444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Trafik Sigortası Primleri Kasko Primlerini Geçti

04 Haziran 2013
Trafik sigortası fiyatları son bir yılda gelen zamlarla birlikte büyük artış yaşadı. Trafik sigortası için üretilen prim miktarı ilk defa kasko sigortası primlerini geçti.
 
Türkiye Sigorta Birliği verilerine göre trafik sigortası zamları sigorta sektöründe trafik sigortası ve kasko sigortasının yer değiştirmesine sebep oldu. Şimdiye kadar en çok prim üreten sigorta ürününün kasko olduğu görülen verilerde, 2012 yılından itibaren gerçekleştirilen zamların da etkisiyle, 2013 yılı ilk çeyreğinde trafik sigortası öne çıkıyor.
 
2012 yılında trafik sigortası için yazılan prim 800 milyon TL civarında iken 2013 yılında yazılan trafik sigortası primi 1 milyar 200 milyonu geçti. 
Kasko sigortası için 2012 yılında yazılan prim 1 milyar TL iken 2013 yılında yazılan kasko primi az bir artışla yaklaşık 1 milyar 200 milyon TL oldu.
 
Zorunlu trafik sigortanızı yaptırarak karşı tarafa vereceğiniz hasarı teminat altına alırsınız. Kendi aracınızı çarpma, çarpışma, yanma, hırsızlık gibi pek çok zarara karşı korumak için kasko sigortası yaptırmanız gerekir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN
 
Araç kasko hesaplama yaparak kasko fiyatları için anlaşmalı sigorta şirketleri tarafından verilen en iyi kasko tekliflerine Sigortam.net üzerinden tek bir formla 3 dakikada ulaşın, kaskonuzu %45 fiyat avantajı ile yaptırın. www.sigortam.net veya 444 24 00 Sigorta Destek Hattı üzerinden 7/24 destek ve bilgi alın, Sigortam.net avantajlarından yararlanın.
 

Online Kasko Sorgulama

En uygun kasko fiyatları için 3 dakikanızı ayırın, kasko hesaplama yaparak anlaşmalı sigorta şirketleri tarafından verilen online kasko tekliflerine ulaşın, fiyat ve teminat karşılaştırması yapın, kasko karşılaştırma ile %45'e varan fiyat avantajı yakalayın.

Daha Fazla Kasko Teklifi için 444 24 00

Online kasko teklifleri arasında ihtiyaçlarınıza uygun bir kasko yoksa  444 24 00’ı arayın veya biz sizi arayalım, online teklif vermeyen anlaşmalı sigorta şirketlerinden sizin adınıza teklif alalım. Daha fazla seçenek ve daha uygun fiyatlarla kasko sigortanızı kolayca yaptırın. Poliçenizi ücretsiz gönderelim.

Hasar İşlemleri Takibi Sigortam.net’ten!

Herhangi bir hasar durumunda 7/24 hasar ihbarı yapabileceğiniz 444 24 00 Sigorta Destek Hattı’nı arayın veya hasar formunu doldurun, hasar işlemlerinizi sizin adınıza takip edelim.

Okumaya Devam Edin

Trafik Sigortasında SMS İkazı

13 Mayıs 2013 Pazartesi
Zorunlu trafik sigortası yaptırmayanlar için Emniyet ve Hazine işbirliği ile SMS uyarı uygulaması başlatılacak.

Trafik Poliçesi Sorgulama e-Devlet’te

15 Mayıs 2013 Çarşamba
Zorunlu trafik sigortası poliçesi artık cep telefonlarından ve e-Devlet’ten görüntülenebilecek.

Muayene Ücreti ve Sigorta İndirimi

28 Mayıs 2013 Salı
Araç muayene gecikme ücretleri ve zorunlu trafik sigortası primlerinde indirim yapılması için yasa teklifi sunuldu.