Trafik Sigortası Fiyatları 2016’da Düşecek mi?

Araç sahiplerin son aylarda tepkisine neden olan trafik sigortası fiyatları ile ilgili müjdeli haber sonunda geldi. Alınan bilgiye göre Hazine Müsteşarlığı’nın gerçekleştirdiği teknik çalışmanın iki ay içerisinde tamamlanması bekleniyor. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ AL

20 Milyona Yakın Araç Sahibini İlgilendiriyor

Fiyat artışı nedeniyle geçen yıldan bu yana araç sahipleri için en önemli konulardan birisi haline gelen trafik sigortası için Hazine Müsteşarlığı sonunda harekete geçti.

Müsteşarlığın hazırladığı teknik çalışmada fiyatlara kalıcı bir çözüm getirecek düzenlemelerin yer aldığı belirtiliyor. Bazı basın – yayın kuruluşlarının haberine göre fiyatlarda önemli bir karmaşaya sebep olan Destekten Yoksun Kalma tazminatına standart getirilecek.

Böylelikle bedeni hasarlardaki tazminat ödemelerinde ödenecek tutar belirlendikten sonra, bu tutar mahkeme kararıyla değişmeyecek.

Çalışmanın en geç 1 – 2 ay içerisinde Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’e sunulacağı belirtilirken, trafik sigortası için ilk aşamada tavan fiyat uygulaması gibi bir düşüncenin ise olmadığı vurgulandı. Ancak fiyatlarda iyileştirilme sağlanamaması halinde, trafik sigortası için tavan fiyat uygulamasına da gidilebileceğinin altı çizildi.

Trafik Sigortası ve Kasko Birleşmesi Gündemde Yok

Geçtiğimiz haftalarda trafik sigortası fiyatlarındaki artışın önüne geçilebilmesi için kasko ile birleştirilmesi yönündeki çağrılara, Mehmet Şimşek’in de “üzerinde çalışacağız” açıklamalarının gelmesi, “trafik sigortası ve kasko birleşiyor mu?” sorusunu akıllara getirse de, hazırlanan teknik çalışmada böyle bir uygulamanın yer almadığı belirtildi.

Fiyatları Bedeni Tazminat Ödemeleri Arttırıyor

Zorunlu trafik sigortası fiyatlarındaki artışta özellikle bedeni hasar tazminat ödemelerinin çok önemli bir payının olduğunu söyleyen bir yetkili ise, mahkeme süreçlerinin ardından sigorta şirketlerinin beklemedikleri tutarlarda tazminat ödemesi yapmalarının, şirketler tarafında çok büyük zarara neden olduğunu belirtti.

“Sigortada Fiyatlar Düşecek mi?” Diye Bekleme, Poliçeni En İyi Fiyat Garantisi ile Yaptır

Her ne kadar araç sigortası fiyatları için yakın gelecekte bir düzenlemeye gidileceği belirtilse de, poliçe yenileme süreci yaklaşan sürücüler için bu haber pek bir önem taşımıyor. Siz de fiyatların düşmesini beklemektense, poliçenizi en iyi fiyat garantisi ile yaptırmak istiyorsanız, hemen trafik sigortası hesaplama ile ya da 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayarak ihtiyacınız olan poliçeye kolayca sahip olun.

Benzer İçerikler