444 24 00
7/24 Yanınızdayız

​Güvenliğiniz için Aracınızda Bulunması Gerekenler

Aracınızla yola çıkarken hem aracınızı hem de kendinizi güvence altına alarak çıkmanız gerekir. Günümüzde trafik kazaları çok fazla arttığı için kazayla karşılaşma riski de yükselmiştir.

Yola çıkmadan önce mutlaka trafik sigortası yaptırmalısınız. Trafik sigortası yaptırmadan yola çıkmak yasaktır. Zorunlu trafik sigortası ile ayrıca meydana gelen hasarların maddiyatını ve 3. şahıslara gelen zararların güvence altına alınmasını sağlamış olursunuz.

Trafik sigortası, ruhsat, araç muayene belgesi ve egzoz emisyon pulu da mutlaka aracınızda bulunması gerekenlerdir. Belirli periyodlarda araç muayenesinin yapılması büyük önem taşır. Konuyla ilgili "Araç Muayenesi Öncesi Dikkat Edilmesi Gereken 10 Nokta" yazımızı okuyabilirsiniz.

Bunların dışında trafikte karşılaştığınız bir sorun ya da kaza dışında size yardımcı olacak trafik seti adı altında ekipmanlar da vardır. Bunların araçta bulunması zorunludur.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Trafik Setinde Olması Gerekenler
 

 • İlk yardım çantası
   
 • 2 adet üçgen reflektör
   
 • Yangın söndürme cihazı
   
 • El feneri
   

Kazalarda yaralanma durumunda ilk yardım çantası yaralanan kişiye ilk müdahalenin yapılmasını sağlar. Bu müdahale birçok hayatın kurtarılmasını sağlar. Bunun için mutlaka ilk yardım eğitiminin de alınması gerekir.

Trafik seti ise aracınızın arıza yaptığı durumlarda ihtiyacınız olan ekipmanları barındırması açısından önemlidir. Arazınızın arızasını bu ekipmanlar yardımıyla gidererek güvenli bir şekilde yolunuza devam edebilirsiniz.

Sigortam.net üzerinden en uygun trafik sigortası fiyatlarına sigorta sorgulama ile kolayca ulaşabilirsiniz. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan 7/24 detaylı bilgi alabilirsiniz.


Benzer İçerikler

Motosiklet Trafik Sigortası Fiyatları 2017

Motosiklet sigortası için en uygun teklif Sigortam.net'te. 2017 motosiklet zorunlu trafik sigortası fiyatları için online hesaplama yapın, en uygun 2017 motosiklet sigortasına sadece 2 dakikada sahip olun.

Devamını Oku

Araç Muayenelerinde En Çok Neden Kalıyoruz?

Araç aksamlarındaki bazı noktalara dikkat ederek araç muayenesinden kolayca geçmek, aracın tekrar tekrar muayene edilmesi gibi durumları engellemek mümkün.

Devamını Oku

Kar Zinciri Kullanmamanın Cezası

Kış aylarının oldukça sert yaşandığı ülkemizde zorunlu hale getirilen kar zincirini kullanmanın bedelinin 88 TL olduğunu biliyor muydunuz?

Devamını Oku