Trafik Sigortası Cezası 2019

2019 trafik sigortası cezası var mı? Trafik sigortası cezası 2019 ne kadar? Trafik sigortası yaptırmak zorunlu mu? Trafik sigortası yaptırmazsak ne olur? Trafik sigortası yaptırmamanın cezası ne kadar?

Trafik sigortası cezası ile ilgili merak edilen tüm detayları ve 2019 trafik sigortası cezası hakkında güncel gelişmeleri yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Trafik Sigortası Cezası 2019

Trafik Sigortasız Trafiğe Çıkarsanız Para Cezası Ödersiniz!

Trafik sigortası yaptırmama, para cezası ve gecikme faizi uygulaması ile oldukça ağır yaptırımlara sahip. Eğer trafik sigortasınız yoksa ve sigortasız trafiğe çıkmanız trafik polisi ekiplerince tespit edilirse, para cezası uygulaması ile karşılaşırsınız. 2019’da ödeyeceğiniz trafik sigortası cezası ise 108 TL olarak uygulanmaya devam ediyor.

Trafik sigortası para cezası erken ödendiği taktirde ceza tutarı üzerinden indirim uygulanır. Nasıl mı? Cezanızı 15 gün içerisinde peşin ödemeniz halinde %25 oranında indirim avantajı mevcut. Bu sayede 108 TL yerine sigorta cezası için 81 TL ödersiniz. Önemli olan 15 günlük süreyi geçirmeden ödemeyi yapmak.

Aracınız Trafikten Men Edilebilir!

Aynı zamanda para cezası kesildikten sonra aracınızın bağlanma ve çekilme süreci de ortaya çıkabilir. Trafik sigortanızı yaptırana kadar aracınız trafikten men edilebilir. Bu durumda da çekici ve otopark ücretini sizin ödemeniz gerekir. Para cezası ödemek, araçsız kalmak ve aracınızı almak için yapacağınız masraflar, bütçenizi sigorta yaptırmak için vereceğiniz prim ücretinden daha zor duruma sokacaktır.

Trafik sigortasız trafiğe çıkmanız durumunda, hem maddi açıdan hem de araçsız kalmanız açısından olumsuz sonuçlarla karşılaşma riskiniz yüksektir. Bu sebeple gecikmeden trafik sigortanızı yaptırın, ceza risklerine karşı önleminizi şimdiden alın!

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!TRAFİK TEKLİFİ AL

Gecikme Faizi Ödersiniz!

Trafik sigortası gecikme cezası ise trafikte sigortasız olduğunuzun tespit edilmesi durumundan farklıdır. 1 yıllık poliçe süresi dolan trafik sigortanızı yenilemediğiniz ilk 30 gün içerisinde, gecikme faizi işlemeye başlar. Sadece bir gün bile sigortanızı geciktirseniz, %5 olan trafik sigortası gecikme faizi uygulanır.

Araç sigortası gecikme cezası, yeni yaptırdığınız ya da yenilediğiniz poliçenize gecikme sürpirimi olarak geçirilir. İlk aydan sonra da trafik sigortanızı yaptırmadığınız her ay, %5 ceza oranı katlanarak artar. İkinci ay %10, üçüncü ay %15 şeklinde gecikme için ödeyeceğiniz ceza miktarı artacaktır. Gecikme cezası oranı %50 ile sınırlandırılmıştır. Bu sebeple vade tarihinizi geçirmeden poliçenizi yenilemek aynı zamanda bütçenizi korumak anlamına da gelir.

Trafik Cezalarınızı Öğrenin!

Trafik sigortası cezası gibi aracınıza ait başka trafik cezaları da olabilir. Trafik cezası sorgulama yaparak aracınıza ve plakanıza ait cezaları öğrenebilirsiniz. Cezaları öğrenmek için aşağıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz.

trafik sigortası cezası

  • Emniyet Genel Müdürlüğünün resmi www.egm.gov.tr adresinden “trafik cezası ve otopark sorgulama” kısmına girerek sorgulama yapabilirsiniz. Bu adresten sadece son 1 yıl içerisinde yazılan cezaları öğrenebilirsiniz.
  • www.turkiye.gov.tr adresinden “Vergi, Harç ve Cezalar” bölümüne girerek, “Araç Plakasına Yazılan Ceza Sorgulama” ve “Sürücü Belgesi ve Şahıslara Yazılan Ceza Sorgulama” araçlarını kullanabilirsiniz.
  • Gelir İdare Başkanlığının “Trafik Para Cezası Borcu Sorgulama” uygulaması ile de trafik cezalarını öğrenebilirsiniz. Sorgulama mesaj ile yapılabiliyor. TPC PLAKANO TESCILTARIHI TCKNO(VKNO) yazıp 1189’a göndermeniz gerekiyor. Hatırlatmakta fayda var, mesaj göndermek ücretli. Resmi sitede, operatörün kısa mesaj tarifesinden ücretlendirilir şeklinde bir hatırlatma mevcut.

Sigortam.net’ten Teklif Alın, Avantajları Kaçırmayın!

Sigortam.net web sitesinden trafik sigortasıteklifi alın, 2 dakika içerisinde birçok sigorta şirketinin teminat ve fiyatları karşınızda olsun! Teklifleri tek bir ekrandan karşılaştırarak, bütçenize en uygun poliçeyi rahatlıkla seçin. Poliçeniz e-posta ile size ulaşsın ve güvenceniz anında başlasın!

Dilerseniz 444 24 00 7/27 Sigorta Destek Hattımızdan arayarak, telefonda trafik teklifi alın. Trafik sigortası ile ilgili merak ettiklerinizi uzman sigorta danışmanlarımıza sorabilirsiniz.

Benzer İçerikler

2018 Öne Çıkan Trafik Cezaları ve Yaptırımları
2019 trafik cezaları güncel bilgilerine...ulaşmak için tıklayın. 2018 trafik cezaları yeniden zamlandı. 2018 yılında hangi trafik cezalarına zam...geldiğini ve güncel ceza tutarlarını öğrenmek için "2018 Trafik Cezalarına Zam Geldi!" yazımızı...okuyabilirsiniz. 2018 Öne Çıkan Trafik Cezaları ve...YaptırımlarıTrafik cezalarının ödenmesi konusunda ise sürücülere önemli bir kolaylık sağlandı. Trafik...cezası kesilen sürücüler, cezalarını ilk 15 gün içerisinde öderlerse tutar üzerinden %25'lik bir indirim kazanıyorlar....Sürücülerin ceza tutarlarını ödeme gününü geciktirmeleri halinde ise %5'lik bir gecikme zammı eklenerek ceza...ağırlaştırılır. Siz de trafik cezanızın olup olmadığını öğrenerek en kısa zamanda ödemenizi yapın ve indirim...seçeneğinden yararlanın. Trafik cezası sorgulama işlemi nasıl yapılır öğrenmek istiyorsanız, Plakadan Araç Trafik Cezası Sorgulama Nasıl...Yapılır? içeriğini inceleyebilirsiniz.   [widget id="sigortamnet_trafik_widget-2"]

2018 Trafik Cezaları ile...İlgili Öne Çıkanlar

  • 2018 yılı için belirlenen trafik cezalarına...yüzde 14,47 oranında zam getirilerek, ceza tutarları yeniden hesaplandı.
  • 2018 için hazırlanan listede, en yüksek ceza...17.065 TL ile ruhsat çıkarmada usulsüzlük olarak belirlenirken, en düşük ceza ise 85 TL ile taşıma sınırı üzerinde yolcu alma...ihlali oldu.
  • Sürücülerin araç kullanırken en dikkat etmeleri gereken temel kurallar, 2018'de arttırılmış cezalarla...birlikte geldi. Ehliyetsiz araç kullananlar 2.018 TL , emniyet kemeri takmayanlar 108 TL ceza alacaklar.
  • Trafik işaretlerine...zarar vermek, yola çöp atmak ve trafiği engellemek gibi düzeni bozan ihlaller, 488 TL şeklinde cezalandırılarak güvenliğin...sağlanması ve düzenin bozulmaması amaçlandı
  • Hız sınırı ihlalleri için de yeni düzenlemelere gidildi. Belirlenen hız...sınırlarını %10'dan %30'a kadar aşmak 235 TL, %30'dan fazla aşmak ise 488 TL şeklinde belirlendi.
  • Alkollü araç kullanma...ihlaline ise kademe şeklinde cezalar öngörüldü. Alkollü araç kullanmanın 1. seferinde 1.002 TL, 2. seferinde 1.256 TL ve 3.defa...aynı kural ihlali gerçekleştirildiğinde 2.018 TL olarak belirlenen cezalar uygulandı. Artı olarak Alkolmetreye üflemeyi reddetme...halinde ise 2.869 TL bir ceza kesilerek zorluk çıkarma sıkıntısının da önünün alınması amaçlandı.
Hem bütçenizi...hem kendinizi tehlikeye atmamak için trafik kurallarını uyun ve zorunlu trafik...sigortasıkasko sigortası gibi araç...sigortası yaptırmayı ihmal etmeyin. Sigortam.net'ten trafik sigorta sorgulama yapın bütçenize en...uygun sigorta teklifi ile 2018 trafik sigortası...fiyatları listesine 3 dakikada ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan 7/24 bilgi trafik...sigortası ile ilgili bilgi alın.

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL