Trafik Sigortası Yaptırmamanın Cezasını Biliyor musunuz?

Türk Nippon Sigorta Genel Müdürü Baturalp Pamukçu başta trafik sigortası olmak üzere zorunlu sigorta ürünleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Resmi organların hem denetleyen, hem de denetlenen üzerinden ciddi yaptırımlar uygulaması gerektiğini belirten Pamukçu, söz konusu yaptırımların uygulanmaması nedeniyle zorunlu sigortalarda istenilen sonucun alınamadığını ifade etti.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!TRAFİK TEKLİFİ AL

Başta zorunlu trafik sigortası olmak üzere, diğer zorunlu sigorta türlerinde sigortacıların da önemli görevlerinin olduğunun altını çizen Pamukçu, ancak bu görevlerin gerekli denetim mekanizmasının tam anlamıyla işlemeye başlaması halinde başlayabileceğine dikkat çekti.

Trafik Sigortası Yaptırmamanın Cezası

Ülkemizde zorunlu olan trafik sigortasının yaptırılmaması halinde araç sahiplerini çok ciddi yaptırımlar bekliyor. Ancak Türkiye Sigorta Birliği’nin verilerine göre trafiğe kayıtlı 20 milyon aracın yaklaşık 5 milyonunda trafik sigortası bulunmuyor. Bu durum da kanuni yaptırımların yanı sıra, bu yaptırımların ne kadar uygulandığı sorusunu da akıllara getiriyor.

Trafik sigortasının yaptırılmaması halinde en önemli cezaların başında ehliyete el koyma geliyor. Ayrıca zorunlu trafik sigortasıyapılmamış olan araç sahibini 88 TL cezanın yanı sıra, aracı trafikten men etme ve aracın trafik sigortası yapılana kadar otoparka çekme gibi cezalar bekliyor. Böylelikle aracın oto parka çekilmesi, oto parkta beklediği gün gibi masraflar da eklenince ödenmesi gereken ceza tutarı oldukça yüksek meblağlara ulaşıyor.

Neden Trafik Sigortası Yaptırılmalı?

Trafik sigortası bazı sürücüler için olası bir kazada kendi araç masraflarını karşılamaması nedeniyle gereksiz görülse de, aslında sürücüleri birçok önemli sorumluluktan kurtulmalarını sağlıyor. Trafik sigortası araç sahibine kendi araç masraflarını karşılama teminatı sunmasa da, olası bir kazada karşı tarafa ve 3. kişilere verilen zararları teminat altına alır.

Trafik Sigortanızı En İyi Fiyat Garantisi ile Yaptırın

Zorunlu trafik sigortası poliçenizi Sigortam.net ayrıcalığı ve avantajlarıyla Türkiye’nin en iyi sigorta şirketleritarafından verilen teklifleri karşılaştırarak sadece 2 dk’da yaptırabilirsiniz. Siz de en iyi fiyat garantisi ile trafik sigortası yaptırmak istiyorsanız hiç vakit kaybetmeden online trafik sigorta sorgulama yapın veya 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı’nı arayın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL