Trafik Sigortasını Daha Uygun Fiyata Yaptırmanın 3 Yolu

Son dönemde araç sahiplerinin en önemli problemlerinin başında trafik sigortası fiyatlarında yaşanan beklenmedik zamlar geliyor. Aracının zorunlu trafik sigortası poliçesini yaptırmak isteyen sürücüler, beklemedikleri prim ücretleri karşısında ise trafik sigortası poliçelerini nasıl daha uygun fiyata yaptıracaklarının yollarını arıyor.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!TRAFİK TEKLİFİ AL

Bu nedenle biz de, araç sahiplerine trafik sigortasını daha uygun fiyata yaptırmalarını sağlayacak önerileri biraraya getirdik. Sigortam.net’e bakmadan trafik sigortası yaptırmayın! 

Trafik Sigortası Fiyatlarını Karşılaştırarak En İyi Fiyata Ulaşın

Sigorta şirketlerinin 2008 yılından bu yana trafik sigortası poliçelerinde fiyatları kendilerinin belirleyebilmeleri, aynı sürücü ve aynı araca her şirketin farklı bir fiyat teklifi vermesinin yolunu açarken, uygun fiyata trafik sigortası yaptırmak isteyen sürücülere ise sigorta şirketlerini dolaşıp tek tek teklif almak gibi bir mecburiyet getirdi.

Ancak, Türkiye’nin online sigortacılıktaki ilk ve lider kuruluşu Sigortam.net, en iyi sigorta şirketlerinin tekliflerini sürücülere sadece 2 dk’da sunarak, araç sahiplerinin hem zaman kazanmalarını, hem de %45’e varan fiyat avantajı yakalamalarını sağlıyor.

En iyi fiyat garantili trafik sigortasına hemen trafik sigortası hesaplamaveya 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayarak ulaşın.

Hasarsızlık İndirimi Hakkınızı Takip Edin

Trafik sigortasını daha uygun fiyata yaptırmanın bir diğer yolu ise hasarsızlık indirimidir. Trafik sigortası poliçelerinde uygulanan hasarsızlık indirimlerinde basamak hesaplama yöntemi kullanılmaktadır. Buna göre basamak tarifesinde 7 basamak uygulanmaktadır. İlk defa trafiğe çıkacak sürücü için 4.basamak tarifesi uygulanırken, sürücü poliçesinin ilk yılında kaza yapmamışsa 5.basamakta değerlendirilerek %10, ikinci yılında kaza yapmamışsa 6. basamakta değerlendirilerek %15, üçüncü yılında da kaza yapmaması halinde ise 7.basamakta değerlendirilerek %20 oranında indirim kazanır. 

Sürücünün hatalı olarak kazaya karışması halinde ise bu senaryonun tam tersi bir yol izlenir.

Hasarsızlık indiriminde uygulanan basamak tarifesi hakkında daha detaylı bilgiye “Trafik Sigortası Basamak Hesaplama” başlıklı içeriğimizden ulaşabilirsiniz.

Poliçenizi Sigortam.net’ten yaptırın, şirket değişikliği yapmanız halinde hasarsızlık indiriminizin takibini biz yapalım.

Trafik Sigortasına Daha Fazla Ödemeyin

Siz de trafik sigortasında daha fazla ödemek istemiyorsanız, milyonlarca araç sahibinin yaptığı gibi hemen Sigortam.net’i ziyaret ederek trafik sigortası sorgulama ile veya 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayarak zorunlu trafik sigortasında en iyi tekliflere ulaşın, ihtiyacınız olan poliçeye en iyi fiyat garantisi ile sahip olun.

Benzer İçerikler

Özel Sağlık Sigortasında Bekleme Süresiözel...sağlık sigortası bekleme süresiÖzel sağlık sigortası bekleme süresi ne anlama gelir? Özel sağlık sigortası...bekleme süresi sağlık poliçelerinde nasıl kullanılır? Özel sağlık sigortası bekleme süresi...uygulamasını gerektiren hastalık ve ameliyatlar hangileridir? sorularının tüm detaylarını yazımızda bulabilirsiniz. Özel sağlık sigortası
yaptırırken sigorta şirketi tarafından kişinin önceden geçirmiş olduğu hastalıklar, mevcutta bir...hastalığının olup olmaması ve aileden gelen kalıtsal hastalıklar incelenmektedir. Meydana gelmesi veya tekrarlanması yüksek risk...içeren hastalıklar ile ameliyatı yüksek maliyet tutan bazı hastalıklar ilk defa yapılan sağlık sigortası...poliçesine dahil edilmez. Belirtileri hemen ortaya çıkmayan hastalıkların ise bir süre takibi gerekli olmaktadır. Sigorta şirketi bu...takip için gereken süre geçmeden hastalığa dair tedavi teminatını poliçeye dahil etmez. Tüm bu durumlar özel sağlık...sigortası bekleme süresi olarak adlandırılır. Özel sağlık sigortası bekleme süresi genelde ilk...poliçe dönemini kapsamakta ve 1 yıl olmaktadır. Bu süre içinde kişinin mevcut hastalığının takibi yapılmakta ve bir sonraki...poliçe dönemi için teminat altına alınıp alınmayacağına karar verilmektedir. Bazı durumlarda sigorta şirketi tarafından ek...bekleme süresi de konabilir. [widget id="sigortamnet_saglik_widget-2"]

Özel Sağlık Sigortası Bekleme Süresi Gerektiren...Hastalıklar ve Ameliyatlar

Sigorta şirketleri...tarafından bekleme süresi uygulanan bazı hastalıklar şunlardır:
  • Siğil, lipom, kist sebase (yağ...bezesi),
  • Varis, anorektal hastalıklar (hemoroid, anal fissür, fistül, anal abse, vb.), sinüs pilonidalis...(kist dermoid sakral), kist hidatik, her türlü fıtık (karın içi organ fıtığı, vb.), safra kesesi, tiroid bezi, ve meme...hastalıkları,
  • Burun, bademcik, geniz eti, sinüzit, işitme kusuru kulak tüpü takılması, timpanoplasti,...vb),
  • Katarakt ameliyatı, glokom,
  • Rahim, yumurtalık, sistorektosel, bartholin...kisti,
  • Diz (menisküs lezyonu, bağ yırtığı, vb.), trigger finger, her türlü tuzak nöropati, ganglion,...kistik higroma,
  • Üriner sistem taşı kırılması (ESWL) ve cerrahisi, hidrosel, prostat,
  • Omurga ve disk hastalıkları ile ilgili ameliyatlar, faset denervasyon, sinir blokajı,
  • Her...türlü organ nakli (transplantasyon)
Bu konuda sigorta şirketinin özel şartları mutlaka incelenmeli ve bekleme süresi...olan durumlar önceden bilinmelidir.

Doğum Teminatı Bekleme Süresi

Hastalıklar dışında,doğum teminatı için de bekleme süresi uygulanır. Özel sağlık sigortasını...erken yaptırmanın önemi doğum masraflarında da görülmektedir. Özel sağlık sigortası doğum giderlerini %100 oranında...karşılamaktadır. Ancak kişinin doğum teminatından faydalanabilmesi için en az bir poliçe döneminin aşılmış olması şartı...konulmuştur. Doğum teminatı poliçeye ikinci yıldan itibaren eklenmekte ve her bir poliçe döneminde bir kereye mahsus olarak teminat...ödemesi yapılmaktadır. Yıl içerisinde sağlık harcamaları ile ilgili kötü sürprizlerle karşılaşmamak için sağlık...sigortası kapsamı, hastalıkların teminatları ve doğum teminatı ile ilgili bilgiler poliçe kitapçığında dikkatle...incelenmeli ve poliçenin hangi teminatları ne kadar limit ile karşıladığı iyi bilinmelidir Siz de en uygun...sigorta poliçesine 2 dakika içinde ulaşmak için sağlık sigortası teklifi alın, her türlü sorunuz için Sigortam.net’in 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı’nı 7/24 arayın.

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL