444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Trafik Sigortasında SMS İkazı

13 Mayıs 2013
Zorunlu trafik sigortası için Emniyet Genel Müdürlüğü devreye girdi. Zorunlu trafik sigortası yaptırmayanlar artık Emniyet tarafından ikaz edilecek.
 
Türkiye genelinde zorunlu trafik sigortası yaptırmayan pek çok araç sahibi bulunuyor. Binek otomobillerde sigortalılık oranı %90 iken kamyon, kamyonet, motorsiklet gibi taşıtlarda bu oran oldukça düşük. Ayrıca şehir merkezi dışında kullanılan araçların da çoğu zorunlu trafik sigortası olmaksızın trafikte seyrediyor.
 
Trafik sigortası yaptırmayan araç sahipleri maddi hasarlı herhangi bir kaza durumunda karşı tarafın zararını karşılamakla beraber sigorta olmadığından dolayı ceza ödemek zorunda. Ayrıca sigortasız araçlar, tespit edildikleri yerde bağlanarak otoparka çekiliyor. Trafik sigortası bulunan araç ile kaza yapılması durumunda ise zarar sigorta tarafından karşılanıyor. Trafik kazalarında maddi kayıpları azaltmak amacı güden bu uygulama zorunlu olmasına rağmen halen yeterince katılım sağlanamadı. Trafik Sigortaları Bilgi Merkezi (TRAMER) ve Emniyet Genel Müdürlüğü işbirliği ile başlatılacak olan bilgilendirme sistemi ile katılımın arttırılması ve sigorta duyarlılığı sağlanması bekleniyor.
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ ALIN
Hazine Müsteşarlığı’nın takibinde gerçekleşecek olan uygulamanın ilk adımı olarak sigortalı araç bilgileri TRAMER tarafından Emniyet’e iletildi. Trafik sigortası bulunmayan araçların plaka bilgileri de 81 ilin valiliklerine gönderildi. Bu bilgiler doğrultusunda trafik sigortası yaptırmamış kişilere SMS yoluyla uyarı gönderilecek. Plaka bilgileri valiliklere de gönderilmiş olan bu araçlar, tespit edilmeleri halinde bağlanacak ve araç sahibi de ceza alacak.
 
Zorunlu trafik sigortası için en uygun fiyatlara www.sigortam.net veya 444 24 00 Sigorta Destek Hattı’ndan ulaşın, sigorta sorgulama yaparak size en uygun trafik sigortasını seçin.

Okumaya Devam Edin

Kaza Tespit Tutanağı Artık İnternette!

13 Mart 2013 Çarşamba
Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi internet sitesi yenilendi. Yenilenen sitede sektörel haberler, raporlar ve sigorta şirketleri tarafından girilen online kaza tespit tutanağı görüntülenebilecek.
 

Kasko ve Trafik Sigortası Devretme

01 Nisan 2013 Pazartesi

Eğer kasko sigortası bulunan aracınızı satmışsanız ve yeni bir araç alacaksanız, kasko poliçenizin vadesi de henüz dolmamışsa bu kaskoyu yeni aracınıza aktarabilirsiniz.

Trafik Sigortası Mağduru Olmayın

11 Nisan 2013 Perşembe
Zorunlu trafik sigortası olmayan aracınızla kaza yaptığınızda zor durumda kalmamak için günün herhangi bir saatinde sigortanızı yaptırabilirsiniz.