Trafik Sigortası Fiyatları Düşüyor

Zorunlu trafik sigortası fiyatlarında 2013 yılının ilk üç ayında gerçekleşen büyük artış, Hazine’yi harekete geçirdi. Zorunlu olan trafik sigortası için 500 TL’nin üzerinde fiyat verilmesine tepki gösteren vatandaşların şikayetleri doğrultusunda harekete geçen Hazine, üç kademeli bir önlem paketi üzerinde çalışıyor.
 
Trafik sigortası primleri 2008 yılından önce Hazine Müsteşarlığı tarafından belirleniyordu. Bu tarihten sonra ise sigorta şirketleri tarafından belirlenmeye başladı. Zorunlu trafik sigortası primleri 2008 yılında 200 TL’nin altında iken bugün 500 TL’yi aştı. Özellikle 2013 yılının ilk aylarında gerçekleşen ani artış için Hazine bir müdahale hazırlığında. Trafik sigortası fiyatları için hazırlanan önlem paketinde üç temel konu ele alınacak.
 

Trafik Sigortası Fiyatları İnternetten Görülebilecek

 
Zorunlu trafik sigortası fiyatları için hangi sigorta şirketinin ne kadar teklif sunduğu internette açıkça görülebilecek. Hazırlanan taslağa göre sigorta şirketleri trafik sigortası primlerini kendi web sitelerine veya ortak bir web sitesine ekleyecekler. Böylece tüketici, hangi sigorta şirketinin ne kadar fiyat vereceğini internet üzerinden görebilecek.
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!TRAFİK TEKLİFİ AL

Sigorta Fiyatlarında Dönemsel Değişim Engellenecek

 
Trafik sigortası için dönemsel olarak fiyat yükselişinin önüne geçilmesi amacıyla “karşılık ayırma” konusu da taslakta ele alınacak. Trafik kazaları sonrası açılan tazminat davalarında sigorta şirketleri, kazanma-kaybetme ihtimalleri değerlendirilmeksizin, davaya konu olan miktar kadar bedel ayırmakla yükümlü. Bu da trafik kazası yoğunluğu yaşanan dönemler için primlerde artışa sebep oluyor. Taslakta bu konu ile ilgili bir düzenleme yer alacak.
 

Yedek Parça Fiyat Arttırmayacak

 
Kaza sonrası yetkili servislerde kullanılan orijinal parçaların tamir masrafını arttırması, sigorta primlerini de doğrudan etkiliyor. TSE’nin konu ile ilgili görüşüne göre, TSE tarafından onay verilen yedek parçalar da eşdeğer sayılacak. Yetkili olmayan servislerde veya tamirhanelerde kullanılan, orijinal olmayan yedek parça için ödeme yapmayı reddeden sigorta şirketleri, yeni düzenleme ile beraber TSE onaylı yedek parçalar için ödeme yapacak. Böylece sigorta primlerinde yedek parçadan kaynaklanan artışların önüne geçilecek.
 
Trafik sigortası fiyatları için Sigortam.net’ten sigorta sorgulama yapın, bütçenize en uygun trafik sigortasına 2 dakikada ulaşın. Türkiye’nin en büyük sigorta şirketleri tarafından verilen trafik sigortası tekliflerine ulaşmak için www.sigortam.net veya 444 24 00 Sigorta Destek Hattı üzerinden sigorta sorgulama yaparak trafik sigortası tekliflerini görün, karşılaştırın, size en uygun sigortayı seçin. 

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL