Trafik Sigortasında Tazminat Kaç Günde Ödenir?| Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Trafik Sigortasında Tazminat Kaç Günde Ödenir?

Trafik sigortasında sigorta sahibi, trafik sigortası kapsamında sorumluluk arzedecek bir durumu, haberdar olduğu andan itibaren sigorta şirketine bildirmelidir.

Gerçek hasarın tespiti ve zararın artışını önleyici tedbirlerin alınmasını sağlayabilmek için; hasar ihbarının gecikmeden yapılması yararlı olacaktır.

Trafik sigortasının teminatlarının doğru işlemesi için, kaza durumunda maddi hasar varsa "Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tespit Tutanağı" tutulması gerekir. Kazaya karışan diğer sürücüyle anlaşamadığınız durumda 155 polis imdatı aramanız ve tazminat  için gerekli belgeleri sigorta şirketine ulaştırmanız gerekir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ AL

Trafik sigortası tazminatı belgelerin tesliminden itibaren 8 iş günü içinde ödenecektir. Tazminat aşamasında dikkat edilmesi gereken önemli husus; poliçede yer alan belgelerin zamanında ve eksiksiz sigorta şirketine iletilmesidir. Çünkü; kaza sonrası 8 iş günü işlemeye başlayacaktır. 

Belgelerin gecikmesi halinde talep edilen hasar da gecikecektir, istenilen belgelerin sigorta şirketine zamanında iletilmesi poliçede açıkca belirtilmiştir.

Sigortam.net üzerinden sigorta şirketlerinin en uygun trafik sigortası fiyatlarına ulaşabilirsiniz. Online trafik sigortası hesaplama yaparak bütçenize en uygun sigortayı satın alın. Dilerseniz 444 24 00 Sigorta Destek Hattımızdan 7/24 detaylı bilgi alın.


Benzer İçerikler

Mobil Kaza Tespit Tutanağının Avantajları

Dünyada bir ilk olan mobil kaza tespit tutanağı, beraberinde  pek çok avantajı getirdi. Bu avantajlar için akıllı telefon sahibi olmak yeterli.

Devamını Oku

Sigortam.net’ten Trafik Sigortası Takibi

Sigorta sahiplerine online kolaylıklar yaşatmak isteyen Sigortam.net’in ‘’Vade Hatırlatma’’ hizmetinden destek alın, trafik sigortanızı riske atmayın!

Devamını Oku

TSB’den Trafik Sigortası Genel Şartları İçin Flaş Açıklama

Hazine Müsteşarlığı'nın trafik sigortası genel şartlarında yaptığı değişikliklerle ilgili TSB'den önemli bir açıklama geldi. 

Devamını Oku