444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Ülken: "Zorunlu Trafik Sigortası İndirimi için Zaman Geldi"

29 Temmuz 2016

Aylardır tartışmaların odağında bulunan trafik sigortası indirimi ile ilgili en net açıklama Anadolu Sigorta Genel Müdürü Musa Ülken’den geldi. Ülken, yapılan çalışmalar sonucunda trafik sigortasındaki fiyat artışlarından sigortalıların en az düzeyde etkilenmeleri için yapılması gerekenleri belirlediklerini ifade ederek, artık trafik sigortası fiyatlarının makul seviyeye çekilme zamanının geldiğini söyledi.    

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ ALIN

Trafik Sigortası İndirimi Haberleri Aylardır Basının Gündeminde

Araç sahipleri için özellikle geçen yılın Haziran ayından bu yana büyük bir problem haline gelen zorunlu trafik sigortası fiyatları ile ilgili, küçük periyodlar aralığjnda fiyatların düşeceği, trafik sigortasında indirimin geleceği türündeki haberler basın kuruluşlarında sıklıkla yer aldı. Ancak gelinen süreçteki gelişmeler araç sahiplerini hiç de memnun etmedi. Oluşan tepkilerin ardından geçtiğimiz hafta Hazine Müsteşarlığı’nın çağrısı üstüne toplanan sigorta şirketleri ise fiyatların daha düşük seviyeye çekilmesi için üzerlerine düşün görevleri yerine getireceklerini söyledi. Bu gelişmenin sonrasında ise Anadolu Sigorta Genel Müdürü Musa Ülken’den trafik sigortası indirimleri ile ilgili çok önemli bir açıklama geldi.

Ülken: “İndirim Ağustos Ayından İtibaren Hissedilecek”

Torba yasa ile yapılan yasal düzenlemeler sonrasında zorunlu trafik sigortasının şirketler üzerinde oluşturduğu maliyet yükünün hafifleteceği yönünde bir beklentilerinin olduğunu söyleyen Ülken, Anadolu Sigorta olarak sektördeki tüm indirim ve diğer iyileştirmeleri yakından takip ederek, bunu en kısa sürede sigortalıların yararına olacak şekilde yansıtmaya çalıştıklarını vurguladı. Yapılan bu çalışmalar sonrasında trafik sigortasındaki fiyat iyileştirmelerinin Ağustos ayından itibaren hissedilmeye başlanacağının altını çizen Ülken, yapılan düzenlemenin olumlu etkilerinin daha sonraki dönemlerde de etkisini göstereceğine inandığını söyledi. Trafik sigortası indirimi tartışmaları süresince Hazine Müsteşarlığı’nın yapıcı ve ısrarlı gayretleri sonucunda sigorta şirketlerinin hesaplarını daha iyi yapabildiğinin altını çizen Ülken, bu durumun fiyatlardaki iyileşmenin en önemli faktörü olduğunu belirtti.

Araç sahipleri için zorunlu trafik sigortası indirimi haberleri her ne kadar sevindirici bir gelişme olsa da, bazı sürücüler söz konusu indirim iddialarının beklentisi içerisine girerek, poliçelerini yenilememek gibi çok önemli bir hataya düşüyor. Trafik sigortası poliçesini geciktirmenin cezası ve diğer yaptırımlarına “Trafik Sigortası Cezası” başlıklı içeriğimiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Trafik Sigortasında En İyi Fiyat Garantisi Sigortam.net’te

Aracınızın poliçesini geciktirmeden ve trafik sigortası indirimi beklentisi içerisine girmeye gerek kalmadan, poliçenizi en uygun fiyata yaptırmanın bir yolu daha var. Bugüne kadar 3 milyonun üstünde mutlu müşterisine hizmet veren Türkiye’deki online sigortacılığın ilk ve lider kuruluşu Sigortam.net ile aracınızın zorunlu trafik sigortasını en iyi fiyat garantisiyle yaptırabilirsiniz.

Şimdi ister online, isterseniz de 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattımız’ı arayarak uzman sigorta danışmanlarımızdan 2 dakikada trafik sigortası teklifi alın, Türkiye’nin en iyi sigorta şirketlerinin tekliflerine kolayca ulaşın. 


Okumaya Devam Edin

Zorunlu Trafik Sigortası'nda Tarife Değişikliği

02 Haziran 2010 Çarşamba
Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü, Zorunlu Trafik Sigortası'nın sigorta şirketleride uygulanacak fiyat tarfileri ve tarifelerin Müsteşarlığa bildirimleri hakkında duyuru yaptı. 

Suistimallere Karşı Kendi Denetim Kadrolarımızı Oluşturduk

07 Haziran 2010 Pazartesi

Sahte hasar oran tespitinin tam olarak mümkün olmadığı ancak yüzde 15'lerde tahmin edildiğini kaydeden Mustafa Su, sektörün sahte hasar mücadelesini anlattı. 

En Çok Aracımızı Seviyoruz

11 Haziran 2010 Cuma

Türkiye'de, gelişmiş ülkelere göre sigorta yaptırma oranlarının düşük olduğu, sigorta pazarının yaklaşık yüzde 60'ını ise araçların trafik ve kasko poliçelerinin oluşturduğu bildirildi.