444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Zorunlu Trafik Sigortası Yaptırmanız İçin 3 Neden!

24 Şubat 2014

Karayolları Trafik Kanunu’na göre zorunlu trafik sigortası Türkiye’de trafiğe çıkan tüm motorlu taşıt sahibinin yaptırmakla yükümlü olduğu bir sigortadır.

Trafik sigortasının her yıl yenilenmesi gerekir. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisindeki bir aracın zorunlu trafik sigortası yaptırmadan trafiğe çıkması yasaktır.

Trafik sigortası, herhangi bir kaza meydana geldiğinde karşı tarafa verebilecek bedeni ve maddi zararları güvence altına alır. Böylece sigorta sahibini para ödemekten kurtarır.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ ALIN

Trafik Sigortası Yaptırmanın Önemi:
 

  • Trafik sigortası yaptırmadan trafiğe çıkan araçlar bağlanarak trafik şube otoparkına çekilir. Bundan sonraki süreç maddi ve manevi olarak yorucu olacaktır. Bağlanan aracın tekrar trafiğe çıkması birçok prosedür gerektirir.
     
  • Trafik sigortasında her yıl belirlenen limitler dahilinde, karşı tarafın ve 3. şahısların araçlarında hasar oluşması ya da kendilerinin bedenen zarar görmesi durumunda zararları telafi edilir. Böylelikle araç sahibi maddi açıdan korunmuş olur.
     
  • Trafik sigortası tazminat tutarı şahıs hasarlarında ölüm dahil olmak üzere her türlü durumu kapsar. Mahkeme, avukatlık ücreti gibi giderler ve kazaya uğrayan kişinin bu nedenle mahrum kaldığı gelir de bu tazminata dahildir.
     

Zorunlu trafik sigortanızı geciktirmeden yaptırın. Sigortam.net üzerinden sigorta şirketlerinin sunduğu trafik sigortası fiyatlarını karşılaştırarak, bütçenize en uygun sigortaya ulaşabilirsiniz. Hemen online trafik sigortası yaptırın ya da 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı 7/24 arayarak sigorta uzmanlarımıza ulaşın.


Okumaya Devam Edin

Niçin Zorunlu Trafik Sigortası Yaptırmalısınız?

17 Haziran 2010 Perşembe

Trafik sigortası, her araç sahibi tarafından yaptırılması zorunlu olan, hasar anında karşı tarafa verilebilecek bedeni ve maddi zararları güvence altına alan bir poliçedir.

Zorunlu Trafik Sigortası ile Hangi Riskleri Kapsam Altına Alabilirsiniz?

17 Haziran 2010 Perşembe

Zorunlu trafik sigortasında her araç için teminatlar aynıdır ancak teminat limitleri araç türlerine göre değişir. 

Trafik Sigortasının Ödeme Yapmadığı Durumlar Nelerdir?

17 Haziran 2010 Perşembe

Trafik poliçelerinde de diğer tüm poliçelerde olduğu gibi kapsam altında olan ve olmayan haller genel şartlar ile belirtilmiştir.