Trafik Sigortası Fiyatları Ucuzlayacak mı?

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık 28 Ekim’den itibaren 3 firmaya 25 parça için eşdeğer parça uygunluk belgesinin verileceğini belirterek sürücülere de bir müjdede bulundu. Işık, eşdeğer parça üretimi ile birlikte sigorta poliçe fiyatlarının ucuzlayacağını söyledi. Işık’ın bu açıklamalarının ardından gözler, son aylarda zam rekorları kıran trafik sigortası fiyatlarına çevrildi.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ AL

Araç sahiplerinin büyük bir merakla beklediği eşdeğer parça uygulamasında önemli bir yol daha alındı. 3 farklı firmanın eşdeğer parça üretimi için uygunluk belgesi almasıyla, araç parçalarındaki yüksek fiyatların yakın zamanda düşüşe geçmesi bekleniyor.

25 Parçada Uygulanacak

Hazine Müsteşarlığı koordinasyonunda TSE, Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği ve üniversitelerle yapılan yaklaşık 3 yıllık çalışmanın ardından gelinen belgelendirme aşaması ile birlikte 25 farklı parça için eş değer uygunluk belgesi verilmesine karar verildi. 2 yıl boyunca TSE’de bulunacak olan belgelendirme yetkisi ile artık 3 firma 25 farklı parçada eşdeğer parça üretimi yapabilecek.

Bu yeni uygulama ile yerli sanayinin desteklenmesinin yanı sıra,  cari açığın da zamanla düşeceğini vurgulayan Işık, araç sahiplerine de sigorta primleri hakkında önemli bir haber verdi.  Işık, uygulama ile sigorta şirketlerinin prim ücretlerinde indirime gideceğini söyledi.

Sigorta Fiyatları Düşecek mi?

Otomotivdeki bu önemli gelişme araç sahiplerini sadece yedek parça fiyatları bakımından değil, sigorta primleri açısından da büyük ölçüde ilgilendiriyor. İthal edilen yedek parçaların son dönemdeki kur artışıyla birlikte sigorta primlerini de doğrudan etkilediği biliniyordu. Bu uygulama ile birlikte önümüzdeki günlerde trafik sigortası fiyatlarında da bir düşüş yaşanıp yaşanmayacağı ise henüz bilinmiyor.

Trafik Sigortanızı En İyi Fiyat Garantisi ile Yaptırın

Trafik sigortası poliçenizi yaptırırken uygun fiyat aramak için şirket şirket dolaşmanıza gerek yok. Türkiye’nin en iyi sigorta şirketlerinin trafik sigortası tekliflerine online trafik sigortası sorgulama ile veya 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayarak 2 dk’da ulaşın.

Benzer İçerikler

2018 Öne Çıkan Trafik Cezaları ve Yaptırımları 2018 Öne Çıkan Trafik Cezaları...ve YaptırımlarıTrafik cezalarının ödenmesi konusunda ise sürücülere önemli bir kolaylık sağlandı....Trafik cezası kesilen sürücüler, cezalarını ilk 15 gün içerisinde öderlerse tutar üzerinden %25'lik bir indirim...kazanıyorlar. Sürücülerin ceza tutarlarını ödeme gününü geciktirmeleri halinde ise %5'lik bir gecikme zammı eklenerek ceza...ağırlaştırılır. Siz de trafik cezanızın olup olmadığını öğrenerek en kısa zamanda ödemenizi yapın ve indirim seçeneğinden...yararlanın. Trafik cezası sorgulama işlemi nasıl yapılır öğrenmek istiyorsanız, Plakadan Araç Trafik Cezası Sorgulama Nasıl...Yapılır?
 içeriğini inceleyebilirsiniz.   [widget id="sigortamnet_trafik_widget-2"]

2018 Trafik Cezaları ile...İlgili Öne Çıkanlar

  • 2018 yılı için belirlenen trafik cezalarına...yüzde 14,47 oranında zam getirilerek, ceza tutarları yeniden hesaplandı.
  • 2018 için hazırlanan listede, en yüksek ceza...17.065 TL ile ruhsat çıkarmada usulsüzlük olarak belirlenirken, en düşük ceza ise 85 TL ile taşıma sınırı üzerinde yolcu alma...ihlali oldu.
  • Sürücülerin araç kullanırken en dikkat etmeleri gereken temel kurallar, 2018'de arttırılmış cezalarla...birlikte geldi. Ehliyetsiz araç kullananlar 2.018 TL , emniyet kemeri takmayanlar 108 TL ceza alacaklar.
  • Trafik işaretlerine...zarar vermek, yola çöp atmak ve trafiği engellemek gibi düzeni bozan ihlaller, 488 TL şeklinde cezalandırılarak güvenliğin...sağlanması ve düzenin bozulmaması amaçlandı
  • Hız sınırı ihlalleri için de yeni düzenlemelere gidildi. Belirlenen hız...sınırlarını %10'dan %30'a kadar aşmak 235 TL, %30'dan fazla aşmak ise 488 TL şeklinde belirlendi.
  • Alkollü araç kullanma...ihlaline ise kademe şeklinde cezalar öngörüldü. Alkollü araç kullanmanın 1. seferinde 1.002 TL, 2. seferinde 1.256 TL ve 3.defa...aynı kural ihlali gerçekleştirildiğinde 2.018 TL olarak belirlenen cezalar uygulandı. Artı olarak Alkolmetreye üflemeyi reddetme...halinde ise 2.869 TL bir ceza kesilerek zorluk çıkarma sıkıntısının da önünün alınması amaçlandı.
Hem bütçenizi...hem kendinizi tehlikeye atmamak için trafik kurallarını uyun ve zorunlu trafik...sigortasıkasko sigortası gibi araç...sigortası yaptırmayı ihmal etmeyin. Sigortam.net'ten trafik sigorta sorgulama yapın bütçenize en...uygun sigorta teklifi ile 2018 trafik sigortası...fiyatları listesine 3 dakikada ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan 7/24 bilgi trafik...sigortası  ile ilgili bilgi alın.