Trafik Sigortası Manevi Tazminat Öder mi?

Trafik sigortası Türkiye sınırları içerisinde olan her motorlu taşıtın yaptırması zorunlu olan bir sigortadır. Karşı tarafın ve 3. şahısların bedeni ve maddi hasarlarını güvence altına alan zorunlu trafik sigortası suçlu tarafın kim olduğuna bakmaksızın hasarı karşılar.

Bu sigorta maddi hasarları teminat altına alır. Talep edilen manevi tazminatlar ödenmez. Kazadan dolayı kişide oluşan üzüntü, endişe, korku vs. durumlar para ile ölçülemez ve sigortanın tazmini kapsamında yer almaz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!TRAFİK TEKLİFİ AL

Trafik sigortası, kazada suçlu olan tarafı maddi açıdan da korumuş olur. Karşı tarafa verdiği zararı araç sahibi yerine sigorta karşılar. Trafik sigortası yaptırmayan araçlar trafik şube otoparkına çekilme durumunda kalırlar. Tekrar trafiğe çıkma süreci ise maddi ve manevi yorucu geçer.

En uygun trafik sigortası fiyatlarınaSigortam.net üzerinden 2 dakikada ulaşın. Hemen trafik sigorta sorgulama yapın, bütçenize ve ihityacınıza en uygun sigortayı satın alın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan 7/24 sigorta uzmanlarımıza ulaşarak, sigortanızı yaptırın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL