Tartışma Sürüyor Trafik Sigortasında Son Durum Ne?

Zorunlu trafik sigortası fiyatlarının istenilen seviyeye çekilmesi için yapılan tüm müdahale ve değişikliklere rağmen fiyatlar genelinde yaşanan tartışmalar devam ediyor. Son olarak SBM’nin açıkladığı verilere göre Ağustos ayında düşüşe geçen trafik sigortası fiyatları, Eylül ayıyla birlikte tekrardan yükselmeye başladı. Verilere göre fiyatlar Ekim ayının ilk günlerinde de yükselmeye devam ediyor.     

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ AL

Sigorta uzmanları ise araç sahiplerine daha uygun primlerle trafik sigortası yaptırmanın yolunun olabildiğince farklı sigorta şirketinden teklif almaktan geçtiğini belirtiyor.

Trafik Sigortasında Son Durum Ne?

Trafik sigortasında hatırlanacağı gibi geçen yıldan bu yana artış gösteren fiyatlara karşın birçok düzenleme ve değişiklik yapılmış ancak primler bir türlü istenilen seviyeye çekilememişti. Yapılan düzenlemelerin bir türlü sonuç vermemesi üzerine Hazine Müsteşarlığı yetkilileri Temmuz ayında sigorta şirketleri temsilcileriyle bir toplantı yapmış ve bu toplantının ardından primlerde Ağustos ayı ile birlikte düşüş trendinin başlayacağı belirtilmişti. Ağustos ayında bahsedildiği gibi trafik sigortası primlerinde gözle görülür bir düşüş yaşansa da, Eylül ayına gelmemizle beraberse primlerdeki yükseliş dalgası yeniden başladı.

SBM’nin resmi verilerine göre Temmuz 2016’da ortalama 659 TL olaran trafik sigortası primleri, Ağustos ayında 613 TL’ye kadar düştü. Ancak Eylül ayıyla beraber ortalama primler tekrar yükselişe geçerek 628 TL’ye ulaştı. Bu yükseliş Ekim ayının ilk haftasında da devam ederek 645 TL oldu.

Trafik Sigortası Primleri Şirketten Şirkete Değişiyor

Primlerdeki bu dalgalanmanın yanı sıra sigorta şirketleri arasındaki fiyat farkları da oldukça dikkat çekiyor. Öyle ki aynı sürücü ve araç için alınan trafik sigortası tekliflerinde şirketler arasında %200’lere varan farkları görebilmek mümkün. Geçtiğimiz aylarda Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek de bu konuya dikkat çekerek araç sahiplerine farklı şirketlerden teklif almaları yönünde telkinde bulunarak, internetten de prim karşılaştırması yapılabileceğini belirtmişti hatırlanacağı gibi.

Sigorta şirketleri arasındaki bu prim farklılıkları karşısında araç sahipleri için en uygun fiyata trafik sigortası yaptırmanın yolu ise olabildiğince farklı sigorta şirketinden teklif almaktan geçiyor.

En İyi Şirketlerin Trafik Sigortası Tekliflerini 2 Dk’da Alın

Eğer aracınızın sigortasını yaptırmak istiyor fakat fiyatlardan dolayı hangi şirketten yaptırmanız gerektiğine bir türlü karar veremiyorsanız hemen online olarak trafik sigortası hesaplama sayfasını kullanarak veya 444 24 00 numaralı 7 gün 24 saat kesintisiz Sigorta Destek Hattımız’ı arayarak Türkiye’nin en iyi sigorta şirketlerinin tekliflerine kolayca ulaşın.

Benzer İçerikler

Kaza Esnasında Yapılması Gerekenler

Trafik sigortası, yaptırmak zorunlu olmakla birlikte zorunlu trafik...sigortası yaptırmayanların kazaya karışması durumunda trafik kazası tespit...tutanağı düzenlenemez.

Sigortada %50’e Varan Fiyat Avantajı için Sigortam.net’e Bakın Türkiye’nin online sigortacılıktaki lider kuruluşu Sigortam.net, kasko ve trafik sigortasında...%50’ye varan fiyat avantajı sağlıyor. Siz de...sadece 3 dakikada Türkiye’nin en iyi sigorta şirketlerinin tekliflerini görün, bütçeniz için en uygun araç sigortasına kolayca...sahip olun. “Sigortam.net’e bakmadan, sigorta almayın.”  [widget id="sigortamnet_content_widget-2"]

Kadir İnanır ve...Keçinin Yeni Macerasını İzlediniz mi?

Bugüne kadar 3 milyondan fazla mutlu müşterinin yararlandığı Sigortam.net’in...%50’ye varan fiyat avantajı, Kadir İnanır ve keçinin yeni macerasının da konusu oldu. “Bu şarkıyı dinleyenler yıllardır...kazanıyor.” diyen Kadir İnanır, Sigortam.net’in 20 sigorta şirketi arasından en uygun sigortayı en hızlı şekilde bulma...avantajına dikkat çekiyor. https://www.youtube.com/watch?v=ADcOTDz-VKg&feature=youtu.be

Neden...Sigortam.net?

Türkiye’de online sigortacılık denildiğinde ilk akla gelen kurum olan Sigortam.net, 15 yılda 3 milyondan fazla...mutlu müşterisine en iyi fiyat garantisi ve %50’ye varan fiyat avantajı olanakları ile araç sigortası yaptırma imkanı...sundu.

%50’ye Varan Fiyat Avantajı

Sigortam.net ile Türkiye’nin en iyi sigorta şirketlerinin kasko ve...trafik sigortası tekliflerine sadece 3 dakikada ulaşabilir, bütçeniz ve ihtiyaçlarınız doğrultusundaki en uygun...poliçeye kolaylıkla sahip olabilirsiniz. Bu yönüyle araç sahiplerine zaman açısından da çok önemli bir kazanç sağlayan...Sigortam.net, en iyi sigorta şirketlerinin tekliflerini 3 dakikada ileterek, müşterilerine %50’ye varan fiyat avantajıyla...poliçelerini yaptırma şansı sağlamaktadır. %50’ye varan fiyat avantajı ile ilgili daha detaylı bilgiye ulaşmak için...
tıklayın.

En İyi Fiyat Garantisi

Sigortam.net,...müşterilerine verdiği tekliflerde kendisine o kadar güveniyor ki, aldığınız poliçe ile aynı şartlarda farklı bir teklif...bulursanız aradaki farkı iade ediyor ve hatta ağzınızın tadı bozulmasın diye bir kutu da lokum hediye ediyor. Siz de...sigortanızı Sigortam.net’e bakarak alın, poliçenizi “en iyi fiyat garantisi” ile yaptırdığınızdan emin olun....En iyi fiyat garantisi uygulamasıyla ilgili daha detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayın.

7 Gün 24 Saat Kesintisiz Hizmet

Sigortam.net’in 444 24...00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayarak uzman sigorta danışmanları eşliğinde...poliçenizi istediğiniz an yaptırabileceğiniz gibi, poliçenizle ilgili aklınıza takılan tüm konuları danışabilir, poliçe...alımının sonrasında ise kaza anından, çekici hizmetine, servis işlemlerinden, tazminat ödemelerine kadarki tüm süreçlerde 7 gün...24 saat kesintisiz destek alabilirsiniz. Unutmayın, Sigortam.net hasar anında 7/24 yanınızda!

Güvenli...Alışveriş, Anında Güvence

Sigortam.net’ten yapacağınız alışverişlerde kart bilgileriniz tüm dünyada kabul görmüş SSL (Secure Socket Layer ) ve SET (Secure Electronic Transactinos ) güvenlik...protokolleri tarafından korunmaktadır. Bu nedenle poliçe alımlarınızı gönül rahatlığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca...Sigortam.net’ten yapacağınız tüm sigorta alımlarınızda poliçeniz e-posta ile size ulaştırılır ve güvenceniz anında...başlar.

Hemen Teklif Alın

Siz de hiç vakit kaybetmeden 3 milyonun üstündeki mutlu müşteri gibi aracınızın kasko veya trafik sigortası poliçesi için sigorta sorgulama ile ya da 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz...Sigorta Destek Hattı’nı arayarak teklif alın, ihtiyacınız olan poliçeye %50’ye varan fiyat avantajıyla sahip olun. Unutmayın,...“Sigortam.net’e bakmadan, sigorta almayın.!”