Trafik Sigortası Fiyatları| Zorunlu Trafik | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Trafik Sigortasında Kademeli İndirim

Trafik sigortası branşında 2012 yılı için 1 milyar liranın üzerinde zarar açıklayan sigorta sektörü, bu zararın telafisi için 2013 yılında trafik sigortası fiyatlarında artışa gitmişti. Araç sahiplerinin tepkisini çeken zamlı sigorta fiyatları, 2014’ten itibaren kademeli olarak düşecek.
 
Zorunlu trafik sigortası fiyatları son bir yılda %300 gibi rekor bir artış gösterdi. Benzer bir durum 2009 yılında da gerçekleşmiş ve daha sonra sigorta fiyatları yine kademeli olarak düşürülmüştü.
 
Zorunlu trafik sigortası branşında son yedi yılda 3,4 milyar TL zarar açıklayan sigorta şirketleri, kasko sigortası branşında 2012 yılında 64 milyon TL zarar etti. Bu yüzden kasko fiyatları büyük bir artış göstermezken trafik sigortası fiyatları birkaç yıl içinde 150-200 TL’den 500 TL’ye kadar yükseldi. 2012 yılındaki zararın telafisi amacıyla gerçekleştirilen bu fiyat artışı 2014 yılında yerini kademeli fiyat indirimine bırakacak.
 
Türkiye’de trafiğe kayıtlı 17 milyon aracın 14 milyonunun trafik sigortası bulunuyor. Trafik sigortası olmayan araçlar için Emniyet Genel Müdürlüğü çalışma yürütüyor. Kasko sigortası bulunan araç sayısı ise 4,7 milyon. Kişi başına sigorta primi ödemesinin 146 dolar olduğu Türkiye’de yıllık toplam hasar ödemesi 11 milyar TL’nin üzerinde.
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL
Zorunlu trafik sigortası yaptırarak kaza anında karşı tarafın hasar ödemesini sigorta şirketinizin üstlenmesini sağlarsınız. Kendi aracınızı korumak için kasko sigortası da yaptırmayı unutmayın.
 
Kasko sigortası ve zorunlu trafik sigortası için en iyi fiyatlara Sigortam.net üzerinden sigorta sorgulama yaparak tek bir formla 3 dakikada ulaşın. Anlaşmalı sigorta şirketleri tarafından verilen sigorta fiyatları arasından size en uygun olanı seçin. Sigorta ile ilgili her türlü soru ve sorununuz için www.sigortam.net veya 444 24 00 Sigorta Destek Hattı’ndan 7/24 destek alın.

Benzer İçerikler

Afyonkarahisar’da Araçların %37’si Sigortasız!

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’ne ait verilerinden edinilen bilgiye göre 179 bin 805 araca sahip Afyonkarahisar, %37,94 oranla araç sigortasızlık oranının en yüksek olduğu il oldu.

Devamını Oku

Doğrudan Tazmin Sistemi Nedir?

Doğrudan tazmin sistemi ile ilgili RAY Sigorta İcra Kurulu Üyesi, Oto Teknik ve Hasar, Rücu Direktörü Fahrettin Turan önemli açıklamalarda bulundu.

Devamını Oku

Tartışma Sürüyor Trafik Sigortasında Son Durum Ne?

Sürücülerin en önemli sorunlarından birisi haline gelen zorunlu trafik sigortası ile ilgili fiyat tartışmaları hız kesmeden sürüyor. Peki son üç aylık veriler ne söylüyor? 

Devamını Oku