Sigortam.net ile Trafik Sigortası Fiyatları Bütçenizi Zorlamaz

1 Haziran’da yürürlüğe giren yeni zorunlu trafik sigortası şartlarının ardından trafik sigortası primlerinde yaşanan dalgalanma, araç sahipleri açısından problemlere sebep olurken, Sigortam.net verdiği en iyi fiyat garantisi teklifi ile bu süreçte bir kez daha sürücülerin yanında olduğunu gösterdi.

Geçtiğimiz aylarda Hazine Müsteşarlığı’nın değişen trafik sigortası genel şartları gereği, artık hasar sonucu ortaya çıkan değer kaybının dava açılmasına gerek kalmadan, eksper raporu doğrultusunda ödenebileceğine yönelik kararı,özellikle sigorta şirketleri cephesinde trafik sigortası fiyatlarının beklenmedik düzeyde dalgalanmasına sebep oldu.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!TRAFİK TEKLİFİ AL

3 Dk’da En İyi Fiyat Garantisi

Bu durum sonrasında en fazla mağdur olan kesim ise araç sahipleri olurken, sigorta şirketleri arasında yaşanan fiyat dalgalanmasına karşın, Sigortam.net her zaman olduğu gibi müşterilerine verdiği en iyi fiyat garantisi ile sürücülerin tek tek fiyat araştırması yapmaları yerine, 3 dk’da online sorgulama ile en avantajlı trafik sigortasına sahip olmalarının yolunu açtı.

Yeni Trafik Sigortası Şartları Neler Getirdi?

1 Haziran 2015’te uygulamaya giren yeni zorunlu trafik sigortası genel şartlarında maddi zarardan, vefat tazminatına kadar birçok konuda önemli değişikliklere gidildi. Yeni uygulamadaki en önemli değişikliklerin başında gelen eşdeğer parça uygulaması ile artık sigorta şirketleri orjinal parça yerine eşdeğer parça kullanabiliyor.

Yeni düzenleme ile ilgili yürürlüğe giren bir diğer önemli değişiklik ise vefat tazminatı hakkında oldu. Artık ölümlü kazalarda vefat tazminatı için Hazine Müsteşarlığı’nın belirlediği standartlar dahilinde toplu ödeme yapılacak. Böylelikle ölümlü kazalar sonrasında vefat tazminatı için mahkemeye başvurmak gerekmeyecek. Kusurlu sürücünün vefatı halinde ise, vefat eden kişinin yakınları sigorta şirketinden tazminat telep edemeyecek.

Alkol ve Uyuşturucuya Taviz Yok

Daha önceki yıllarda farklı kararlara ve tartışmalara neden olan alkollü şekilde kaza yapılması durumunda trafik sigortasının kapsayacağı teminatlara da açıklık getirildi. Buna göre yasal alkol sınırının üzerinde alkollü olanlar ve alkol kullanması yasak olan kişilerin karıştığı trafik kazalarında sigortadan tazminat talep edilemeyecek. Bu gibi durumlarda kazaya sebep olan alkollü kişinin neden olduğu zarar, sigorta tarafından değil, hukuki yollarla sigortalıdan talep edilecek. Uyuşturucu madde kullanımı nedeniyle meydana gelen kazalarda da sigorta ödeme yapmayacak.

Trafik Sigortası Neden Önemli?

Zorunlu trafik sigortası, yaptırılmaması durumunda getirilen yaptırımların haricinde, özellikle karşı tarafın ve 3. tarafların zararlarının teminat altına alınmasının yanında, avukat ücretleri gibi giderleri karşılaması nedeniyle de sürücüler için önemli avantajlar sağlamakta.

Aracınız için yaptırılması zorunlu olan ve olası bir kaza durumunda karşı tarafın hasarını karşılaması nedeniyle sizi beklenmedik maddi yüklere karşı teminat altına alan zorunlu trafik sigortası için hemen teklif alın. En iyi fiyat garantisi avantajından yararlanarak trafik sigortası sahibi olmak için, ister online olarak Sigortam.net’i ziyaret edin, isterseniz de 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL