Trafik Sigortasını Yaptırmayanları Bekleyen Tehlike | Trafik Sigortası | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Trafik Sigortasını Yaptırmayanları Bekleyen Büyük Tehlike!

Son verilere göre trafik sigortası yaptırma oranı,%30'a yaklaşmış durumda. Bu oranlar Türkiye’deki trafiğe kayıtlı 21 milyon aracın, 6 milyonundan fazlasında trafik sigortasının olmadığı anlamına geliyor. #%Trafik01%#

Prim fiyatları nedeniyle aracının zorunlu trafik sigortasını yaptırmayan araç sahiplerini büyük tehlikeler bekliyor. İşte trafik sigortasını yaptırmayan sürücülere verilecek cezalar ve olası diğer tehlikeler.

Yenilemenin Geciktiği Her Ay için %5 Gecikme Zammı Uygulanıyor

Araç sahipleri için trafik sigortasını yaptırmamanın yol açtığı sorunlar sadece bunlarla da sınırlı kalmıyor. Araç sahibi, poliçesini yenilememesi halinde, poliçenin yenilenmediği her ay için %5 gecikme zammını ödemek zorunda kalıyor. 

 

Trafik Sigortası Bulunmayan Araç Trafikten Men Ediliyor

trafik sigortası cezaÜstteki verdiğimiz örnekler, trafik sigortası poliçesini yenilemeyen araç sahibinin, poliçesini yaptıracağı sırada karşılaşabileceği sıkıntılarla ilgiliydi.

Araç sahibinin trafik kontrolleri sırasında zorunlu trafik sigortasını yaptırmadığının tespit edilmesi halinde ise çok daha sıkıntılı bir süreç başlıyor. İşte trafik sigortası olmadan trafikte bulunan araç sahibini bekleyen tehlikeler:

Trafik sigortası bulunmayan aracın trafikte seyir halindeyken tespit edilmesi durumunda araç, trafik ekipleri tarafından bağlanarak, trafikten men edilmekte ve çekici yardımıyla belirlenen otoparka götürülmektedir. Araç sahibinin, aracına yeniden kavuşabilmesi için trafik sigortası poliçesini yaptırmasının yanında, çekici masrafını ve aracın otoparkta kaldığı gün sayısı kadarki otopark masrafını da karşılaması gerekmektedir.

 

Ve En Önemli Tehlike; Kaza Olasılığı

Zorunlu trafik sigortası araç sahibine, karşı taraf ve üçüncü taraflara verebileceği hasarlar karşısında güvence sağlamaktadır. Yani olası bir kaza halinde karşı tarafa verebileceğiniz maddi ve manevi zararlar aracınızın zorunlu trafik sigortası vasıtasıyla karşılanacaktır. Ancak, trafik sigortası poliçesi bulunmayan bir aracın karıştığı ve araç sahibinin hatalı olduğu bir kazada meydana gelen tüm hasar, bizzat sürücünün sorumluluğunda bulunacaktır. Hatalı sürücü, karşı tarafın aracına verdiği maddi hasarlarla beraber, araçta bulunan kişi veya kişilerin yaralanması sonrasındaki hastane masrafları ve sakatlanma veya ölüm gibi durumlarda ise manevi tazminat ödemelerinden sorumlu tutulacaktır.

 

Trafik Sigortası Fiyatları İçin Moralinizi Bozmayın

Aracınızın trafik sigortasını yaptırmayarak çok daha ciddi problemlerle karşılaşabileceğinizi unutmayın. Trafik sigortası fiyatları içinse moralinizi bozmaya hiç gerek yok. Hemen trafik sigortası hesaplama ile ya da 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayarak Türkiye’nin en iyi sigorta şirketlerinin trafik tekliflerini sadece 3 dk’da alın, sizin için en uygun poliçeye, en iyi fiyat garantisi ile ulaşın. 


Benzer İçerikler

Trafik Sigortasında İyi Sürücü Ödülü

Trafik sigortasındaki yeni uygulamalarla iyi sürücü ödüllendirilirken, serbest uygulama sigorta sahiplerinin suistimal edilmesine sebep olabiliyor.

Devamını Oku

Trafik Sigortasında Fiyat Teklifi Almak Gerekli mi?

Trafik sigortası yaptırmadan önce değişik şirketlerden trafik sigortası fiyat teklifleri almak ve alternatifleri değerlendirmek bütçenize katkı sağlayacak.

Devamını Oku

Hasar Anında Yapmanız Gerekenler Nelerdir?

Sadece maddi hasarlı kazalarda; kazaya karışan diğer araçların sürücü ya da sürücüleri ile anlaştığınız takdirde, kendi aranızda Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tespit Tutanağı doldurmalısınız. 

Devamını Oku