Trafik Sigortası Yenileme Süresi Ne Kadar?

Trafik sigortası Türkiye’de trafiğe çıkan tüm araçların yaptırmakla yükümlü olduğu sigortadır. Zorunlu trafik sigortası yaptırmayan sürücülerin araçları yakalandığında trafik şube otoparkına çekilir ve bir süreliğine trafiğe çıkması yasaklanır. Otoparkta kaldığı süre içinde otopark ödemesi yapar dolayısıyla trafiğe tekrar dönme sürecine kadar maddi olarak yıpranırken uzun prosedürlerle uğraşarak manevi anlamda da yorulur.

“Ben iyi bir sürücüyüm bana bir şey olmaz, neden para ödeyeyim ki düşüncesiyle hareket eden kişiler aslında risk anında daha fazla para ödemek zorunda kalırlar. Türkiye’de artan araç sayısı ve trafik kazalarının artması kazaya karışma ihtimalini de artırmaktadır. Dikkatsiz sürücülerin gün geçtikçe artması sizin iyi sürücü olmanız durumunda da olumsuz sonuçlar doğurabilir. Riskleri önceden fark edemeyebilirsiniz ama önlem alabilirsiniz.

Trafik sigortanızı yaptırarak herhangi bir kazaya karışmanız durumunda siz suçlu olsanız dahi karşı taraftaki ve 3. kişilerdeki maddi zararlarının sigorta tarafından karşılanmasını sağlayabilirsiniz. Küçük primler ödeyerek büyük ödemelerden kurtulursunuz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ AL

Ayrıca zorunlu trafik sigortasının limitleri ve teminatları Hazine Müsteşarlığınca belirlendiği için standarttır. Dolayısıyla prim artışı yaşamazsınız. Ödeme koşulları ve fiyatları sigorta şirketlerine göre değişmektedir. Bu fiyatları ve teminatları inceleyip, karşılaştırarak kendiniz için en uygun sigortayı satın alabilirsiniz. Sigortam.net’in karşılaştırma platformu sayesinde bu işlemi çok kolay yapabilirsiniz.

Trafik sigortasının belli bir yenilenme süresi yoktur. Poliçe süresi 1 yıldır ve bu süre dolduğunda hemen yenilenmesi gerekir. Poliçesiz bir gün bile trafiğe çıkmak yasaktır. Poliçenizin yenileme gününü unutuyorsanız telefonunuza alarm kurmak bir yöntem olabilir. Ama daha iyi yolu poliçe vade hatırlatma formumuzu doldurun bize size poliçe bitiş gününüzü hatırlatalım, bir de bunu düşünmek zorunda kalmayın.

Bütçenizi korumak ve trafikte güvenle yol almak için Sigortam.net’ten trafik sigortası teklifi almanız yeterli. Türkiye’nin en büyük ve en iyi sigorta şirketlerinin en uygun sigorta tekliflerine kolayca ulaşır, karşılaştırır ve 2 dakikada kendinize uygun sigortayı seçersiniz. Seçtiğiniz sigortayı ister zorunlu trafik sigortası hesaplaması yaparak online, isterseniz de 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı 7/24 arayarak telefonda satın alın.

  

Benzer İçerikler