Trafik Sigortasında Sigortalıya Dava Açılması Halinde Dava Giderleri Trafik Sigortası Kapsamında mıdır?| Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Trafik Sigortasında Sigortalıya Dava Açılması Halinde Dava Giderleri Trafik Sigortası Kapsamında mıdır?

Trafik sigortası yönetmeliğinde trafik sigortasında tazminat talepleri ve sigortalıya dava açılması konuları detaylı olarak yer almaktadır.Trafik sigortasında sigortalıya dava açılması halinde dava giderleri trafik sigortası kapsamında karşılanır.
 
Dava masrafları ile avukatlık ücretleri, poliçe limitleri ile sınırlı olmak kaydıyla trafik poliçesi kapsamındadır. Meydana gelen hasar kapsamında sigortalının kusuru yoksa ve yine de açılan bir dava varsa, trafik sigortası bu masrafları da kapsar.
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ AL
Sigortalı bir tazminat talebi ile karşı karşıya kaldığında veya dava açılması durumunda, sigorta ettiren şirkete en fazla beş gün içinde bildirilmelidir. Bu sırada sigortalıya ulaşan her türlü kaza raporu, tutanak ve ihbarname gibi belgeler sigortacıya iletilmelidir.
 
Bu durumda dava ile ilgili sigortalının üstlenmesi gereken masraflar ve avukatlık ücretleri, trafik sigortası poliçesi tarafından limitler dahilinde olmak üzere karşılanacaktır. 
 
Konuyla ilgili açıklamalar “Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası Genel Şartları” kapsamında yer almaktadır.

Benzer İçerikler

Trafik Sigortası Manevi Tazminat Öder mi?

En uygun trafik sigortası fiyatlarına Sigortam.net üzerinden sigorta sorgulama yaparak 2 dakikada ulaşın.

Devamını Oku

Yeni Düzenlemeye Göre Kazalarda Kusur Oranı Nasıl Belirlenecek?

Sigorta şirketleri tutanak ve varsa fotoğrafların TRAMER tarafından gönderilmesiyle kaza krokilerini de dikkate alarak sorumluluk değerlendirmesini yapar.

Devamını Oku

Trafik Sigortası Teminat ve Limitleri Nasıl Artırılabilir?

Trafik Sigortası (Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası) Teminat ve Limitleri Nasıl Arttırılabilir sorusunun cevabı Sigortam.net’te

Devamını Oku