Trafik Kazası Tutanağı | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Trafik Kazası Tutanağı

2008 yılından beri maddi hasarlı kazalarda bilindiği gibi sürücülerin kendileri tutanağı doldurmaktalar. Bu nedenle aracınızda herhangi bir duruma karşın kaza tespit tutanağı fotokopilerinin bulunması önemlidir.
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ AL

Kaza sonrasında ilk olarak araçların durmunu, oluşan hasarı ve kazanın oluş şeklini anlatan fotoğraflar çekmek gerekmektedir.  Belge olarak kullanılacak fotoğrafların çekilmesinin ardından tutanak doldurulurken araçlar trafiği aksatmayacak şekilde kenara çekilebilir ve doldurma işlemine devam edilebilir. 
 
Trafik kaza tutanakları doldurulurken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır.  Kaza tespit tutanağında istenen bilgileri doğru ve olabildiğince açık bir şekilde belirtmek polisin işini kolaylaştırmasının yanı sıra kasko sigortanızın hasarı karşılamasında da önemli bir faktördür.  Sigorta şirketleri sürücülerin kazadaki kusur oranlarını belirlerken bu tutanaklardan faydalanmaktadır. 
 
Trafik kazasında tutanağın nasıl doldurulması gerektiğine ilişkin açıklamalar ve kaza tutanak örneği için tıklayın.
 
Bazı kazalarda sürücü kendinin hatalı olduğunu düşünürken, trafik kurallarına göre aslında karşıdaki sürücünün hatalı olduğu ortaya çıkmakta, bu durum da sigortadan alınacak tazminatı etkilemektedir. Bu nedenle kazayı iki sürücünün de olduğu gibi ve açıklayıcı bir şekilde anlatması, sigorta firmalarının kararlarını da netleştirmekte ve tazminat süresini kısaltmaktadır. 
 
 

Kaza Sonrasında Sigortam.net Sizin Yanınızda

 
Sigortam.net, kaza durumunda müşterilerinin yanındadır. Bunun için kaza sonrasında istenilen belgelerin hazırlanıp Kaza Hasar Bildirim Formu’nun dolduruması yeterli. Sigortam.net’in sigorta uzmanları en kısa zamanda size ulaşarak, işlemlerin takibini yapacak veya gerekli yönlendirmelerde bulunacaktır. 

Benzer İçerikler

Trafik Kazalarında Açılabilecek Davalar

Kaza durumunda güvende olmak için tazminat davalarıyla ilgili bilgi sahibi olun ve en uygun trafik sigortası fiyatları için Sigortam.net'ten teklif alın.

Devamını Oku

Güvence Hesabı Başvurusu İçin Gereken Belgeler

Güvence hesabı başvurusu için gereken belgeler neler öğrenin, yola güvenle çıkmak için araç sigortanızı sadece 3dk.da Sigortam.net ile yaptırın.

Devamını Oku

Sıfır Araç için Trafik Sigortası Fiyatları

Resmi Gazete yayınlanan tebliğe göre model yılı geçişleri artık Ağustos ayında değil, yılbaşlarında gerçekleştirilecek. 2012 yılı itibariyle gerçekleşen bu uygulama ile 01 Ocak 2013 ve 31 Aralık 2013 tarihleri arasında üretilen araçlar veya ithal edilen araçların tamamı 2013 model olarak kabul ediliyor.

Devamını Oku