444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Araç Sahiplerine 2016'da Trafik Cezası Yapılandırma Müjdesi

26 Temmuz 2016

Geçtiğimiz günlerde bir TV kanalında canlı yayına katılan Maliye Bakanı Naci Ağbal, trafik cezası borcu bulunan sürücülere müjdeli haberi vererek, trafik cezası yapılandırma için çalışmalara başladıklarını duyurdu. 4.5 milyon sürücünün toplamda 6 milyar TL’ye yakın trafik cezası borcu bulunduğuna dikkat çeken Ağbal, söz konusu borçların yeniden yapılandırmaya dahil edileceğini söyledi.     

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ ALIN

Trafikte kurallara uymamak veya diğer yükümlülükleri yerine getirmemekten kaynaklı trafik cezalarının toplam tutarının 6 milyar TL’ye yaklaşması sonucunda Maliye Bakanlığı, söz konusu bu tutarın tahsilini gerçekleştirmek için harekete geçti. İlk etapta sürücülere cezaları ödemeleri için 2016’da trafik cezası yapılandırma seçeneği getirilecek.

2016 Trafik Cezası Yapılandırması Ne Zaman Açıklanacak?

Araç sahiplerinin de memnuniyetle karşıladıkları bu haber sonrasında gözler Maliye Bakanlığı’na çevrildi ancak Bakanlık’tan henüz yapılandırma koşullarının nasıl olacağına dair bir açıklama gelmedi. Bakan Ağbal’ın yaptığı açıklamalara göre ödenmemiş olan vergi ve prim borçları için önümüzdeki günlerde TBMM’ye sunulacak düzenlemeye trafik cezalarının yapılandırılması da dahil edilecek.

Trafik Cezası Affı Değil, Yapılandırma

trafik cezası yapılandırmaSöz konusu düzenlemeyi bir trafik cezası affı olarak değerlendirmek ise yanlış bir tanımlama olabilir. Yapılan düzenlemeyle trafik cezası bulunan sürücülere taksitlendirmelerle uygun ödeme seçenekleri veya peşin ödemelerde faiz indirimi gibi avantajlar getirilebilir.

Ancak belirttiğimiz gibi bu ifadelerin tümü henüz tahmin aşamasında. 2016 trafik cezası yapılandırma koşulları ile ilgili henüz netleşen bir durum olmadığını belirtmekte fayda var. Konu ile ilgili yapılacak tüm açıklamalara ve diğer tüm merak edilenlere haber içeriğimiz üzerinden paylaşımlarda bulunarak sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Trafik Cezanızın Olup Olmadığını Kontrol Edin

Günümüzde araç sahiplerine yazılan trafik cezalarının sadece polis kontrolünde değil, radar, eds gibi otomatik denetleme sistemleri aracılığıyla da gelmesi birçok sürücünün yazılan cezalardan haberinin dahi olmamasına neden olabiliyor. Bu gibi talihsizliklerle karşılaşmamak ve olası gecikme cezaları nedeniyle bütçenizin daha da fazla sarsılmasına engel olmak için plakanıza yazılan herhangi bir trafik cezanızın olup olmadığını düzenli olarak kontrol etmelisiniz.

Aracınızın plakasına veya size yazılan bir trafik cezanızın bulunup bulunmadığını trafik ceza sorgulama sayfası üzerinden öğrenebilirsiniz. Trafik cezası yapılandırma ile ilgili diğer tüm gelişmeleri ise haberimiz üzerinden yapacağımız güncellemelerle sizlere duyurmaya devam edeceğiz.


Okumaya Devam Edin

Zorunlu Trafik Sigortası'nda Tarife Değişikliği

02 Haziran 2010 Çarşamba
Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü, Zorunlu Trafik Sigortası'nın sigorta şirketleride uygulanacak fiyat tarfileri ve tarifelerin Müsteşarlığa bildirimleri hakkında duyuru yaptı. 

Suistimallere Karşı Kendi Denetim Kadrolarımızı Oluşturduk

07 Haziran 2010 Pazartesi

Sahte hasar oran tespitinin tam olarak mümkün olmadığı ancak yüzde 15'lerde tahmin edildiğini kaydeden Mustafa Su, sektörün sahte hasar mücadelesini anlattı. 

En Çok Aracımızı Seviyoruz

11 Haziran 2010 Cuma

Türkiye'de, gelişmiş ülkelere göre sigorta yaptırma oranlarının düşük olduğu, sigorta pazarının yaklaşık yüzde 60'ını ise araçların trafik ve kasko poliçelerinin oluşturduğu bildirildi.