üzerinden yürütülen faizi ödemiyor ancak TÜFE ve ÜFE ortalamasına göre hesaplanan bir gecikme faizi ödeyecekler.

Online Trafik Sigortası Sorgulama

En uygun trafik sigortası fiyatları için 3 dakikanızı ayırın, anlaşmalı sigorta şirketleri tarafından verilen online sigorta tekliflerine ulaşın, fiyat ve teminat karşılaştırması yapın, trafik sigortası karşılaştırma ile %45 fiyat avantajı yakalayın.

Daha Fazla Trafik Sigortası Teklifi için 444 24 00

Online trafik sigortası teklifleri arasında ihtiyaçlarınıza uygun bir kasko yoksa  444 24 00’ı arayın veya biz sizi arayalım, online teklif vermeyen anlaşmalı sigorta şirketlerinden sizin adınıza teklif alalım. Daha fazla seçenek ve daha uygun fiyatlarla araç sigortanızı kolayca yaptırın. Poliçenizi ücretsiz gönderelim.

Hasar İşlemleri Takibi Sigortam.net’ten!

Herhangi bir hasar durumunda 7/24 hasar ihbarı yapabileceğiniz 444 24 00 Sigorta Destek Hattı’nı arayın veya hasar formunu doldurun, hasar işlemlerinizi sizin adınıza takip edelim.


Okumaya Devam Edin

Ehliyetsiz Sürücünün Cezası Ruhsat Sahibine

26 Temmuz 2013 Cuma

Karayolları Trafik Kanunu’nda yapılan değişiklik sonrası araç sahipleri, araçlarının ehliyetsiz sürülmesinden sorumlu olacak.

Trafik Cezasında Faiz Affı

09 Eylül 2013 Pazartesi

Trafik cezası ve Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ödemelerini geciktirenler için faiz affı gündemde.

Trafik Cezası Kesme Yetkisi Genişletildi

11 Eylül 2013 Çarşamba

Emniyet, yaptığı yeni düzenleme ile merkez teşkilatında görevli memurlara da trafik cezası kesme yetkisi verdi.