Trafik Sigortası Primleri Neye Göre Belirlenir?

Trafik sigortası, ülkemizde zorunlu bir sigortadır ve araç sahibi olan herkes bu sigortayı yaptırmakla yükümlüdür. Yaptırılmadığı tespit edildiğinde ceza verilir. Daha da kötüsü araç uzun süre trafikten men edilir ve otoparka çekilir. Aracın burada kaldığı süre boyunca ve tekrar trafiğe dönme aşamasında araç sahibi maddi ve manevi olduça zor süreç geçirir.

Bu tür durumlarla karşılaşmadan ve birçok masraf ödemeden önce trafik sigortanızı yaptırmanız faydalı olacaktır. Ayrıca zorunlu trafik sigortası kaza durumunda karşı taraftaki ve 3. kişilerdeki hasarları teminat altına alarak bu masrafların araç sahibinin cebinden çıkmasını önler.

Zorunlu trafik sigortasının bu kadar faydası ve gerekliliği açıkça görülürken, bu sigortayı yaptıranların oranı oldukça azdır. Ülkemizde yaşanan trafik kazalarının fazlalığı düşünüldüğünde bu durum daha da vahimdir. Prim ödememek için bu sigortayı yaptırmayanlar yanlış düşünmektedirler. Trafik sigortası primleri yüklü bir miktar değildir ve yaptırılmadığı zaman ödenmesi gereken maliyetler düşünüldüğünde çok daha azdır.

Trafik sigortasının limit ve teminatları Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlendiği için standarttır. Fiyat ve ödeme koşulları her sigorta şirketinde farklıdır. Sigorta şirketleri trafik sigortası primlerini belirlerken bazı noktaları dikkate alırlar.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ AL

 

Trafik Sigortası Primlerini Etkileyen Sebepler
 

 • Aracın bağlı olduğu ilde trafiğin yoğunluğunun olup olmaması ve trafik kazalarının fazla yaşanıp yaşanmaması primleri etkiler. 
   
 • Aracın eski ya da yeni bir model olup olmaması önemlidir. Hangi marka araç olduğu da primleri etkiler.
   
 • Aracın hususi ya da ticari amaçla kullanılıp kullanılmaması da primleri etkiler.
   
 • Araç sahibinin daha önce kaza yapıp yapmaması ve bulunan hasarsızlık indirimi de primleri etkileyen sebepler arasındadır.
   
 • Trafik sigortasının zamanında yenilenip yenilenmemesi de trafik sigortası primlerini etkileyen önemli bir kriterdir.

Sigortam.net’ten trafik poliçe sorgulaması sadece 2 dakikanızı alır. “En İyi Fiyat Garantisi” ile trafik sigortası sahibi olursunuz. Sigortam.net bu garantiyi öyle bir sunar ki aynı şirketin, aynı ürününü, aynı şartlarda başka bir yerde bulmanız durumunda o fiyattan sigorta satışını yapmayı kabul eder. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın, sigortanızı 7/24 telefonda yaptırın, en uygun sigorta fiyatlarını kaçırmayın.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ AL

Benzer İçerikler

SBM’den Trafik Sigortası Tekliflerini Görme Dönemi Başladı Araç sahiplerinin trafik sigortası poliçelerini daha uyguna yaptırabilmeleri ve şirketlerin tekliflerini daha kolay görebilmeleri...için SBM (Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi) tarafından devreye sokulan trafik prim karşılaştırma sistemi artık...kullanılabiliyor. Zorunlu trafik sigortası geçen yılın ortalarından itibaren artan fiyatlar nedeniyle araç sahipleri için en...önemli problemlerden birisi haline geldi. Bu süreçte Hazine Müsteşarlığı’nın
trafik...sigortası genel şartları başta olmak üzere yasal konularda yaptığı değişiklikler ise sürücüleri yeteri kadar...tatmin etmedi.     [widget id="sigortamnet_trafik_widget-2"]

Trafik Sigortasında Kritik Açıklama Mehmet Şimşek’ten...Geldi

Tüm bu tartışmalar devam ederken geçtiğimiz aylarda Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’in araç sahiplerine...olabildiğince farklı şirketten teklif almaları ve bunun için interneti de kullanmaları yönünde çağrıda bulunması ise yeni bir...dönemin başlangıcı oldu. Mehmet Şimşek’in ilk olarak Eylül ayının başlarında belirttiği SBM üzerinden şirketlerin trafik...sigortası tekliflerini görülebileceği yönündeki haber, Ekim ayıyla beraber resmen SBM’nin sistemi üzerinden uygulanmaya başladı....Artık araç sahipleri sadece TC. Kimlik Numarası ve araç plakası bilgilerini kullanarak sigorta şirketlerinin verdiği teklifleri...görebiliyor. Henüz yeni bir uygulama olması nedeniyle hem sistemsel hem de sigorta şirketlerinin altyapıda yaşadıkları bazı...problemlerden dolayı uygulamada birtakım sorunlarla karşılaşılsa da, bu sorunların ilerleyen günlerde ortadan kalkacağı...öngörülüyor.

Teklifi Gördüm, Trafik Sigortası Poliçemi Nasıl Yaptıracağım?

Aracınız için verilen zorunlu trafik...sigortası teklifleri arasından sizin için en uygun poliçeyi ise bulunduğunuz yerde, istediğiniz gün ve saatte kolayca...yaptırabilirsiniz. Nasıl mı? Türkiye’nin alanında ilk ve lider kuruluşu Sigortam.net olarak Türkiye’nin en iyi sigorta...şirketleri ile çalışmaktayız. Bütçeniz ve ihtiyaçlarınız doğrultusundaki en iyi trafik sigortası poliçesine ister online olarak...zorunlu trafik sigortası hesaplama sayfası üzerinden, isterseniz de...444 24 00 numaralı 7 gün 24 saat kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayarak sahip olabilirsiniz. Siz de zorunlu trafik sigortası...poliçenizi en uygun fiyata yaptırmak için trafik sigortası teklifi aldıysanız ve poliçenize geç kalmadan sahip...olmak istiyorsanız tek yapmanız gereken Sigortam.net’in uzman sigorta danışmanlarına ulaşmak. Sigortam.net olarak müşterilerimize...günün 24 saati poliçe yaptırabilme fırsatının yanı sıra en iyi fiyat garantisi ve diğer kampanyalarımızla...birlikte sigorta yaptırmayı çok daha avantajlı hale getiriyoruz. Sigortam.net’in en iyi fiyat garantisi avantajından yararlanmak ve...mevcut kampanyaları hakkında bilgi almak için geç kalmayın.
Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi Nisan Sonuçları Sigortam.net
Kasko ve Trafik Sigortası...Endeksi Nisan ayı verilerine göre, bir önceki aya göre kasko primlerinde 4 puan, trafik sigortası primlerinde ise 2 puanlık artış...yaşandı.