444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Trafik Kazası Tutanağı

07 Şubat 2012
2008 yılından beri maddi hasarlı kazalarda bilindiği gibi sürücülerin kendileri tutanağı doldurmaktalar. Bu nedenle aracınızda herhangi bir duruma karşın kaza tespit tutanağı fotokopilerinin bulunması önemlidir.
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ ALIN
Kaza sonrasında ilk olarak araçların durmunu, oluşan hasarı ve kazanın oluş şeklini anlatan fotoğraflar çekmek gerekmektedir.  Belge olarak kullanılacak fotoğrafların çekilmesinin ardından tutanak doldurulurken araçlar trafiği aksatmayacak şekilde kenara çekilebilir ve doldurma işlemine devam edilebilir. 
 
Trafik kaza tutanakları doldurulurken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır.  Kaza tespit tutanağında istenen bilgileri doğru ve olabildiğince açık bir şekilde belirtmek polisin işini kolaylaştırmasının yanı sıra kasko sigortanızın hasarı karşılamasında da önemli bir faktördür.  Sigorta şirketleri sürücülerin kazadaki kusur oranlarını belirlerken bu tutanaklardan faydalanmaktadır. 
 
Trafik kazasında tutanağın nasıl doldurulması gerektiğine ilişkin açıklamalar ve kaza tutanak örneği için tıklayın.
 
Bazı kazalarda sürücü kendinin hatalı olduğunu düşünürken, trafik kurallarına göre aslında karşıdaki sürücünün hatalı olduğu ortaya çıkmakta, bu durum da sigortadan alınacak tazminatı etkilemektedir. Bu nedenle kazayı iki sürücünün de olduğu gibi ve açıklayıcı bir şekilde anlatması, sigorta firmalarının kararlarını da netleştirmekte ve tazminat süresini kısaltmaktadır. 
 
 

Kaza Sonrasında Sigortam.net Sizin Yanınızda

 
Sigortam.net, kaza durumunda müşterilerinin yanındadır. Bunun için kaza sonrasında istenilen belgelerin hazırlanıp Kaza Hasar Bildirim Formu’nun dolduruması yeterli. Sigortam.net’in sigorta uzmanları en kısa zamanda size ulaşarak, işlemlerin takibini yapacak veya gerekli yönlendirmelerde bulunacaktır. 

Okumaya Devam Edin

Niçin Zorunlu Trafik Sigortası Yaptırmalısınız?

17 Haziran 2010 Perşembe

Trafik sigortası, her araç sahibi tarafından yaptırılması zorunlu olan, hasar anında karşı tarafa verilebilecek bedeni ve maddi zararları güvence altına alan bir poliçedir.

Zorunlu Trafik Sigortası ile Hangi Riskleri Kapsam Altına Alabilirsiniz?

17 Haziran 2010 Perşembe

Zorunlu trafik sigortasında her araç için teminatlar aynıdır ancak teminat limitleri araç türlerine göre değişir. 

Trafik Sigortasının Ödeme Yapmadığı Durumlar Nelerdir?

17 Haziran 2010 Perşembe

Trafik poliçelerinde de diğer tüm poliçelerde olduğu gibi kapsam altında olan ve olmayan haller genel şartlar ile belirtilmiştir.