Trafik Sigortası Fiyatları Ucuzlayacak mı?

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık 28 Ekim’den itibaren 3 firmaya 25 parça için eşdeğer parça uygunluk belgesinin verileceğini belirterek sürücülere de bir müjdede bulundu. Işık, eşdeğer parça üretimi ile birlikte sigorta poliçe fiyatlarının ucuzlayacağını söyledi. Işık’ın bu açıklamalarının ardından gözler, son aylarda zam rekorları kıran trafik sigortası fiyatlarına çevrildi.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!TRAFİK TEKLİFİ AL

Araç sahiplerinin büyük bir merakla beklediği eşdeğer parça uygulamasında önemli bir yol daha alındı. 3 farklı firmanın eşdeğer parça üretimi için uygunluk belgesi almasıyla, araç parçalarındaki yüksek fiyatların yakın zamanda düşüşe geçmesi bekleniyor.

25 Parçada Uygulanacak

Hazine Müsteşarlığı koordinasyonunda TSE, Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği ve üniversitelerle yapılan yaklaşık 3 yıllık çalışmanın ardından gelinen belgelendirme aşaması ile birlikte 25 farklı parça için eş değer uygunluk belgesi verilmesine karar verildi. 2 yıl boyunca TSE’de bulunacak olan belgelendirme yetkisi ile artık 3 firma 25 farklı parçada eşdeğer parça üretimi yapabilecek.

Bu yeni uygulama ile yerli sanayinin desteklenmesinin yanı sıra, cari açığın da zamanla düşeceğini vurgulayan Işık, araç sahiplerine de sigorta primleri hakkında önemli bir haber verdi. Işık, uygulama ile sigorta şirketlerinin prim ücretlerinde indirime gideceğini söyledi.

Sigorta Fiyatları Düşecek mi?

Otomotivdeki bu önemli gelişme araç sahiplerini sadece yedek parça fiyatları bakımından değil, sigortaprimleri açısından da büyük ölçüde ilgilendiriyor. İthal edilen yedek parçaların son dönemdeki kur artışıyla birlikte sigorta primlerini de doğrudan etkilediği biliniyordu. Bu uygulama ile birlikte önümüzdeki günlerde trafik sigortası fiyatlarında da bir düşüş yaşanıp yaşanmayacağı ise henüz bilinmiyor.

Trafik Sigortanızı En İyi Fiyat Garantisi ile Yaptırın

Trafik sigortası poliçenizi yaptırırken uygun fiyat aramak için şirket şirket dolaşmanıza gerek yok. Türkiye’nin en iyi sigorta şirketlerinin trafik sigortası tekliflerine online trafik sigortası sorgulama ile veya 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayarak 2 dk’da ulaşın.

Benzer İçerikler

Kazada Karşı Tarafın Trafik Sigortası Olmaması Durumunda Neler Yapılmalı?...karşı tarafın trafik sigortası...yoksaKarşı tarafın trafik sigortası yoksa ne olur? Bir kaza gerçekleştiğinde karşı tarafın trafik sigortası...yoksa neler yapılmalı? sorularının cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz. Karşı tarafın trafik sigortası...yoksa, kaza da ortaya çıkan hasar masraflarının ödenmesi konusu, araç sahipleri açısından oldukça önemli. Trafik...sigortası, karşı tarafın zararını karşılayan bir güvence olması nedeniyle, kazaya karışan iki tarafında zorunlu trafik...sigortası yaptırması hasarların karşılanması açısından gerekli. Biz de bu sebeple kaza sırasında karşı tarafın trafik...sigortası yoksa neler yapılacağına dair yazımızı sizlerle paylaşıyoruz.

Karşı Tarafın Trafik Sigortası Yoksa...Neler Yapılmalı?

Zorunlu trafik sigortası zorunluluğa tabi tutulmuş olsa da ne...yazık ki hala gereksiz olduğunu, hatta önemsiz olduğunu düşünenler yok değil. Ancak olası hasar, kaza anında ne kadar önemli...olduğunu can sıkıcı bir şekilde anlıyoruz. Maddi hasarlı trafik kazası yaşanması halinde, kazaya karışan taraflar arasında...anlaşarak maddi hasarlı trafik kazası tespit tutanağı düzenleyerek anlaşabilir. Genellikle de kaza anında yaygın...olan bir uygulamadır. Trafik yasası ile bu hüküm yasallaştırılmış ancak bazı durumlar için istisnalar da getirilmiştir. Bu...istisnalarda taraflar anlaşsa, kaza tespit tutanağı düzenlense de bir hükmü...olmayacaktır. [widget id="sigortamnet_trafik_widget-2"] İstisnalardan haberdar olmak; olası kaza ihtimalleri için sizi koruyacak,...can sıkıcı bir süreç yaşamanıza engel olacaktır. Eğer kazaya karışan araçlardan bir ya da birkaçının zorunlu trafik...sigortası yaptırılmamış ya da yenilenmemişse kazada tarafların anlaşması bir şey ifade etmeyecektir. Kazaya karışan...araçlardan birinin yani sizin açınızdan karşı tarafın trafik sigortası yoksa; mutlaka trafik polisi çağrılacak...ve zabıt tutması beklenecektir. Kaza anında ve sonrasında karşı araçta ya da üçüncü kişilerde maddi zararlar olabilir, zorunlu...trafik sigortası bu zararları güvence altına almaktadır. Kazaya karışan aracın zorunlu trafik sigortası yoksa ne yapılacak?...Karşı taraf zararlarını nasıl telafi edebilecek? Bu durumlarla karşılaşılması halinde mağdur...olmamak için yapılacak en akıllıca adımkasko poliçesi edinmek...olacaktır. Böyle durumlarda en azından haklı taraf, kazaya sebebiyet olan tarafla uğraşmak...zorunda kalmayacaktır ve hasarını rahatça karşılayacaktır.

Araç Sigortalarınızı İhmal Etmeyin, Bütçenizi Güvenceye Alın!

Kasko sigortası teklifi alarak, en uygun kasko fiyatlarına rahatlıkla...ulaşabilirsiniz. Bu sayede aracınızı ve bütçenizi kaza risklerine karşı koruyabilir, yüksek maliyetli hasarlara katlanmak zorunda...kalmazsınız. Zorunlu trafik sigortası yaptırarak ise hem trafik sigortası yaptırmama cezasını ödemez, hem de karşı tarafa...vereceğiniz zararları trafik sigortası poliçenizden karşılayabilirsiniz. Trafik sigortası fiyatları için teklif alın,...karşılaştırma yaparak bütçenize ve ihtiyaçlarınıza en uygun poliçeye 2 dakikada ulaşın. Dilerseniz 7/24 hizmet sunan 444 24 00...numaralı Sigorta Destek Hattımız aracılığıyla sigorta sahibi olun.

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL