Trafik Sigortasında Fiyat Teklifi Almak Gerekli mi?

Karayolları Trafik Kanunu 2918 sayılı kanunu ile resmiyet kazanan trafik sigortası, kaza sonrası tutulan raporlar baz alınarak hata oranına göre zorunlu trafik sigortası primleri dahilinde karşı tarafa belirli bir ödeme yapar.

Kasko sigortasının teminatları, kapsamı gibi konularla da karıştırılan trafik sigortası ile ilgili karışıklık yaratan konulardan biri de trafik sigortasında fiyat teklifine neden gerek görüldüğü.

Trafik sigortasında fiyat teklifi niçin var yahut bu teklifleri bağlayan konular neler gibi soruların cevaplarını öğrenmek, trafik sigortası almadan önce bilinçlenmenizi sağlayacaktır. Bilinçlenme yanın da ise trafik sigortasını uygun fiyatlarla almanıza olanak sağlayacaktır.

Öncelikle trafik sigortası fiyatları ile ilgili ilk olarak şunu söylemek faydalı olacaktır. Trafik sigortası fiyatları, sigortanın yürürlüğe girdiği ilk yıllarda sabitti ancak şu anki uygulamalarla sigorta fiyat teklifleri ve fiyatlandırma uygulamaları değişiklik gösteriyor. 

Genel şartları ve kapsam sınırları herkes için aynı geçerliliktedir. Yani trafik sigortasında teminatlar ve limitler tüm sigorta şirketlerinde aynıdır, sadece fiyat ve ödeme koşulları sigorta şirketleri bazında değişliklikler gösterir. Bu uygulamaya 1 Temmuz 2008’de geçilmiştir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!TRAFİK TEKLİFİ AL

Devlet tarafından kriterleri belirlenmiş olan ve yapılmaması halinde aracın bağlanmasına giden trafik sigortası primlerini her sigorta şirketi, sizin hasar geçmişinizi değerlendirir ve kişiye, araca göre özel fiyatlandırma yapar. Bundan dolayı her sigorta şirketi farklı fiyatlar belirler.

Bazı marka-model araçların daha ucuz trafik sigortası fiyatları ile sigortalanırken, bazılarının daha pahalı olmasının sebebi trafik sigortası fiyatlarının sigorta şirketlerinin kendi istatistiklerini baz almasıdır. 

Araç sahibi olmanızla birlikte üzerinize bir zorunluluk yükleyen trafik sigortası primleri aracınızın bağlı olduğu illere, il trafik yoğunluğuna bağlı olarak farklılaşır. Yani kalkınmada öncelik, ildeki araç sayısı ve kaza oranları kriterlere göre sınıflandırma yapılır. İstanbul plakasına sahip araçla Malatya plakasına sahip aracun sigorta primi aynı olmayacaktır. 

Bu farklılıklar sayesinde trafik sigortası kapsamındaki hizmete ve bütçenize uyan trafik sigortası poliçenize sahip olabilirsiniz. Bunun için trafik sigortası yaptırırken uzman kişilere başvurmalısınız.

Trafik sigortası yaptırmadan önce değişik şirketlerden fiyat teklifleri almak ve alternatifleri değerlendirmek… En iyi sigorta şirketlerine, en doğru hizmete ulaşmanız açısından önem teşkil etmektedir.

En çok seçenek, en uygun fiyata sigorta ulaşmak için Sigortam.net’e gelin, sadece 3 dakika içinde trafik sigorta sorgulama yaparak ulaştığınız teklifleri değerlendirin. Dilerseniz 444 200 numaralı 7/24 hizmet sunan sigorta danışmanlarımızdan yardım alın.

 

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL