Trafik Sigortası Fiyatlarını Öğrenmek için Gerekli Bilgiler

Sigorta şirketleriHazine Müsteşarlığı tarafından her sene limitleri belirlenen ve sınırları çizilen trafik sigortası ile ilgili  farklı uygulamaları ve güvenceleri tüketicilere sunamaz. Yani trafik sigortalarında çok fazla farklılığa gitmek mümkün değil. Trafik sigortasında fark yaracak trafik sigortası fiyatları olacaktır. Çünkü; artık trafik sigortası fiyatlarını belirleyecek olan sigorta şirketleri.

Trafik sigortasının yaptırılması, diğer sigortalarda da olduğu gibi tamamen sigorta sahibi ve sigorta şirketi arasındaki iyi niyet ilişkisine bağlıdır.  Bu nedenle;  trafik sigortası belirlenirken sigorta şirketleri araç sahiplerinden bazı bilgiler ister. Sigorta sahibinin verdiği  bu beyanlar baz alınarak; sigorta şirketi poliçe teklifi hazırlar ve sigorta sahibi kabul ederse zorunlu trafik sigortası poliçesi düzenlenir ve sigorta sahibine gönderilir. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!TRAFİK TEKLİFİ AL

Trafik Sigortası Fiyatları için Gereken Belgeler

Ama her bir sigorta şirketinin, sigorta sahibine sunduğu fiyatlar farklılaşabilir, trafik sigortası fiyatları ile ilgili bilgi sahibi olmak isteyen sürücüler ilk olarak TC kimlik numaraları, araç modeli ve türünü anlamak için plaka, ek olarak ise ruhsatta yazan ve her araca özgü olan seri numarasını sigorta şirketlerine iletmelidir.  Bu bilgiler verilmesi gereken bilgilerdir aksi halde birçok araç sürücüsünün kafasındaki soru işareti ‘’Trafik Sigortası Ne Kadar?’’ sorusunun cevabına yanıt bulmak zor. Bu bilgiler, aynı zamanda online trafik sigortası sorgulaması için de gereklidir. 

Doğru ve eksiksiz bilgiler sayesinde birçok sigorta şirketinin teklifini görebilir, değerlendirebilirsiniz. Neticede trafik sigortasındaki teminatların standartları ve limitleri aynı olduğu için sorun sadece en uygun trafik sigortası fiyatına ulaşmaktır. Trafik sigortası, kasko sigortası kadar geniş kapsamlı olmasa da en uygun trafik sigortası fiyatlarına ulaşmak için de bir takım kriterleri baz almak gerekir. 

Trafik sigortası kriterleri; sigortalanacak aracın hasarsızlığını koruyup korumadığı, hasarsızlık indirimine sahip ise; hasarsızlığın ne kadardır devam ettiği, ilgili aracın türüne ve ticari faaliyetine bağlı olarak taşıdığı risk oranı, aracın trafiğe çıktığı şehirdeki güvenlik-ilin kaza riski oranı bu kriterlerin her biri bütünsel olarak trafik sigortası fiyatları belirlenirken değerlendirmeye tabi tutulur.

Sigorta şirketlerinin, bazı araç modellerine daha uygun fiyat sunarken, bazılarına daha pahalı teklifler sunmasının nedeni de bu kriterlerdir. Örneğin; hasarsızlık indirimi olmayan araca sunulan teklifler, olanlara oranla daha yüksek olacaktır. Yine de farklı sigorta şirketlerinin tekliflerini değerlendirerek, karşılaştırmalar yaparak, uygun trafik sigortası fiyatlarına ulaşmak mümkün.

Siz de hem farklı sigorta şirketlerine hem de tekliflere ulaşmak için, Sigortam.net’e gelin en uygun fiyatlar için zaman kaybetmeyin. Dilerseniz 7 gün 24 saat hizmet veren 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan yardım alın.

  

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL