Yeni Trafik Sigortası Değişiklikleri | Trafik Sigortası | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Yeni Trafik Sigortası Hakkında Bilmeniz Gereken 4 Değişiklik!

Trafik sigortası 1 Ocak 2014 tarihinden itibaren değişti. Tüketicilerin primlerin çok yüksek olmasından dolayı şikayetçi olması nedeniyle yeni trafik sigortası yasası ile birlikte zorunlu trafik sigortası şartları ve primlerinde önemli değişiklikler yapıldı.

Trafik sigortasında 1 Ocak 2014 tarihine kadar yarı serbest bir uygulama hakimdi. Prim artış oranını ve hasarsızlık indirimini Hazine belirliyordu.

Sigorta şirketleri ise primleri bu doğrultuda belirleyerek Hazine’nin onayına sunuyordu.

Yeni trafik sigortası ile birlikte bu uygulama sona erdi ve trafik sigortasında tam serbest dönem başlamış oldu.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ AL

Yeni Trafik Sigortası Değişiklikleri:
 

 • Yeni trafik sigortası ile birlikte trafik sigortasında tam serbest döneme geçildi. Böylece trafik sigortası fiyatları sigorta şirketleri tarafından serbestçe belirlenmeye başladı. Hangi sürücüye ne kadar artırım ve indirim yapacağını kendisi belirleyen şirketler, bu oranların sebeplerini Hazine’ye bildirmekle yükümlü olacak.
   
 • Eski uygulamada en yüksek hasarsızlık indirimi oranı %20 olarak sınırlandırılmıştı. Yeni uygulamayla birlikte sigorta şirketleri bu oranı artırabiliyor. Böylece trafik kurallarına uyan ve kazaya karışmayan sürücüler daha az öderken, kazaya karışan sürücüler daha fazla prim ödemek zorunda kalacak.
   
 • Yeni uygulamayla beraber sigorta şirketleri uygulayacakları sigorta primlerini internet siteleri üzerinden açıklamak zorunda kaldı. Şirketler, internet sitelerinde, trafik sigortası sorgulama ekranı oluşturacak.
   
 • Sigorta şirketleri, yeni uygulama ile birlikte artık primleri aylık olarak belirliyor ve bir aydan önce değiştiremiyor. Eski uygulamada şirketler, primleri günlük olarak bile değiştirilebiliyordu.
   

Trafiğe çıkan her aracın yaptırmakla yükümlü olduğu zorunlu trafik sigortasını biran önce yaptırmak veya vadesi dolmuş poliçenizi hemen yenilemek için Sigortam.net üzerinden online trafik sigortası teklifi alabilirsiniz. İsterseniz 444 24 00 Sigorta Destek Hattımızı arayarak 7/24 sigorta uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.


Benzer İçerikler

Trafik Sigortasını Yaptırmayanları Bekleyen Büyük Tehlike!

Trafik sigortasında yaşanan fiyat artışları sigortasızlık oranının yükselmesine neden oldu. Ancak trafik sigortasını yaptırmayanları bekleyen çok önemli tehlikeler var.

Devamını Oku

Tramerden Trafik Sigortası Sorgulama

Sigorta bilgi merkezi olarak anılan Tramer ile trafik sigorta sorgulamalarından araç hasar kaydı sorgulamalarına pek çok işlemi yapabilirsiniz.

Devamını Oku

Trafik Sigortası Primine Neler Etki Eder?

Trafik sigortası primine etki eden faktörleri öğrenin, en doğru trafik sigortası poliçesi için harekete geçin. Sizler için derledik. 

Devamını Oku