444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Trafik Sigortası Manevi Tazminat Öder mi?

13 Haziran 2014

Trafik sigortası Türkiye sınırları içerisinde olan her motorlu taşıtın yaptırması zorunlu olan bir sigortadır. Karşı tarafın ve 3. şahısların bedeni ve maddi hasarlarını güvence altına alan zorunlu trafik sigortası suçlu tarafın kim olduğuna bakmaksızın hasarı karşılar.

Bu sigorta maddi hasarları teminat altına alır. Talep edilen manevi tazminatlar ödenmez. Kazadan dolayı kişide oluşan üzüntü, endişe, korku vs. durumlar para ile ölçülemez ve sigortanın tazmini kapsamında yer almaz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ ALIN

Trafik sigortası, kazada suçlu olan tarafı maddi açıdan da korumuş olur. Karşı tarafa verdiği zararı araç sahibi yerine sigorta karşılar. Trafik sigortası yaptırmayan araçlar trafik şube otoparkına çekilme durumunda kalırlar. Tekrar trafiğe çıkma süreci ise maddi ve manevi yorucu geçer.

En uygun trafik sigortası fiyatlarına Sigortam.net üzerinden 2 dakikada ulaşın. Hemen trafik sigorta sorgulama yapın, bütçenize ve ihityacınıza en uygun sigortayı satın alın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan 7/24 sigorta uzmanlarımıza ulaşarak, sigortanızı yaptırın.


Okumaya Devam Edin

Bedeni Hasarlarda Ne Yapılmalıdır?

11 Şubat 2015 Çarşamba

Trafik Sigortası, poliçede belirtilen aracın kullanımı sırasında birinin ölümüne, yaralanmasına veya üçüncü şahıslara ait malların zarara uğramasına sebebiyet verildiğinde devreye girer.

Bir Kaza Durumunda Ne Yapmalısınız?

21 Haziran 2010 Pazartesi

Kaza anında yapmanız gerekenleri bilmeniz hem sıkıntı yaşamamanız hem de hasarınızı eksiksiz ve zamanında almanızı sağlar.

Kazaya İkiden Fazla Araç Karıştıysa Nasıl Tutanak Tutulur?

06 Ekim 2010 Çarşamba
İkiden fazla aracın karıştığı kazalarda da kaza tespit tutanağı formu kullanılabilir mi?