Trafik Sigortası Hesaplama | Trafik Sigortası Fiyatları | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatı Nasıl Hesaplanır?

Tüm motorlu taşıt sahiplerince yaptırılması yasalar tarafından zorunlu tutulan trafik sigortası, bir kaza halinde karşı tarafa verilen zararı karşılamakta, kazaya neden olan araç sahibi için maddi destek yaratmaktadır. Trafik sigortası fiyatları Hazine Müsteşarlığı tarafından yıllık olarak belirlenir ve sigorta şirketlerine iletilir. Bu fiyatların kapsadığı teminatların içeriği ve limitleri her araç için aynıdır.

Trafik sigortası hesaplama işlemi için belirlenen fiyatlar, araçların yaşı ve hasar geçmişlerine göre belli kademelere ayrılmıştır. Bu kademeler dahilinde kalan tüm araçlar için trafik sigortası prim, poliçe bedeli ve ödenecek tazminat limitleri aynıdır.

Zorunlu trafik sigortası fiyatlarına etki eden değişkenler şunlardır:
-Araca ait bilgiler (Markası, modeli, üretim yılı, kullanım amacı vb.)
-Aracın hasar geçmişi (Yıl içinde kaza yapma sayısına göre fiyat kademesi değişmektedir.)
-Aracın bağlı olduğu il
-Poliçenin zamanında yenilenip yenilenmediği

Bunların dışında sigorta fiyatına etki eden faktörler arasında sigorta şirketlerinin ek olarak sunduğu teminatlar olabilmektedir. Bu teminatlar ve prim oranları her sigorta şirketine göre değişebilmektedir. Bu nedenle zorunlu trafik sigortası fiyat karşılaştırması yapmak, sizin en doğru sigortaya ulaşmanızı ve en avantajlı poliçeye sahip olmanızı sağlar.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ AL
Sigorta sorgulama ile Türkiye’nin en büyük sigorta şirketlerinin ürünlerini karşılaştırarak ihtiyacınız olan en uygun poliçeye sadece 2 dakikada sahip olun. Araç kasko ve trafik sigortası ile ilgili tüm ihtiyaçlarınız için Sigortam.net internet sitemizden ya da 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı’ndan bize ulaşın.

Benzer İçerikler

Trafik Sigortası Fiyatı Belirleme

Zorunlu trafik sigortası fiyatları belirlemesinde her bir sigorta şirketi bir takım ortak ve bağımsız konulara göre hareket etmekte, farklı teklifler sunmaktadır. 

Devamını Oku

2015 Trafik Cezaları Trafik Sigortasını Nasıl Etkiledi?

2015 yılında trafik cezalarına yapılan zamlar ve getirilen yeni uygulamalar zorunlu olan trafik sigortası fiyatlarını oldukça yakından etkiledi.

Devamını Oku

En Uygun Zorunlu Trafik Sigortası Nasıl Bulunur?

En uygun zorunlu trafik sigortası fiyatları için Sigortam.net'ten araç trafik sigortası sorgulaması yapın, en iyi fiyat garantisi ile trafik poliçesi sahibi olun.

Devamını Oku