Trafik Sigortası Poliçesi Taşımak Zorunlu mu?

Zorunlu trafik sigortası adından da anlayabileceğimiz gibi yapılması zorunlu olan bir araç sigortası türüdür.

Zorunlu olan trafik sigortası, aynı zamanda trafikte bulunduğunuz sürece aracınızda da bulundurulması da şart olan sigorta belgesiydi. Üstelik yanınızda bulunmamasının cezai yaptırımları vardı. 

Ancak yeni uygulamalarla trafik polisleri; araç bilgilerine bilgisayar ortamından ulaşabildiği ve trafik sigortası poliçenizin olup olmadığını görebildiği için bu uygulama ve yaptırımları ortadan kalktı. 

Bu durumdan haberdar olmayan trafik polisleri de yok değil bu yüzden, her ihtimale karşı zorunlu trafik sigortası poliçenizi yanınızda bulundurmakta da elbette fayda var.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!TRAFİK TEKLİFİ AL

Trafik Çevirmesinde Kontrol Edilecek 3 Şey

Araç Ruhsatı

Ruhsati için aracınızın kimlik belgesidir diyebiliriz. Gösterilen ruhsat kullanılan araca ait değilse yahut ruhsat gösterilemiyorsa aracın ruhsatsız kullanıldığı manasına gelir. Bu hallerde trafik polisi aracı ruhsatsız kullandığınız için cezai yaptırım uygulayacaktır.

Ehliyet

Kişinin o aracı kullanmaya yetkisi olup olmadığını ispat edeceği belge ehliyettir. Ehliyetin olmaması ya da o anda yanınızda olmaması yine cezai yaptırım gerektiren bir durumdur. 

Zorunlu Trafik Sigortası

Aracınızın herhangi bir sebeple ve herhangi bir durumda kazaya karışması halinde, bir diğer araca ya da kişilere vereceği zararı güvenceye almak için Trafik Yasası şartlarına göre yaptırılması zorunlu olan sigortadır.  Çevirme esnasında bu belgenin yanınızda olması ya da trafik polisinin araç bilgilerinize internet ortamından ulaşabiliyor olması gerekir.

Zorunlu trafik sigortasının yaptırılmamış ya da yaptırıldığının ispat edilememesi durumu aynıdır. Her iki halde de aynı işleme tabii tutulursunuz. 

Zorunlu trafik sigortası hiç yaptırılmamış ya da yenilememesi yapılmamış da olsa, yeni bir poliçe düzenlenmemişse trafiğe çıkamazssınız.

Sigortam.net ile zorunlu trafik sigortası yaptırmak için zaman kaybetmeyin, olası çevirme anında trafik sigortası sorgulaması ile bilgilerinize kolayca ulaşın. 

Dilerseniz  7/24 hizmet sunan  444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayarak 2014 zorunlu trafik sigortası fiyatları arasında karşılaştırma yapabilir, avantajlı fiyatlarla sigortalanabilirsiniz.

 

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL