Trafik Sigortasında Tavan Fiyat Dönemi mi Başlıyor?

Zorunlu trafik sigortasında “fiyatlar artacak mı, düşecek mi?” diye tartışılırken, bir taraftan da yetkililer prim fiyatlarını düşürmek için farklı alternatif yollar deniyor.  

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ AL

Geçtiğimiz günlerde Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’in sözlerine yer veren bir gazete ise ortaya çok önemli bir iddia attı. Gazetenin iddiasına göre, yapılan düzenlemeler sonrasında da trafik sigortası fiyatlarında düşüş yaşanmazsa, tavan fiyat uygulamasına gidilecek. Peki nedir tavan fiyat uygulaması? 

Trafik sigortası fiyatlarınındaki 2015’in ortalarından itibaren kendisini hissettirmeye başlayan zam dalgası, 2016 yılında da devam ediyor. Araç sahiplerinin artık isyan etme noktasına geldiği ve sık sık protesto gösterilerine neden olan zamlar sonrasında harekete geçen devlet mercileri ise, primlerin makul seviyeye çekilmesi için çalışmalarını sürdürüyor.

Sürücüleri Bekleyen Büyük Tehlike Ne?

İlk olarak fiyatların artmasında önemli bir payı olduğu belirtilen trafik sigortası genel şartlarında önemli bir değişiklik yapılarak, sigorta firmasının sigortalının kendisine veya yakınlarına tazminat ödemesi yaptığı ağır kusurlu sürücüden, ödediği tazminatın geri iadesi için itiraz hakkı getirildi. Bu, şu anlama geliyor; ağır kusurlu olarak kaza yapan sürücünün kendisi veya yakınlarının maddi – bedeni tazminat için başvurması takdirde, sigorta şirketi bu ücreti ödeyecek, ancak şirket daha sonrasında sürücünün ağır kusurlu olduğu gerekçesiyle mahkemeye itiraz ederek, ödeği tutarı sigortalı ya da sigortalı yakınlarında iadesini isteyebilecek.

Prim fiyatlarını düşürülmesi için yakın gelecekte yeniden uygulamaya sokulacak bir diğer değişiklik ise kusur indirimi konusunda olacak. 2011 yılında Yargıtay’ın iptal etmesi sonucunda uygulamadan kaldırılan kusur indirimi, Bakan Şimşek’in açıklamalarına göre yeniden devreye sokulacak.

Trafik Sigortasına Tavan Fiyat Gelecek mi?

Bazı basın yayın organlarında bugün ortaya atılan bir diğer iddia ise trafik sigortası fiyatları için tavan fiyat uygulamasının getirileceği yönünde oldu. Habere göre önümüzdeki günlerde prim fiyatlarındaki yükselişin devam etmesi halinde tavan fiyat uygulaması getirilerek, sigorta şirketlerinin belirlenen üst limitin üzerinde prim talebinde bulunmasının önü kesilecek. Tavan fiyatların ne kadar olacağı veya nasıl hesaplanacağı konusunda ise henüz hiçbir açıklama gelmedi. Bilindiği gibi ticari araçlar için tavan fiyat uygulaması uzun süredir yapılıyor. Özel araçlar için yapılacak bir düzenlemede ise tavan fiyat uygulamasında hangi kriterlerin ön planda tutulacağı konusu ise henüz muallakta. Ancak belirtmekte fayda var, söz konusu iddia henüz resmi bir organ tarafından doğrulanmış değil.

En Ucuz Trafik Sigortası Sigortam.net’te

Yaklaşık 15 yıldır Türkiye’deki online sigortacılığın lideri konumunda bulunan Sigortam.net müşterilerine sadece 2 dk’da en ucuz trafik sigortası tekliflerini sunuyor. Siz de aracınızın trafik sigortasına en iyi fiyat garantisi ile sahip olmak istiyorsanız hemen trafik sigortası hesaplama ile veya 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayarak teklif alın, ihtiyacınız olan poliçeye kolayca sahip olun.

Benzer İçerikler

Volkswagen Passat Trafik Sigortası

En uygun Volkswagen...Passat trafik sigortası...Sigortam.net’te 

  • Türkiye'deki en iyi sigorta şirketlerinin Volkswagen Passat sigortası...tekliflerini görün. 
  • Volkswagen Passat trafik sigortası fiyatları arasında karşılaştırma...yapın. 
  • İhtiyacınıza ve bütçenize en uygun Volkswagen Passat sigortasını satın alın.
  • Taksitli...ödeme imkanından faydalanın. 

 

Volkswagen Passat Trafik...Sigortası 

Volkswagen Passat model aracınız için en uygun trafik...sigortası fiyatlarına Sigortam.net üzerinden 2 dakikada ulaşabilirsiniz. Trafik sigortası sorgulaması sayfasında yer alan forma bilgilerinizi...doğru ve eksiksiz olarak girin, kolayca araç trafik sigortası sorgulaması yapın.  

 

Volkswagen...Passat Hakkında 

Volkswagen Passat, 1967 yılından beri çeşitli formlarda üretilen bir aile arabasıdır....Volkswagen Golf/Volkswagen Jetta ile Volkswagen Phaeton arasında kalan bir modeldir ve şu anda Almanya'da bulunan Emden ve...Mosel/Zwickau fabrikalarında üretilmektedir. Normalde Avrupa ve Kuzey Amerika pazarlarında Passat olarak bilinen araç, Dasher,...Santana, Quantum, Magotan, Corsar ve Carat isimleriyle de satılmıştır.