444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Trafik Sigortası Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Zorunlu trafik sigortası, kaskoya nazaran teminatları açısından daha standart bir görünümde olduğu için, poliçenin alınması sırasında detaylara çok fazla dikkat edilmez.

Oysa ki trafik sigortası, sağladığı teminatlar ve yaptırılmaması halinde uygulanan yaptırımlar nedeniyle en az kasko kadar dikkat edilmesi gereken bir sigorta türüdür.

Günümüzde zorunlu trafik sigortası yaptırmak isteyen herkes, istediği sigorta şirketinden aldığı teklifleri karşılaştırarak poliçesini yaptırabiliyor. 2008 yılı öncesi trafik sigortasında sabit ücret uygulaması varken, bu uygulamada 2008 yılından itibaren değişikliğe gidilerek, sigorta şirketlerinin prim ücretlerini kendilerinin belirlemesinin yolu açıldı. Bu durum da her sigorta şirketinin farklı fiyat teklifleri vermesine neden oldu.

#%Trafik01%#

Teklifleri Karşılaştırın

Trafik sigortanızı yaptırıken, tek bir yerden fiyat teklifi almak yerine diğer sigorta şirketlerinin de tekliflerini değerlendirmeniz, poliçenizi daha uygun bir fiyata yaptırmanızı sağlayacaktır. Ancak bu aşamada sigorta şirketlerini tek tek gezerek fiyat teklifi almanın hem yorucu, hem de zaman kaybına neden olacağını düşünebilirsiniz. 

Bu gibi durumlar içinse online olarak size Türkiye’nin en iyi sigorta şirketlerinin verdikleri teklifleri sunan kuruluşlar devreye girmektedir. Sadece 2 Dk’da en iyi sigorta şirketlerinin size özel trafik sigortası tekliflerine bu yolla ulaşabilirsiniz.

Bilgilerinizi Kontrol Edin

Poliçenizi yaptırırken dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli konu ise, araç ve kişi bilgilerinizin eksiksiz ve doğru olmasıdır. Poliçenizin hazırlanması aşamasında araç bilgileri, kullanım şekli, markası ve modeli gibi özelliklerin doğru olmasına özen gösterin, poliçe ve ruhsat bilgilerinizi mutlaka karşılaştırın.

Poliçe Tarihinizi Aklınızda Tutun

Trafik sigortası poliçeleri 1 yıllık olmak üzere düzenlenmektedir. Yani poliçenizin geçerliliği başlangıç tarihinden itibaren 1 yıldır. Bu nedenle, unutkanlık sonucu poliçenizi yenilememeniz halinde hem aracınızın bağlanmasıyla, hem de önemli tutarda bir cezayla karşı karşıya kalabilirsiniz. Böylesi bir senaryo ile karşılaşmamak adına mutlaka poliçe bitiş tarihinizi bir yere not alın. Yine de bu konuda kendinize güvenmiyorsanız Sigortam.net’in tamamen ücretsiz hizmeti poliçe vade hatırlatma uygulamasını kullanabilirsiniz.

Trafik Sigortanızı En İyi Fiyat Garantisi ile Yaptırın

Karşı tarafın ve üçüncü tarafların hasarını teminat altına alması nedeniyle, sigortalıyı olası bir kaza riskine karşı bütçesini güvence altında tutmasını sağlayan trafik sigortası poliçesini en iyi fiyat garantisi ve %45’e varan fiyat avantajı olanakları ile sadece 2 Dk’da yaptırabilirsiniz. %100 güven içerisinde en iyi fiyat garantili trafik sigortasına, online trafik sigortası sorgulama ile veya 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayarak hemen ulaşın.


Benzer İçerikler

Trafikten Men Cezası ve Nedenleri

Trafikten men cezası, kanunlarca belirtilen kuralların hiçe sayılması durumunda araçla ilgili belgelerin sürücüden alınması ve aracın belirli bir yere çekilerek trafikten alıkonulmasıdır.

Devamını Oku

Trafik Sigortasında Zaman Aşımı

Motorlu araç kazalarında oluşacak her türlü zararın karşılanmasına ilişkin taleplerde zaman aşım süresi vardır. Bu süre kaza sonucundaki duruma göre değişir.

Devamını Oku

Trafik Sigortasında Yeni Düzenlemeler

Trafik sigortasındaki yeni uygulamalarla sigorta şirketine ulaştırılan sigorta priminin bir limiti olacak ve bu primin belli bir miktarını acente komisyonuna iletilecek.

Devamını Oku