Trafik Sigortası Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Trafik sigortası, ülkemizde zorunlu olarak bütün motorlu araçların yaptırması gereken bir sigorta türüdür. Trafik sigortası bir yıllıktır ve her yıl yenilenmesi gerekmektedir. Sadece geçici plakalar ile uluslararası yolcu ve eşya taşımacılığı yapan yabancı plakalı araçlar için geçici ve kısa vadeli trafik sigortası uygulaması olabilir. Bu araç türleri dışındaki araçlar yıllık trafik poliçelerini edinmelidir çünkü trafik sigortası olmayan bir araç trafiğe çıkmışsa trafikten men edilerek cezalandırılmaktadır.
 
Sigortam.net üzerinden sigorta sorgulama yaparak en uygun sigortaya kolayca ulaşabilirsiniz.
 
Trafik sigortası herhangi bir kazada diğer araç veya üçüncü şahıslara karşı verebileceğiniz hasarları güvence altına alır. Sigorta şirketleri, hareket halindeki araçların kaza yapması sonucu oluşabilecek hasarları poliçede belirtilen en üst tutara kadar öderler. Zorunlu trafik sigortası ancak hareketli otomobil kazalarında kullanılabilir. Dolayısıyla park halindeki aracınıza bir zarar gelirse trafik sigortası bir bedel ödemez. Bu tür durumlar için kasko sigortası devreye girmektedir.
 
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ AL

 

Trafik Sigortası Sorgulama
 

Zorunlu trafik sigortası yaptırırken, poliçe fiyatlarını trafik sigortası sorgulaması yaparak online olarak sorgulayıp kendinize en uygun sigorta şirketini ve paketi seçebilirsiniz. 
 
Trafik sigortasında teminat kapsamı ve poliçe bedelleri tüm sigorta şirketlerinde aynı olsa da fiyatlarda sigorta şirketlerine göre değişiklikler olmaktadır.  Fiyatlarda oluşabilecek değişkenliğin sebebi araç, kullanıcı, plaka, hasar geçmişi gibi unsurlardır.
 

Trafik sigortasında en iyi teklifi bir kaç dakika içinde almanız mümkündür. Online trafik sigortası sorgulama hizmetimiz ile fiyat teklifi alabileceğiniz gibi, sigorta uzmanlarımıza danışarak trafik poliçenizin durumu hakkında da kolayca bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca poliçe bitiş tarihiniz ile ilgili online hatırlatma hizmetimizi kullanarak poliçenizin yenileme tarihini takip etmekten kurtulursunuz. 
 
Sizin için en ekonomik trafik sigortasına sahip olmak için 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı’ndan bizi arayarak 7/24 sigorta uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Benzer İçerikler