48.906 müşterimiz
son 24 saatte
bizi ziyaret etti!
X
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Trafik Sigortası Teminat ve Limitleri Nasıl Artırılabilir?

08 Ağustos 2011
Trafik Sigortası, her türlü motorlu araç sahibinin yaptırması zorunlu olan ve temel olarak 3. şahısları koruyan bir sigorta türüdür. Amacı, motorlu araçların işletilmesi sırasında, 3. şahısların maddi veya bedeni zarara uğratılması durumunda, bu zararın karşılanmasını sağlamaktır. Zararların karşılanması yönünde, aracın işletenine düşen sorumluluklar 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nda tanımlanmıştır ve trafik sigortası ile de zorunlu sigorta limitleri dahilinde teminat altına alınmıştır.
 
Zorunlu trafik sigortası tanımında belirtilen zorunlu trafik sigortası limitleri ve zorunlu trafik sigortası teminatları Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlenir. Limit ve teminatlar tüm aracı sigorta şirketlerinde  aynıdır ve sadece 3. şahısların maddi ve bedeni zararları karşılanır.
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Trafik Sigortasında Fiyatlar Düştü! Hemen Alın, İndirim Fırsatını Kaçırmayın! TRAFİK TEKLİFİ AL

Trafik Sigortası Limitleri Nasıl Değiştirilir? Kendi Aracınızın Hasarları Nasıl Teminat Altına Alınabilir?

 
Temel olarak 3. şahısları korumak üzere oluşturulmuş olmasına rağmen, trafik sigortası ile poliçe sahibinin aracının hasarı da teminat altına alınmaktadır. Poliçe sahibinin de teminat kapsamına alınabilmesi için, trafik sigortası poliçeleri artı teminatlı olarak düzenlenmelidir.
 
Artı teminatlı olarak düzenlenen trafik sigortası poliçeleri ile mevcut teminat ve limitlere,
 
• Poliçe sahibinin aracı için kısmi kasko (yanma ve çalınma)
• Yol yardımı,
• Mini onarım,
• Konut yardımı,
• Hukuksal koruma
gibi teminatlar da eklebilir.
 
Siz de trafik sigortası poliçelerinizin artı teminatlı olarak düzenlenmesini ve herhangi bir hasar durumunda, kendi hasarlarınızın da karşılanmasını isterseniz Sigorta Destek Hattımız 444 24 00 ile iletişime geçebilirsiniz.
 

Okumaya Devam Edin

Bedeni Hasarlarda Ne Yapılmalıdır?

Trafik Sigortası, poliçede belirtilen aracın kullanımı sırasında birinin ölümüne, yaralanmasına veya üçüncü şahıslara ait malların zarara uğramasına sebebiyet verildiğinde devreye girer.

Bir Kaza Durumunda Ne Yapmalısınız?

Kaza anında yapmanız gerekenleri bilmeniz hem sıkıntı yaşamamanız hem de hasarınızı eksiksiz ve zamanında almanızı sağlar.

Kazaya İkiden Fazla Araç Karıştıysa Nasıl Tutanak Tutulur?

İkiden fazla aracın karıştığı kazalarda da kaza tespit tutanağı formu kullanılabilir mi?