Tartışma Sürüyor Trafik Sigortasında Son Durum Ne?

Zorunlu trafik sigortası fiyatlarının istenilen seviyeye çekilmesi için yapılan tüm müdahale ve değişikliklere rağmen fiyatlar genelinde yaşanan tartışmalar devam ediyor. Son olarak SBM’nin açıkladığı verilere göre Ağustos ayında düşüşe geçen trafik sigortası fiyatları, Eylül ayıyla birlikte tekrardan yükselmeye başladı. Verilere göre fiyatlar Ekim ayının ilk günlerinde de yükselmeye devam ediyor.     

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!TRAFİK TEKLİFİ AL

Sigorta uzmanları ise araç sahiplerine daha uygun primlerle trafik sigortası yaptırmanın yolunun olabildiğince farklı sigorta şirketinden teklif almaktan geçtiğini belirtiyor.

Trafik Sigortasında Son Durum Ne?

Trafik sigortasında hatırlanacağı gibi geçen yıldan bu yana artış gösteren fiyatlara karşın birçok düzenleme ve değişiklik yapılmış ancak primler bir türlü istenilen seviyeye çekilememişti. Yapılan düzenlemelerin bir türlü sonuç vermemesi üzerine Hazine Müsteşarlığı yetkilileri Temmuz ayında sigorta şirketleri temsilcileriyle bir toplantı yapmış ve bu toplantının ardından primlerde Ağustos ayı ile birlikte düşüş trendinin başlayacağı belirtilmişti. Ağustos ayında bahsedildiği gibi trafik sigortası primlerinde gözle görülür bir düşüş yaşansa da, Eylül ayına gelmemizle beraberse primlerdeki yükseliş dalgası yeniden başladı.

SBM’nin resmi verilerine göre Temmuz 2016’da ortalama 659 TL olaran trafik sigortası primleri, Ağustos ayında 613 TL’ye kadar düştü. Ancak Eylül ayıyla beraber ortalama primler tekrar yükselişe geçerek 628 TL’ye ulaştı. Bu yükseliş Ekim ayının ilk haftasında da devam ederek 645 TL oldu.

Trafik Sigortası Primleri Şirketten Şirkete Değişiyor

Primlerdeki bu dalgalanmanın yanı sıra sigorta şirketleri arasındaki fiyat farkları da oldukça dikkat çekiyor. Öyle ki aynı sürücü ve araç için alınan trafik sigortası tekliflerinde şirketler arasında %200’lere varan farkları görebilmek mümkün. Geçtiğimiz aylarda Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek de bu konuya dikkat çekerek araç sahiplerine farklı şirketlerden teklif almaları yönünde telkinde bulunarak, internetten de prim karşılaştırması yapılabileceğini belirtmişti hatırlanacağı gibi.

Sigorta şirketleri arasındaki bu prim farklılıkları karşısında araç sahipleri için en uygun fiyata trafik sigortası yaptırmanın yolu ise olabildiğince farklı sigorta şirketinden teklif almaktan geçiyor.

En İyi Şirketlerin Trafik Sigortası Tekliflerini 2 Dk’da Alın

Eğer aracınızın sigortasını yaptırmak istiyor fakat fiyatlardan dolayı hangi şirketten yaptırmanız gerektiğine bir türlü karar veremiyorsanız hemen online olarak trafik sigortası hesaplama sayfasını kullanarak veya 444 24 00 numaralı 7 gün 24 saat kesintisiz Sigorta Destek Hattımız’ı arayarak Türkiye’nin en iyi sigorta şirketlerinin tekliflerine kolayca ulaşın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL