48.906 müşterimiz
son 24 saatte
bizi ziyaret etti!
X
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Tartışma Sürüyor Trafik Sigortasında Son Durum Ne?

04 Ekim 2016

Zorunlu trafik sigortası fiyatlarının istenilen seviyeye çekilmesi için yapılan tüm müdahale ve değişikliklere rağmen fiyatlar genelinde yaşanan tartışmalar devam ediyor. Son olarak SBM’nin açıkladığı verilere göre Ağustos ayında düşüşe geçen trafik sigortası fiyatları, Eylül ayıyla birlikte tekrardan yükselmeye başladı. Verilere göre fiyatlar Ekim ayının ilk günlerinde de yükselmeye devam ediyor.     

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Trafik Sigortasında Fiyatlar Düştü! Hemen Alın, İndirim Fırsatını Kaçırmayın! TRAFİK TEKLİFİ AL

Sigorta uzmanları ise araç sahiplerine daha uygun primlerle trafik sigortası yaptırmanın yolunun olabildiğince farklı sigorta şirketinden teklif almaktan geçtiğini belirtiyor.

Trafik Sigortasında Son Durum Ne?

Trafik sigortasında hatırlanacağı gibi geçen yıldan bu yana artış gösteren fiyatlara karşın birçok düzenleme ve değişiklik yapılmış ancak primler bir türlü istenilen seviyeye çekilememişti. Yapılan düzenlemelerin bir türlü sonuç vermemesi üzerine Hazine Müsteşarlığı yetkilileri Temmuz ayında sigorta şirketleri temsilcileriyle bir toplantı yapmış ve bu toplantının ardından primlerde Ağustos ayı ile birlikte düşüş trendinin başlayacağı belirtilmişti. Ağustos ayında bahsedildiği gibi trafik sigortası primlerinde gözle görülür bir düşüş yaşansa da, Eylül ayına gelmemizle beraberse primlerdeki yükseliş dalgası yeniden başladı.

SBM’nin resmi verilerine göre Temmuz 2016’da ortalama 659 TL olaran trafik sigortası primleri, Ağustos ayında 613 TL’ye kadar düştü. Ancak Eylül ayıyla beraber ortalama primler tekrar yükselişe geçerek 628 TL’ye ulaştı. Bu yükseliş Ekim ayının ilk haftasında da devam ederek 645 TL oldu.

Trafik Sigortası Primleri Şirketten Şirkete Değişiyor

Primlerdeki bu dalgalanmanın yanı sıra sigorta şirketleri arasındaki fiyat farkları da oldukça dikkat çekiyor. Öyle ki aynı sürücü ve araç için alınan trafik sigortası tekliflerinde şirketler arasında %200’lere varan farkları görebilmek mümkün. Geçtiğimiz aylarda Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek de bu konuya dikkat çekerek araç sahiplerine farklı şirketlerden teklif almaları yönünde telkinde bulunarak, internetten de prim karşılaştırması yapılabileceğini belirtmişti hatırlanacağı gibi.

Sigorta şirketleri arasındaki bu prim farklılıkları karşısında araç sahipleri için en uygun fiyata trafik sigortası yaptırmanın yolu ise olabildiğince farklı sigorta şirketinden teklif almaktan geçiyor.

En İyi Şirketlerin Trafik Sigortası Tekliflerini 2 Dk’da Alın

Eğer aracınızın sigortasını yaptırmak istiyor fakat fiyatlardan dolayı hangi şirketten yaptırmanız gerektiğine bir türlü karar veremiyorsanız hemen online olarak trafik sigortası hesaplama sayfasını kullanarak veya 444 24 00 numaralı 7 gün 24 saat kesintisiz Sigorta Destek Hattımız’ı arayarak Türkiye’nin en iyi sigorta şirketlerinin tekliflerine kolayca ulaşın.


Okumaya Devam Edin

Zorunlu Trafik Sigortası'nda Tarife Değişikliği

Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü, Zorunlu Trafik Sigortası'nın sigorta şirketleride uygulanacak fiyat tarfileri ve tarifelerin Müsteşarlığa bildirimleri hakkında duyuru yaptı. 

En Çok Aracımızı Seviyoruz

Türkiye'de, gelişmiş ülkelere göre sigorta yaptırma oranlarının düşük olduğu, sigorta pazarının yaklaşık yüzde 60'ını ise araçların trafik ve kasko poliçelerinin oluşturduğu bildirildi.

Erzurum Kaza Riski Yüksek İller Arasında

Erzurum’da sigorta acentesi işletmeciliği yapan Hasan Başkaban, trafikte seyreden araç sayısının 74 bin 311 olduğunu belirterek, 13 bininde, sigorta bulunmadığını bildirdi.