444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Trafik Sigortası Yaptırmanın Önemi

26 Mart 2014

Trafik sigortası, Karayolları Trafik Kanunu’na göre Türkiye’deki her türlü motorlu taşıt sahibinin yaptırması zorunlu olan bir sigorta çeşididir.

Zorunlu trafik sigortası kazayla karşılaşma durumunda karşı tarafın ve 3. şahısların araçlarını ve kendilerini maddi açıdan güvence altına alır. Ayrıca avukatlık ücreti gibi giderleri trafik sigortası tazminat tutarına dahildir.

Sigorta Uzmanı Ayfer Mercan, yeni trafik sigortası yasasının önemine dikkat çekerek, bu yasa ile trafik kurallarına uyan sürücünün daha çok korunduğunu vurguladı. Bu yasa ile kazaya karışmayan sürücü daha az prim öderken kazaya karışan sürücü daha fazla prim ödemek durumunda kalacağını söyleyen Mercan, ayrıca trafik sigortası yaptırmayan araçların trafik şube otoparkına çekildiğini, bundan sonraki sürecin ise maddi ve manevi açıdan daha yıpratıcı olduğuna dikkat çekti.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ ALIN

Sigortam.net üzerinden trafik sigorta sorgulama yaparak trafik sigortası fiyatları listesine kolayca ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan sigorta uzmanlarımıza 7/24 ulaşarak, detaylı bilgi alın.


Okumaya Devam Edin

Bedeni Hasarlarda Ne Yapılmalıdır?

11 Şubat 2015 Çarşamba

Trafik Sigortası, poliçede belirtilen aracın kullanımı sırasında birinin ölümüne, yaralanmasına veya üçüncü şahıslara ait malların zarara uğramasına sebebiyet verildiğinde devreye girer.

Bir Kaza Durumunda Ne Yapmalısınız?

21 Haziran 2010 Pazartesi

Kaza anında yapmanız gerekenleri bilmeniz hem sıkıntı yaşamamanız hem de hasarınızı eksiksiz ve zamanında almanızı sağlar.

Kazaya İkiden Fazla Araç Karıştıysa Nasıl Tutanak Tutulur?

06 Ekim 2010 Çarşamba
İkiden fazla aracın karıştığı kazalarda da kaza tespit tutanağı formu kullanılabilir mi?