Trafik Sigortası Fiyatları | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Trafik Sigortası Fiyatları

Aracınızın trafikten men edilmemesi ya da üçüncü kişilere verilecek hasarları Karayolları Kanunu hükmünde verilen limitler dahilinde teminat kapsamı altına alabilmeniz için trafik sigortası poliçeniz olmadan trafiğe çıkmamanızı tavsiye ederiz.
 
Trafik sigortası fiyatları, Türkiye Sigorta Şirketleri Birliği tarafından her yılın Ocak ayında yayınlanır. Ancak bu fiyatlar bağlayıcılığı olmayan öneri niteliğinde fiyatlardır. Sigorta bu fiyat üzerinden yapılmayabilinir. 
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ AL

Trafik sigortasında teminatlar ve limitler tüm şirketler için aynı olup, fiyatlar ve ödeme koşulları farklılık göstermektedir. Sigorta şirketleri, trafik poliçesi fiyatlarında çeşitli indirim ve ek hizmetlere bağlı olarak  %10 – 20 oynama yapabilmektedirler. 
 

Trafik Sigortası Fiyatları Nasıl Değişkenlik Gösterir?

 
Trafik sigortası yaptırmak istediğinizde alacağınız fiyatlar aşağıdaki faktörlere göre değişkenlik göstermektedir:
 
– Aracın kullanım tarzı (ticari – özel ),
– Ruhsat sahibinin bilgileri,
– Bulunduğunuz ilin plaka kodu,
– Poliçenin zamanında yenilenmesi veya yenilenmemesi. 
 
Trafik sigortası fiyatını en çok etkilen faktör zamanında yenilenip yenilenmediğidir. Trafik sigortası yaptırılması zorunlu bir sigorta olduğundan zamanında yenilenmeyen poliçeler için ceza olarak “gecikme sürprimi” uygulanmaktadır.
 
Zorunlu trafik sigortası fiyatları illere göre farklılık göstermektedir. Zorunlu trafik sigortası ücreti için araç plakasının bağlı olduğu il plaka kodu baz alınır. Sigorta ücretlerinin illere göre değişken olmasında ilin kalkınmada öncelikli olması, ildeki araç sayısı, kaza oranları gibi kriterler belirleyicidir.
 
En uygun trafik sigortasını almak için farklı şirketlerin verdiği trafik sigortası tekliflerini karşılaştımak gerekir. Teklifleri karşılaştırırken 444 24 00 Sigorta Destek Hattı’nı arayarak sigorta uzmanlarından destek alabilirsiniz. 
 

Benzer İçerikler

Sigorta Yaptırmanın Faydaları Nelerdir?

Önceden tahmin edemediğimiz başımıza gelebilecek risklerden ihtiyacımız olan sigortaları önceden temin ederek önlem almamız mümkün. 

Devamını Oku

TSB’den Trafik Sigortası Genel Şartları İçin Flaş Açıklama

Hazine Müsteşarlığı'nın trafik sigortası genel şartlarında yaptığı değişikliklerle ilgili TSB'den önemli bir açıklama geldi. 

Devamını Oku

Niçin Zorunlu Trafik Sigortası Yaptırmalısınız?

Trafik sigortası, her araç sahibi tarafından yaptırılması zorunlu olan, hasar anında karşı tarafa verilebilecek bedeni ve maddi zararları güvence altına alan bir poliçedir.

Devamını Oku