Trafik Sigortası Sorgulamalarında Dikkat Edilecekler

Teminatları, limiti, vermiş olduğu güvenceleri ile her sigortalı için aynı özellikleri taşıyan trafik sigortası ve bu sigortanın fiyatlarında farklılık yaratmak oldukça güç ama imkansız değil.

Trafik sigortası ücretleri günümüzde sigorta şirketleri tarafından belirleniyor. Bu durum yaşanan rekabeti arttırsa da çeşitliliğe olanak sağlıyor ve farklı fiyat tekliflerini ortaya çıkarıyor. Sigorta şirketlerinin farklı uygulamalar sunmasının nedeni ise; sigortalanacak aracın kullanım şekli ve amacı, özel veya tüzel şahısların üzerine kayıtlı olması, aracın hasar geçmişi, yaptığı kaza sayısı vb. etkenlerden kaynaklı olabiliyor.

Teklifler arasından en uyguna ve en iyisine ulaşabilmek için sürücülere büyük görev düşüyor, bu görevlerden biri trafik sigortası sorgulaması yapmak. Peki sadece sigorta sorgulama yapmak yeterli mi? Elbette değil! Araç sigortası içerisinde yer alan kasko gibi trafik sigortasında da sorgulama yaparken dikkat edilmesi gereken detaylar var.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!TRAFİK TEKLİFİ AL

Trafik sigortası yaptırmak veya yenilemek istiyorsanız; ''2014 Trafik Sigortası Sorgulama'' başlıklı yazımız size yardımcı olacaktır.

Trafik Sigortası Sorgulamasında Dikkat Edilmesi Gereken 4 Detay
 

  1. Sigorta sorgulama yapmadan, poliçenizi imzalamadan önce teminatlarınızı belirlemek faydanıza olacaktır. Ne istediğinizi bilmek bu süreci daha da kısa tutmanızı sağlayacaktır. 
     
  2. Pek çok yazımızda da bahsettiğimiz sigorta alırken verdiğiniz bilgilerin eksiksiz ve doğru olması çok önemlidir. Aksi halde aldığınız güvence yarım olacak, olası bir hasar durumunda maliyetiniz artacaktır. Kimlik bilgileri, araç marka modeli, ruhsat bilgileri, hasar geçmişi gibi bilgilerin hepsini tam olarak girdiğinizden emin olun.
     
  3. Sigorta sorgulama yapmak dikkat  ister, bu süreci en doğru şekilde başlatmak ve sonlandırmak için farklı etkenleri baz alarak karşılaştırmalar yapmalısınız.
     
  4. Trafik sigortası hizmeti veren tüm şirketleri incelemek adına sigorta sorgulama yapmak, ihtiyacınıza ve bütçenize uygun poliçelere imza atmanızı sağlar.

Üstelik artık online olarak da yapılan sigorta sorgulama işlemleri sayesinde sigortalanmak çok daha kolay ve hızlı. Kurulduğu yıldan bu yana en iyi hizmeti, en kısa sürede tüketicilerine ulaştıran Sigortam.net bu fırsatı en iyi şekilde vermektedir.

Siz de sektörün en iyileriyle çalışmak istiyorsanız Sigortam.net’e gelin, trafik poliçe sorgulama yaparak size özel tekliflere sadece 3 dakikada ulaşın.  Telefon desteği için 7/24 hizmet anlayışıyla hareket eden 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL