Araç Sahiplerine 2016’da Trafik Cezası Yapılandırma Müjdesi

Geçtiğimiz günlerde bir TV kanalında canlı yayına katılan Maliye Bakanı Naci Ağbal, trafik cezası borcu bulunan sürücülere müjdeli haberi vererek, trafik cezası yapılandırma için çalışmalara başladıklarını duyurdu. 4.5 milyon sürücünün toplamda 6 milyar TL’ye yakın trafik cezası borcu bulunduğuna dikkat çeken Ağbal, söz konusu borçların yeniden yapılandırmaya dahil edileceğini söyledi.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!TRAFİK TEKLİFİ AL

Trafikte kurallara uymamak veya diğer yükümlülükleri yerine getirmemekten kaynaklı trafik cezalarının toplam tutarının 6 milyar TL’ye yaklaşması sonucunda Maliye Bakanlığı, söz konusu bu tutarın tahsilini gerçekleştirmek için harekete geçti. İlk etapta sürücülere cezaları ödemeleri için 2016’da trafik cezası yapılandırma seçeneği getirilecek.

2016 Trafik Cezası Yapılandırması Ne Zaman Açıklanacak?

Araç sahiplerinin de memnuniyetle karşıladıkları bu haber sonrasında gözler Maliye Bakanlığı’na çevrildi ancak Bakanlık’tan henüz yapılandırma koşullarının nasıl olacağına dair bir açıklama gelmedi. Bakan Ağbal’ın yaptığı açıklamalara göre ödenmemiş olan vergi ve prim borçları için önümüzdeki günlerde TBMM’ye sunulacak düzenlemeye trafik cezalarının yapılandırılması da dahil edilecek.

Trafik Cezası Affı Değil, Yapılandırma

trafik cezası yapılandırmaSöz konusu düzenlemeyi bir trafik cezası affı olarak değerlendirmek ise yanlış bir tanımlama olabilir. Yapılan düzenlemeyle trafik cezası bulunan sürücülere taksitlendirmelerle uygun ödeme seçenekleri veya peşin ödemelerde faiz indirimi gibi avantajlar getirilebilir.

Ancak belirttiğimiz gibi bu ifadelerin tümü henüz tahmin aşamasında. 2016 trafik cezası yapılandırma koşulları ile ilgili henüz netleşen bir durum olmadığını belirtmekte fayda var. Konu ile ilgili yapılacak tüm açıklamalara ve diğer tüm merak edilenlere haber içeriğimiz üzerinden paylaşımlarda bulunarak sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Trafik Cezanızın Olup Olmadığını Kontrol Edin

Günümüzde araç sahiplerine yazılan trafik cezalarının sadece polis kontrolünde değil, radar, eds gibi otomatik denetleme sistemleri aracılığıyla da gelmesi birçok sürücünün yazılan cezalardan haberinin dahi olmamasına neden olabiliyor. Bu gibi talihsizliklerle karşılaşmamak ve olası gecikme cezaları nedeniyle bütçenizin daha da fazla sarsılmasına engel olmak için plakanıza yazılan herhangi bir trafik cezanızın olup olmadığını düzenli olarak kontrol etmelisiniz.

Aracınızın plakasına veya size yazılan bir trafik cezanızın bulunup bulunmadığını trafik ceza sorgulama sayfası üzerinden öğrenebilirsiniz. Trafik cezası yapılandırma ile ilgili diğer tüm gelişmeleri ise haberimiz üzerinden yapacağımız güncellemelerle sizlere duyurmaya devam edeceğiz.

Benzer İçerikler

Mapfre Genel Sigorta Sigorta SorgulamaOnline sigortacılık sektörünü kuran ve sektöre 12. yılında da öncülük eden Sigortam.net
’ten kasko sigortası, zorunlu trafik sigortası, özel sağlık...sigortası, konut sigortası, yıllık hayat sigortası, seyahat sigortası, DASK ve Bireysel Emeklilik Sistemi...branşlarında hizmet alabilirsiniz. Sigorta sorgulama yaparak bütçenize en uygun sigortaya zaman kaybetmeden kolayca...ulaşırsınız. 1948 yılından beri Türk sigorta sektöründe yerini alan Mapfre Genel Sigorta şirketinin ürünleri hakkında bilgi ve teklif...almak için www.sigortam.net adresinden veya 444 24 00 Sigorta Destek Hattı üzerinden Sigortam.net’e 7/24 ulaşın.

Sigorta...Sorgulama Yapabileceğiniz Diğer Sigorta Şirketleri

HDI Sigorta Sorgulama
Acıbadem Sigorta SorgulamaGüneş...Sigorta Sigorta Sorgulama
Aksigorta Sigorta Sorgulama
Allianz...Sigorta Sigorta Sorgulama
Anadolu Sigorta Sigorta SorgulamaRay Sigorta...Sigorta Sorgulama
Axa Sigorta Sigorta SorgulamaSompo Japan Sigorta Sigorta Sorgulama
Aviva Sigorta Sigorta SorgulamaYapı...Kredi Sigorta Sigorta Sorgulama
Ergo Sigorta Sigorta SorgulamaZurich...Sigorta Sigorta Sorgulama
Groupama Sigorta Sigorta...Sorgulama

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL