444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Trafik Sigortası Yaptırmanın Önemi

Trafik sigortası, Karayolları Trafik Kanunu’na göre Türkiye’deki her türlü motorlu taşıt sahibinin yaptırması zorunlu olan bir sigorta çeşididir.

Zorunlu trafik sigortası kazayla karşılaşma durumunda karşı tarafın ve 3. şahısların araçlarını ve kendilerini maddi açıdan güvence altına alır. Ayrıca avukatlık ücreti gibi giderleri trafik sigortası tazminat tutarına dahildir.

Sigorta Uzmanı Ayfer Mercan, yeni trafik sigortası yasasının önemine dikkat çekerek, bu yasa ile trafik kurallarına uyan sürücünün daha çok korunduğunu vurguladı. Bu yasa ile kazaya karışmayan sürücü daha az prim öderken kazaya karışan sürücü daha fazla prim ödemek durumunda kalacağını söyleyen Mercan, ayrıca trafik sigortası yaptırmayan araçların trafik şube otoparkına çekildiğini, bundan sonraki sürecin ise maddi ve manevi açıdan daha yıpratıcı olduğuna dikkat çekti.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ AL

Sigortam.net üzerinden trafik sigorta sorgulama yaparak trafik sigortası fiyatları listesine kolayca ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan sigorta uzmanlarımıza 7/24 ulaşarak, detaylı bilgi alın.


Benzer İçerikler

Trafik Sigortası Teminat ve Limitleri Nasıl Artırılabilir?

Trafik Sigortası (Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası) Teminat ve Limitleri Nasıl Arttırılabilir sorusunun cevabı Sigortam.net’te

Devamını Oku

Hasar İhbarı için Gereken Belgeler Neler?

Trafik sigortası ile size zarar veren sürücülerden hasarınızı bütçenize zarar vermeden temin edebilirsiniz, ancak hasar ihbarı için gerekli belgeler var.

Devamını Oku

Sigorta Ettirenin İhbar Yükümlülüğü

Sigorta ettirenin sigorta süresi için ihbar yükümlülüğü ile ilgili merak ettiklerinizi öğrenin, sigortanızı bilinçli değerlendirin.

Devamını Oku