Trafik Sigortasında 3 Önemli Teminat | Trafik Sigortası | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Trafik Sigortasının En Önemli 3 Teminatı!

Trafik sigortası, Türkiye’de her türlü motorlu taşıtın yaptırması zorunlu olan sigortadır. Zorunlu trafik sigortası, zorunlu olmasının yanı sıra, karşı tarafa verilen hasarları karşılaması bakımından araç sahiplerini maddi olarak koruyan bir sigortadır.Gerek kaza olması ihtimali, gerekse herhangi bir polis kontrolünde ilk dikkat edilecek unsurlardan biri olan trafik sigortasını yaptırmak ihmal edilmemelidir.

Trafik sigortası teminatları ve limitleri Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlenen ve bütün sigorta şirketleri için aynı olan teminatlardır. Fakat fiyat ve ödeme koşulları şirketlere göre farklılık göstermektedir.

Sigorta kapsamında, sigorta teminatları ve limitleri araçların model yılı ve ruhsat sahibinin mesleği gibi değişkenler nedeniyle bazı farklılıklar oluşur.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ AL

Zorunlu Trafik Sigortasında 3 Önemli Teminat:
 

Kişi başı vefat ve tedavi teminatı

Hasarın yaşanması halinde her kişi için verilecek olan vefat ve tedavi masraflarını karşılar.
 

Kaza başına vefat ve tedavi teminatı

Bir hasar durumunda bir kazadaki her bir kişinin vefat ve tedavi masraflarını karşılar.

Araç ve kaza başına maddi hasar teminatı

Bir hasar durumunda karşı tarafa verilecek maddi zararları karşılar.
 

Aracınızın trafikten men edilmesini önlemek ve herhangi bir hasarda maddi olarak güvence altında olmak için zorunlu trafik sigortanızı yaptırın veya süresi dolmuş poliçenizi yenileyin. Sigortam.net üzerinden online trafik sigortası hesaplama yaparak sigorta şirketlerinin sunduğu en uygun tekliflere 2 dakikada ulaşabilirsiniz. İsterseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan sigorta uzmanlarımıza 7/24 ulaşabilirsiniz.


Benzer İçerikler

Trafik Sigortasında Doğrudan Tazmine Geçiş

2015 yılında uygulamaya konulması beklenen Doğrudan Tazmin Sistemi’nin hasar sonrası yaşanan sorunları azaltması bekleniyor.

Devamını Oku

Şehir İçinde Araba Kullanmanın Gereklilikleri Nelerdir?

Şehir içi trafiğinde çok fazla araç ve yoğunluk olduğundan meydana gelen trafik kazaları da fazlalaşmaktadır. Bu nedenle şehir içinde araba kullanmak daha fazla dikkatli olmayı gerektirir.

Devamını Oku

2014 Zorunlu Trafik Sigortasında Neler Değişti?

2014 zorunlu trafik sigortasındaki değişikliklerden biri hasarsızlık indiriminin artmasıdır, 2014 trafik sigortası fiyatlarını etkileyen değişiklikler için tıklayın!

Devamını Oku