444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Trafik Sigortası Fiyatları Ucuzlayacak mı?

27 Ekim 2015

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık 28 Ekim’den itibaren 3 firmaya 25 parça için eşdeğer parça uygunluk belgesinin verileceğini belirterek sürücülere de bir müjdede bulundu. Işık, eşdeğer parça üretimi ile birlikte sigorta poliçe fiyatlarının ucuzlayacağını söyledi. Işık’ın bu açıklamalarının ardından gözler, son aylarda zam rekorları kıran trafik sigortası fiyatlarına çevrildi.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ ALIN

Araç sahiplerinin büyük bir merakla beklediği eşdeğer parça uygulamasında önemli bir yol daha alındı. 3 farklı firmanın eşdeğer parça üretimi için uygunluk belgesi almasıyla, araç parçalarındaki yüksek fiyatların yakın zamanda düşüşe geçmesi bekleniyor.

25 Parçada Uygulanacak

Hazine Müsteşarlığı koordinasyonunda TSE, Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği ve üniversitelerle yapılan yaklaşık 3 yıllık çalışmanın ardından gelinen belgelendirme aşaması ile birlikte 25 farklı parça için eş değer uygunluk belgesi verilmesine karar verildi. 2 yıl boyunca TSE’de bulunacak olan belgelendirme yetkisi ile artık 3 firma 25 farklı parçada eşdeğer parça üretimi yapabilecek.

Bu yeni uygulama ile yerli sanayinin desteklenmesinin yanı sıra,  cari açığın da zamanla düşeceğini vurgulayan Işık, araç sahiplerine de sigorta primleri hakkında önemli bir haber verdi.  Işık, uygulama ile sigorta şirketlerinin prim ücretlerinde indirime gideceğini söyledi.

Sigorta Fiyatları Düşecek mi?

Otomotivdeki bu önemli gelişme araç sahiplerini sadece yedek parça fiyatları bakımından değil, sigorta primleri açısından da büyük ölçüde ilgilendiriyor. İthal edilen yedek parçaların son dönemdeki kur artışıyla birlikte sigorta primlerini de doğrudan etkilediği biliniyordu. Bu uygulama ile birlikte önümüzdeki günlerde trafik sigortası fiyatlarında da bir düşüş yaşanıp yaşanmayacağı ise henüz bilinmiyor. 

Trafik Sigortanızı En İyi Fiyat Garantisi ile Yaptırın

Trafik sigortası poliçenizi yaptırırken uygun fiyat aramak için şirket şirket dolaşmanıza gerek yok. Türkiye’nin en iyi sigorta şirketlerinin trafik sigortası tekliflerine online trafik sigortası sorgulama ile veya 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayarak 2 dk’da ulaşın.


Okumaya Devam Edin

Zorunlu Trafik Sigortası'nda Tarife Değişikliği

02 Haziran 2010 Çarşamba
Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü, Zorunlu Trafik Sigortası'nın sigorta şirketleride uygulanacak fiyat tarfileri ve tarifelerin Müsteşarlığa bildirimleri hakkında duyuru yaptı. 

Suistimallere Karşı Kendi Denetim Kadrolarımızı Oluşturduk

07 Haziran 2010 Pazartesi

Sahte hasar oran tespitinin tam olarak mümkün olmadığı ancak yüzde 15'lerde tahmin edildiğini kaydeden Mustafa Su, sektörün sahte hasar mücadelesini anlattı. 

En Çok Aracımızı Seviyoruz

11 Haziran 2010 Cuma

Türkiye'de, gelişmiş ülkelere göre sigorta yaptırma oranlarının düşük olduğu, sigorta pazarının yaklaşık yüzde 60'ını ise araçların trafik ve kasko poliçelerinin oluşturduğu bildirildi.