Trafik Kazaları Haritası

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi (SBM) trafik kazası istatistiklerini yayınladı. Türkiye’nin kaza haritasının çıkarıldığı istatistikler, kazalar konusunda iyi bir grafik çizmediğimizi gösteriyor.
 

İllere Göre Kaza Sayısı

 
2012 yılında gerçekleşen 950 bini aşkın maddi hasarlı trafik kazası var. Bu rakam günlük ortalama 2600 kaza demek. Her gün meydana gelen bu kazaların yaklaşık 800’ü İstanbul’da meydana geliyor. Ardahan’da meydana gelen yıllık kaza sayısının 250 civarı olduğu düşünülürse, İstanbul’da yarım günde Ardahan’ın yıllık kaza sayısından daha fazla trafik kazası meydana geldiği anlaşılıyor.
 
Kazaların üçte birinin meydana geldiği İstanbul’da ilçelere göre duruma bakıldığında Ümraniye %6 oranı ile öne çıkıyor. Anadolu yakasında Ümraniye ile birlikte kaza oranı en yüksek olan ilçe Kadıköy iken Avrupa yakası Bahçelievler, Küçükçekmece, Şişli gibi ilçelerle toplamda daha fazla kaza oranına sahip.
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!TRAFİK TEKLİFİ AL

Pazartesi ve Cuma Tehlikeli

 
Kazaların gerçekleştiği gün istatistiklerine bakıldığında en çok kazanın Pazartesi ve Cuma günlerinde gerçekleştiği görülüyor. Kazaların çoğu öğleden sonra 14:00-15:00 arasında meydana geliyor. Kaza yoğunluğunda ikinci sırada yer alan saat dilimi gece 12:00-01:00 iken İstanbul bunun tam tersi bir grafik gösteriyor. İstanbul’da kazaların en az meydana geldiği saatler gece 12:00 civarı.
 

Kadın Sürücü Daha Dikkatli

 
Sürücü profillerine göre kaza oranlarında tecrübesiz sürücüler ilk sırada. Bilinenin aksine kadın sürücülerin daha dikkatli olduğu görülüyor. Meydana gelen kazaların dörtte biri park halindeki araçlarla yapılıyor. Bunu sırasıyla araca arkadan çarpma ve yan yoldan ana yola çıkan araçla çarpışma takip ediyor.
 
Kasko sigortası ve zorunlu trafik sigortası ile trafik kazası sonrası meydana gelecek maddi hasarları en aza indirirsiniz. Trafik sigortası fiyatları ve kasko fiyatları için www.sigortam.net veya 444 24 00 Sigorta Destek Hattı üzerinden sigorta sorgulama yapın, size en uygun sigortaya 3 dakikada ulaşın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL