Trafik Sigortası Yaptırmanın Önemi | Trafik Sigortası | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Trafik Sigortası Yaptırmanın Önemi

Trafik sigortası, Karayolları Trafik Kanunu’na göre Türkiye’deki her türlü motorlu taşıt sahibinin yaptırması zorunlu olan bir sigorta çeşididir.

Zorunlu trafik sigortası kazayla karşılaşma durumunda karşı tarafın ve 3. şahısların araçlarını ve kendilerini maddi açıdan güvence altına alır. Ayrıca avukatlık ücreti gibi giderleri trafik sigortası tazminat tutarına dahildir.

Sigorta Uzmanı Ayfer Mercan, yeni trafik sigortası yasasının önemine dikkat çekerek, bu yasa ile trafik kurallarına uyan sürücünün daha çok korunduğunu vurguladı. Bu yasa ile kazaya karışmayan sürücü daha az prim öderken kazaya karışan sürücü daha fazla prim ödemek durumunda kalacağını söyleyen Mercan, ayrıca trafik sigortası yaptırmayan araçların trafik şube otoparkına çekildiğini, bundan sonraki sürecin ise maddi ve manevi açıdan daha yıpratıcı olduğuna dikkat çekti.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ AL

Sigortam.net üzerinden trafik sigorta sorgulama yaparak trafik sigortası fiyatları listesine kolayca ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan sigorta uzmanlarımıza 7/24 ulaşarak, detaylı bilgi alın.


Benzer İçerikler

Aracın Kayıtlı Olduğu İl, Trafik Sigortası Primini Etkiler mi?

Trafik sigortasının yapılması zorunluluğu her sürücü içine geçerlidir ve sigorta poliçesi primine etki eden birçok farklı faktör bulunur. 

Devamını Oku

Aracınıza Park Halindeyken Çarpılırsa Ne Yaparsınız?

Aracınızın park halindeyken hasar görmesi halinde yapmanız gereken işlemleri bilmeniz hem problem yaşamamanızı hem de hasarınızı eksiksiz ve zamanında almanızı sağlar.

Devamını Oku

Ruhsat Yenileme Nasıl Yapılır?

Ruhsatsız trafiğe çıkmak yasaktır ve cezası vardır. Bu nedenle ruhsatın kaybolması durumunda hemen yenilenmesi gerekir.

Devamını Oku