444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Zorunlu Trafik Sigortası Yaptırmanız İçin 3 Neden!

Karayolları Trafik Kanunu’na göre zorunlu trafik sigortası Türkiye’de trafiğe çıkan tüm motorlu taşıt sahibinin yaptırmakla yükümlü olduğu bir sigortadır.

Trafik sigortasının her yıl yenilenmesi gerekir. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisindeki bir aracın zorunlu trafik sigortası yaptırmadan trafiğe çıkması yasaktır.

Trafik sigortası, herhangi bir kaza meydana geldiğinde karşı tarafa verebilecek bedeni ve maddi zararları güvence altına alır. Böylece sigorta sahibini para ödemekten kurtarır.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ AL

Trafik Sigortası Yaptırmanın Önemi:
 

  • Trafik sigortası yaptırmadan trafiğe çıkan araçlar bağlanarak trafik şube otoparkına çekilir. Bundan sonraki süreç maddi ve manevi olarak yorucu olacaktır. Bağlanan aracın tekrar trafiğe çıkması birçok prosedür gerektirir.
     
  • Trafik sigortasında her yıl belirlenen limitler dahilinde, karşı tarafın ve 3. şahısların araçlarında hasar oluşması ya da kendilerinin bedenen zarar görmesi durumunda zararları telafi edilir. Böylelikle araç sahibi maddi açıdan korunmuş olur.
     
  • Trafik sigortası tazminat tutarı şahıs hasarlarında ölüm dahil olmak üzere her türlü durumu kapsar. Mahkeme, avukatlık ücreti gibi giderler ve kazaya uğrayan kişinin bu nedenle mahrum kaldığı gelir de bu tazminata dahildir.
     

Zorunlu trafik sigortanızı geciktirmeden yaptırın. Sigortam.net üzerinden sigorta şirketlerinin sunduğu trafik sigortası fiyatlarını karşılaştırarak, bütçenize en uygun sigortaya ulaşabilirsiniz. Hemen online trafik sigortası yaptırın ya da 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı 7/24 arayarak sigorta uzmanlarımıza ulaşın.


Benzer İçerikler

Karşılaştırmalı Trafik Sigortası

Sigortam.net ile zorunlu trafik sigortası yaptırmak için zaman kaybetmeyin, karşılaştırmalı trafik sigortası fiyatlarına ulaşmanın en kolay yolu Sigortam.net'te!

Devamını Oku

Trafik Sigortası Poliçesi Online Nasıl Satın Alınır?

Online olarak trafik sigortası satın almak oldukça kolaydır. Üstelik birçok sigorta teklifini karşılaştırıp aradığınız sigortaya en uygun fiyatla ulaşırsınız.

Devamını Oku

Yurtdışı Araç Sigortası Mümkün mü?

Ülke dışına kendi aracıyla çıkan araç sahiplerinin güvence elde edebilmesi adına yabancı araç sigortasını ifade eden Yeşil Kart Uygulaması devreye girmiştir.

Devamını Oku