Zorunlu Trafik Sigortası Yaptırmanız İçin 3 Neden!

Karayolları Trafik Kanunu’na göre zorunlu trafik sigortası Türkiye’de trafiğe çıkan tüm motorlu taşıt sahibinin yaptırmakla yükümlü olduğu bir sigortadır.

Trafik sigortasının her yıl yenilenmesi gerekir. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisindeki bir aracın zorunlu trafik sigortası yaptırmadan trafiğe çıkması yasaktır.

Trafik sigortası, herhangi bir kaza meydana geldiğinde karşı tarafa verebilecek bedeni ve maddi zararları güvence altına alır. Böylece sigorta sahibini para ödemekten kurtarır.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!TRAFİK TEKLİFİ AL

Trafik Sigortası Yaptırmanın Önemi:
 

  • Trafik sigortası yaptırmadan trafiğe çıkan araçlar bağlanarak trafik şube otoparkına çekilir. Bundan sonraki süreç maddi ve manevi olarak yorucu olacaktır. Bağlanan aracın tekrar trafiğe çıkması birçok prosedür gerektirir.
     
  • Trafik sigortasında her yıl belirlenen limitler dahilinde, karşı tarafın ve 3. şahısların araçlarında hasar oluşması ya da kendilerinin bedenen zarar görmesi durumunda zararları telafi edilir. Böylelikle araç sahibi maddi açıdan korunmuş olur.
     
  • Trafik sigortası tazminat tutarı şahıs hasarlarında ölüm dahil olmak üzere her türlü durumu kapsar. Mahkeme, avukatlık ücreti gibi giderler ve kazaya uğrayan kişinin bu nedenle mahrum kaldığı gelir de bu tazminata dahildir.
     

Zorunlu trafik sigortanızı geciktirmeden yaptırın. Sigortam.net üzerinden sigorta şirketlerinin sunduğu trafik sigortası fiyatlarını karşılaştırarak, bütçenize en uygun sigortaya ulaşabilirsiniz. Hemen online trafik sigortası yaptırın ya da 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı 7/24 arayarak sigorta uzmanlarımıza ulaşın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL