Trafik Cezası Zamları ve Trafik Sigortası | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Trafik Cezası Zamları, Yeni Yılda Trafik Sigortası Fiyatlarını Nasıl Etkileyecek?

Her yıl olduğu gibi 2015 yılına da birçok alanda zamla girdik. Vergi Usul Kanunu’na göre trafik cezalarının yaptırımları da arttı. Sürücülerin trafik kurallarına daha fazla uymasını ve bu sayede de trafikte güvenliği sağlamak amacı ile trafik cezaları ağırlaştırıldı.

2015 yılı trafik cezası uygulaması ile ilgili detayları “Trafik Cezaları 2015’te Zamlanıyor!” yazımızda daha önce paylaşmıştık.

Yeni yıl ile birlikte sigorta sektöründe de değişiklikler yaşandı. Özellikle bu değişim trafik sigortasında görüldü. Trafik cezalarına yapılan zamlar trafik sigortası primlerinin de etkilenmesine neden oldu. 

Bundan böyle trafik kurallarını ihlal edenler ceza almanın yanı sıra trafik sigortalarını da daha pahalıya yaptıracaklar. Kazaya karışan sürücü oldukları için ve hasarsızlık indirimleri de kaybolduğundan dolayı sigorta şirketi de bu doğrultuda yüksek poliçe fiyatı sunacak. Dolayısı ile trafik kurallarına daha fazla dikkat etmek gerekecek.

Aksi durumda araç sahiplerinin bütçesinin oldukça fazla sarsılacağı görülüyor. Tüm bunların yanında trafik sigortasını olumlu yönde etkileyen 2015 değişiklikleri de mevcut.

  

2015 Yılı Trafik Sigortası Değişiklikleri

Doğrudan Tazmin Sistemi

Kesin tarihi netleşmese de 2015 yılında trafik sigortasında “Doğrudan Tazmin Sistemi”ne geçilecek. Bu uygulama ile mağdur olan taraf kısa sürede hasarını tazmin edebilecek. 2 araçlı kazalarda geçerli olan bu sistem ile artık suçsuz sürücü zararını karşı tarafın şirketinden talep etmek durumunda kalmayacak. Kendi sigorta şirketini durumdan haberdar edecek ve zarar talebini de yine kendi şirketine yapacak. Böylece süreç daha hızlı ve kolay sonuçlanacak. Ayrıntılı bilgi için “Trafik Sigortasında Doğrudan Tazmine Geçiş” yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Trafik Sigortası Asgari Teminatları Yükseldi

İkinci bir yenilik ise trafik sigortasının asgari teminatlarının artması yönünde yaşandı. Bu sayede sigortalılar risklere karşı daha fazla güvence kapsamında olacak. Bu uygulama ise 1 Ocak 2015 tarihinden itibaren yürürlüğe girdi. Daha detaylı bilgi için ise “Trafik Sigortasının Asgari Teminatları Arttı!” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Para cezası almamak ve zorunlu trafik sigortanızı daha uyguna yaptırmak için trafik kurallarına özen gösterin. Bunu en başta sizin, sevdiklerinizin ve trafikteki diğer sürücülerin hayati riskini önlemek için yapın. En uygun trafik sigortası fiyatları için Sigortam.net’ten online trafik sigortası teklifi alın. İsterseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın 7/24 telefonda sigorta yaptırın.


Benzer İçerikler

Egzoz Muayenesi Periyodlarına Uymayanların Cebi Yandı!

Tıpkı trafik sigortaları ve araç muayeneleri gibi egzoz gazı emisyon ölçümü de bir zorunluluk ve bu zorunluluğa uyulmaması da idari para cezalarına neden oluyor.

Devamını Oku

Trafik Cezası Kesildiğini Nasıl Anlarsınız?

Olası trafik cezalarına, trafiğe çıkma yasağına engel olmanın yolu Sigortam.net'te. Sigortanızı yaptırın, yollara huzurla çıkın.

Devamını Oku

Trafik Sigortası Sorgulama

Trafik sigortası sorgulama hizmetinden faydalanmak ve değişik sigorta şirketlerinin sunduğu fiyatları karşılaştırmak Sigortam.net ile artık çok kolay.

Devamını Oku