Trafik Yenileme Tarihi Hafta Sonuna Denk Gelirse

Trafik sigortasını yaptırmadan veya sigorta yenilemesi yapmadan yollara çıkan araç sahiplerinin en büyük korkusu, trafik çevirmelerine yakalanmak. Neticede verilen maddi cezalar küçümsenmeyecek oranda. Lakin bu korkuya rağmen, trafikte araç sigortası olmadan ilerleyen çok fazla araç var. Sigorta yenilemesi ile ilgili bilgi sahibi olmak için; ”Sigorta Yenilemesi Nasıl Yapılır?” başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

 

Trafik cezaları ve yaptırımları ile ilgili bilgi almak için; ”Trafik Cezaları Yaptırımları” başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

 

Yapılan trafik kontrollerine yakalanılması durumunda ehliyet ve ruhsattan sonra sorulacak ilk şey trafik sigortasıdır. Eğer trafik sigortasını ispat edecek bir belge yanınızda yoksa veya online sistemde kayıtlı bir poliçeniz yoksa trafik cezası kesilir. Online trafik cezası sorgulama ile ilgili bilgi için; ”Online Trafik Sigorta Sorgulama Nasıl Yapılır?” başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Aracınızın yeni olması veya trafik sigortası yenilemesini geciktirmiş olmanız gibi bahanelerle ceza almaktan kurtulmak söz konusu değil.

Çevirme anında kesilen ceza ile harcamalarınız sınırlı kalmayacaktır. Sonrasında aracınız trafikten men edilecek ve anlaşmalı otoparka çekilecektir. Aracınızın trafiğe çıkmaya hak kazanması için trafik sigortasının yaptırılması gerekir. Trafik sigortası yapılana kadar otoparakta kalacak aracın park ücretini de sürücü öder. Yani trafik sigortasının geciktirildiği her an bütçenize ekstra masraf biner.

Trafik sigortası poliçeniz varsa ancak bir gecikme söz konusuysa, 2 katı ceza alırsınız. Çünkü; gecikmeden dolayı ödeyeceğiniz miktar daha fazla olacaktır. Gecikme yapılan her yıl %5 oranında bir gecikme zammı uygulanır. Bu yaptırımlarla karşılaşmamak için zaman kaybetmeden trafik sigortasını yaptırmakta fayda var.

Trafik Sigortası Yenilemesinin Hafta Sonuna Gelmesi

Trafik sigortasını hiç yaptırmamış olanlar için durum gayet net ve açıktır; trafik sigortasının yapılmamış olmasının bahanesi olamaz. Ancak trafik sigortası yenilemelerine özgü özel bir durum var. Pazar günü poliçe süresi biten sürücüler, sigorta poliçelerini Pazartesi yaptırabilir ve bu durumda herhangi bir ceza uygulanmaz.

Bu uygulamanın nedeni; pazar günü sigorta şirketlerinin açık olmaması. Ancak pazar günü saat 12.00’den sonra yaşanan herhangi bir maddi hazar kazanın zararı için ödeme yapılmaz.

Trafik sigortası geciktirme cezalarının önüne geçmek artık mümkün. Online sigorta hizmetlerini en iyi şekilde veren Sigortam.net’e gelenler, poliçe yenileme talebinde bulunabilirler.

Siz de hala trafik sigortanızı veya yenilemenizi yaptırmadıysanız Sigortam.net’e gelin, trafik poliçe sorgulama yaparak araç sigortanızda avantajı yakalayın. Telefon desteği için 7/24 hizmet veren Sigorta Destek Hattımızı arayın.

Benzer İçerikler

Volkswagen Polo Trafik Sigortası

En uygun Volkswagen...Polo trafik sigortası fiyatları Sigortam.net’te...  

  • Türkiye’nin en iyi trafik sigortası şirketlerinin Volkswagen Polo trafik sigortası...tekliflerini görün.
  • Zorunlu trafik sigortası fiyatları arasında karşılaştırma...yapın. 
  • Bütçenize en uygun Volkswagen Polo sigortasını satın alın. 
  • Taksitli ödeme...fırsatından yararlanın. 

 

Volkwagen Polo Trafik Sigortası

Volkswagen Polo model...aracınız için en uygun trafik sigortası fiyatlarına Sigortam.net’ten 2 dakikada ulaşabilirsiniz. Trafik sigortası...sorgulaması yapmak için, teklif formunu eksiksiz ve doğru bilgiler ile doldurun, Sigortam.net’in kolay araç trafik sigortası sorgulama ekranlarından, en iyi şirketlerin...araç trafik sigortası fiyatlarına bir seferde ulaşın. 

Teklif formunu doldururken Volkswagen Golf model araca...sahip olduğunuzu belirterek zorunlu trafik sigortası teklifinizi 2 dakikada...satın alın.

 

Volkswagen Polo Hakkında

Volkswagen Polo, 1975'te üretilmeye başlanan bir...otomobil modelidir. 1996 yılnda üçüncü nesli satışa sunuldu. 2000 model yılı için yenilenen Polo 2002...yılnda bir kez daha yenilendi ve dördüncü nesline kavuştu. Polo'da şu anda 1.4, 1.6, 1.8 benzinli ve 1.4 TDI dizel...motorları vardır. 2006 yılndan itibaren Polo GTI'nın yenilenmiş versiyonu satışa sunuldu. Polo GTI 1.8 benzinli motora ve...özel Cup versiyonuna sahiptir. Ayrı zamanda arazi araç görünümlü Cross Polo vardır.
Diğer...Volkswagen Modelleri Trafik Sigortaları 

En uygun Volkswgen trafik sigortası fiyatları Sigortam.net'te.