​Güvenliğiniz için Aracınızda Bulunması Gerekenler

Aracınızla yola çıkarken hem aracınızı hem de kendinizi güvence altına alarak çıkmanız gerekir. Günümüzde trafik kazaları çok fazla arttığı için kazayla karşılaşma riski de yükselmiştir.

Yola çıkmadan önce mutlaka trafik sigortası yaptırmalısınız. Trafik sigortası yaptırmadan yola çıkmak yasaktır. Zorunlu trafik sigortası ile ayrıca meydana gelen hasarların maddiyatını ve 3. şahıslara gelen zararların güvence altına alınmasını sağlamış olursunuz.

Trafik sigortası, ruhsat, araç muayene belgesi ve egzoz emisyon pulu da mutlaka aracınızda bulunması gerekenlerdir. Belirli periyodlarda araç muayenesinin yapılması büyük önem taşır. Konuyla ilgili "Araç Muayenesi Öncesi Dikkat Edilmesi Gereken 10 Nokta" yazımızı okuyabilirsiniz.

Bunların dışında trafikte karşılaştığınız bir sorun ya da kaza dışında size yardımcı olacak trafik seti adı altında ekipmanlar da vardır. Bunların araçta bulunması zorunludur.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Trafik Setinde Olması Gerekenler
 

 • İlk yardım çantası
   
 • 2 adet üçgen reflektör
   
 • Yangın söndürme cihazı
   
 • El feneri
   

Kazalarda yaralanma durumunda ilk yardım çantası yaralanan kişiye ilk müdahalenin yapılmasını sağlar. Bu müdahale birçok hayatın kurtarılmasını sağlar. Bunun için mutlaka ilk yardım eğitiminin de alınması gerekir.

Trafik seti ise aracınızın arıza yaptığı durumlarda ihtiyacınız olan ekipmanları barındırması açısından önemlidir. Arazınızın arızasını bu ekipmanlar yardımıyla gidererek güvenli bir şekilde yolunuza devam edebilirsiniz.

Sigortam.net üzerinden en uygun trafik sigortası fiyatlarınasigorta sorgulama ile kolayca ulaşabilirsiniz. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan 7/24 detaylı bilgi alabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL