Trafik Sigortası Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Zorunlu trafik sigortası, kaskoya nazaran teminatları açısından daha standart bir görünümde olduğu için, poliçenin alınması sırasında detaylara çok fazla dikkat edilmez.

Oysa ki trafik sigortası, sağladığı teminatlar ve yaptırılmaması halinde uygulanan yaptırımlar nedeniyle en az kasko kadar dikkat edilmesi gereken bir sigorta türüdür.

Günümüzde zorunlu trafik sigortası yaptırmak isteyen herkes, istediği sigorta şirketinden aldığı teklifleri karşılaştırarak poliçesini yaptırabiliyor. 2008 yılı öncesi trafik sigortasında sabit ücret uygulaması varken, bu uygulamada 2008 yılından itibaren değişikliğe gidilerek, sigorta şirketlerinin prim ücretlerini kendilerinin belirlemesinin yolu açıldı. Bu durum da her sigorta şirketinin farklı fiyat teklifleri vermesine neden oldu.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
%50'ye varan fiyat avantajı için KASKO TEKLİFİ AL
3 dk'da en iyi fiyat garantisi ile    TRAFİK TEKLİFİ AL

Teklifleri Karşılaştırın

Trafik sigortanızı yaptırıken, tek bir yerden fiyat teklifi almak yerine diğer sigorta şirketlerinin de tekliflerini değerlendirmeniz, poliçenizi daha uygun bir fiyata yaptırmanızı sağlayacaktır. Ancak bu aşamada sigorta şirketlerini tek tek gezerek fiyat teklifi almanın hem yorucu, hem de zaman kaybına neden olacağını düşünebilirsiniz.

Bu gibi durumlar içinse online olarak size Türkiye’nin en iyi sigorta şirketlerinin verdikleri teklifleri sunan kuruluşlar devreye girmektedir. Sadece 2 Dk’da en iyi sigorta şirketlerinin size özel trafik sigortası tekliflerine bu yolla ulaşabilirsiniz.

Bilgilerinizi Kontrol Edin

Poliçenizi yaptırırken dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli konu ise, araç ve kişi bilgilerinizin eksiksiz ve doğru olmasıdır. Poliçenizin hazırlanması aşamasında araç bilgileri, kullanım şekli, markası ve modeli gibi özelliklerin doğru olmasına özen gösterin, poliçe ve ruhsat bilgilerinizi mutlaka karşılaştırın.

Poliçe Tarihinizi Aklınızda Tutun

Trafik sigortası poliçeleri 1 yıllık olmak üzere düzenlenmektedir. Yani poliçenizin geçerliliği başlangıç tarihinden itibaren 1 yıldır. Bu nedenle, unutkanlık sonucu poliçenizi yenilememeniz halinde hem aracınızın bağlanmasıyla, hem de önemli tutarda bir cezayla karşı karşıya kalabilirsiniz. Böylesi bir senaryo ile karşılaşmamak adına mutlaka poliçe bitiş tarihinizi bir yere not alın. Yine de bu konuda kendinize güvenmiyorsanız Sigortam.net’in tamamen ücretsiz hizmeti poliçe vade hatırlatma uygulamasını kullanabilirsiniz.

Trafik Sigortanızı En İyi Fiyat Garantisi ile Yaptırın

Karşı tarafın ve üçüncü tarafların hasarını teminat altına alması nedeniyle, sigortalıyı olası bir kaza riskine karşı bütçesini güvence altında tutmasını sağlayan trafik sigortası poliçesini en iyi fiyat garantisi kolayca yaptırabilirsiniz. %100 güven içerisinde en iyi fiyat garantili trafik sigortasına, online trafik sigortası sorgulama ile veya 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayarak hemen ulaşın.

Benzer İçerikler

Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi Mart Sonuçları

Kasko sigortası primleri Mart ayında 2 puan düşüş yaşadı.

Sigortam.net Kasko
ve Trafik Sigortası Endeksi Mart ayı verilerine göre, bir...önceki aya göre kasko primlerinde 2 puan düşüş kaydedilirken trafik sigortası primlerinde ise 1 puanlık artış...yaşandı. Türkiye’nin ilk ve en büyük sigorta platformu Sigortam.net, kasko ve trafik sigortası primlerindeki değişimi ortaya...koyan Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi’nin Mart ayı verilerini açıkladı. Otomobillere sunulan tekliflerin...ağırlıklı ortalamasını gösteren endekse göre, Mart ayı kasko sigortası endeksi Şubat ayına göre 2 puanlık düşüş yaşayarak...91 oldu. Trafik sigortasında ise Şubat ayında 62 olan endeks, Mart atında bir puanlık artış kaydederek 63 oldu. 2018’in ilk ayında...2.014 TL olan ortalama kasko primleri 1962 TL olurken, 831 TL olan ortalama trafik sigortası primleri ise 841 TL’ye...çıktı. Sigortam.net CEO’su Tahsin Gürdoğan, endeks sonuçlarına ilişkin değerlendirmesinde, “İlk...olarak geçen yılın Ağustos ayında sonuçlarını açıkladığımız Sigortam.net Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi ile araç...sahiplerine otomobil sigortalarındaki genel seyre ilişkin bilgi sunmayı sürdürüyoruz. Böylelikle araç sahipleri için büyük önem...taşıyan kasko ve trafik sigortalarındaki trendlerin de yakından takibini sağlıyoruz. Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi’nin Mart...sonuçları, primlerin yatay seyrini sürdürdüğünü gösteriyor. Kasko sigortası endeksi, bir önceki aya göre 2 puan düşüş...yaşadı ve Mart ayında 91 oldu. Böylece Ocak ayında 2.014 TL olan kasko sigortası prim ortalaması, Mart ayında 1962 TL’ye düştü....Trafik sigortası primlerinde ise sert değişimler görmüyoruz. Şubat ayında seviyesini koruyan sigorta primleri Mart ayında ise bir...puanlık artış kaydederek 63 oldu.Trafik sigortası endeksinde geçen yıl aynı dönemle kıyaslama yapıldığında, 2017’nin Mart...ayında 1360 TL olan trafik sigortası primlerinin, bu yılın aynı döneminde 841 TL olarak gerçekleştiği görülüyor. Geçen yıl...Mart ayında 2074 TL olan kasko primleri ortalaması ise bu yılın Mart ayında oldu. Sigortam.net olarak araç sahiplerine sigorta...yaptırmanın en kolay, en hızlı ve en uygun fiyatlı yolunu sağlarken sahip olduğumuz büyük veriyi hizmetlerine sunmayı...sürdüreceğiz. Hasar anında olduğu kadar doğru bilgi ihtiyacı konusunda da her zaman müşterilerimizin yanındayız” diye...konuştu. [widget id="sigortamnet_kaskotrafik_widget-2"] Sigortam.net Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi’ne göre 2017 yılın ocak...ayından bu yana otomobillerde kasko ve trafik sigortası primlerindeki değişimi gösteren grafik şöyle:*   * Sigortam.net Kasko ve Trafik Sigortası...Endeksi, Sigortam.net’in müşterilerine sunduğu kasko ve trafik sigortaları tekliflerine ait fiyatların değişimin genel eğilimini...göstermektedir. Fiyatlar araç yaşı ve hasar kademesi bazında farklılık gösterebilir.