Trafik Sigortasında İyi Sürücü Ödülü

Trafik sigortası, 1 Ocak 2014 tarihine kadar yarı serbest uygulama ile işliyordu. Yani; prim artış oranı,  trafik sigortasında hasarsızlık indirimi gibi uygulamaları Hazine Müsteşarlığı belirliyor, sigorta şirketleri bu uygulamalar doğrultusunda primleri belirliyor Hazine onayına teslim ediyordu.

2014 Ocak ayı trafik sigortasına yeni bir dönemi getirdi. Trafik sigortasında yeni uygulamalarla birlikte; Hazine'nin trafik sigortasındaki müdahalesi sınırlandı, primlerde serbest düzene geçildi. Devletin elinde olan, hasarsızlık indirimi, sigorta primi arttırımı gibi oranlar kaldırıldı. 

Hazine'nin sigorta şirketine müdahalede bulunabileceği zamanlar ise; şirketin mali durumunda sorun olduğu, şirketin belirlediği primlerin haksız rekabete sebebiyet verdiği ve sigorta şirketinin sigorta yaptırmaktan kaçacağı gibi durumlar.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!TRAFİK TEKLİFİ AL

2014 Trafik Sigortasındaki İyi Sürücüye Özel Uygulamalar

2014 trafik sigortası uygulamalarında yapılan değişikliklerle birlikte, sigorta şirketleri bazı zorunluluklarada tabi tutuldu. Eskiden yüzde 20 oranlarında uygulanan hasarsızlık indirimi oranı sigorta şirketlerinin belirlediği miktara göre yükseltilebiliyor. 

Trafik sigortasındaki bu yeni uygulamalarda özellikle trafiğin yoğun, trafik kazalarının çok olduğu yerlerde yolculuk yapanlarım yüzünü güldürecek ise kusura göre fiyat döneminin başlaması. 

Kusura göre fiyat dönemini tanımlamak gerekirse; yeni uygulama sayesinde trafikte dikkatli olan sürücü ödüllendirilirken, kötü sürücülerin cezalandırılacağı bir düzen yaratılmış oldu. 

Eski uygulamarla sigorta primi yüzde 250’ye sigorta suistimali yapan sürcülerin primi yüzde 500’e kadar arttırılabiliyordu bu oranların belirleyicisi ise yine sigorta şirketleri oldu.  Yani yılda 3-5 hasara karışan ve hasar frekansı yüksek olan sürücüler % 300-400’e varan oranlarda fiyat arttırımı ile karşılaşacak.

Yola çıkan sürücüleri daha dikkatlı davranmaya itecek yeni trafik sigortası uygulamaları ile hem ulaşım sektörünün olumlu etkilenmesi hem de kaza ve hasar gibi olumsuz durumların önüne geçilmesi amaçlandı.

İyi sürücüllerin ödüllendirildiği bu sistemden yararlanabilmek için aracınızı hatasız kullanmaya çalışmakla birlikte, trafik sigortası yaptırırken veya sigorta poliçesi yenilerken çeşitli sigorta şirketleriyle görüşmeniz ve primlerinize dikkat etmeniz önemli bir detaydır.

İhtiyacınız olan sigorta poliçesine, güvenilir sigorta şirketine ulaşmak ise Sigortam.net ile çok kolay. 2014 trafik sigortası fiyatlarına ulaşmak için sigorta sorgulaması yapın, en iyi sigorta şirketlerinin tekliflerini değerlendirin. Dilerseniz 7/24 hizmet veren 444 24 00 numaralı sigorta destek hattımızı arayın.

 

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL