Trafik Yoğunluğunda İstanbul Avrupa 2. Oldu!

Yapılan bir araştırmaya göre İstanbul Moskova’dan sonra trafik yoğunluğu en fazla olan şehir oldu. Bu özelliğiyle de Avrupa 2. Konumunda. Araştırma sonuçlarına göre, İstanbul’da ortalama 64 dakika trafikte geçiriliyor.

Bu araştırma Portekiz’den Rusya’ya kadar 59 ülkenin büyük şehirlerini kapsayacak şekilde yapıldı. Araştırmaya göre Rusya’nın başkenti Moskova, %65 trafik yoğunluğuna sahip ve birinci sırada yer alıyor. Türkiye’nin en büyük şehri olan İstanbul da %57 yoğunluk 2.liğe yerleşti.
Araştırmada Polonya’nın başkenti Varşova %44 ile 3. sıradayken, İtalya’nın Palermo kenti ve Fransa’nın Marseille şehri %40 trafik yoğunluğuyla 4. oldu.

Moskova’da trafiğin en yoğun olduğu zaman dilimi sabah ve yoğunluk oranı da %114 olurken, akşam saatlerinde bu oran %133’e ulaşıyor. 2. olan İstanbul’da ise trafik yoğunluk oranı sabah saatlerinde %81’iken, akşam ise %127’yi buluyor. Oranlara haftalık olarak bakıldığında ise İstanbul’da Pazartesi günleri sabah ve Cuma günleri akşam saatlerinde trafik yoğunluğu zirveye ulaşıyor. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!TRAFİK TEKLİFİ AL

 

İstanbul’da Trafikte Bekleme Süresi 64 Dakika

İstanbul’da trafikte yoğunluğun en fazla olduğu günlerde trafikte bekleme süresi 64 dakikaya ulaşıyor. Günde ortalama 30 dakika süren ev ve iş arasındaki trafikte yaşanan yoğunluk, yıllık olarak 118 saatlik bir gecikme yaratıyor.

Günümüzün önemli bir zamanı trafikte geçiyor. Bu nedenle mutlaka zorunlu trafik sigortasına sahip olmak gerekiyor. Ne yazık ki Türkiye’de trafik sigortası bulunmayan kişilerin oranı %7 ve kasko sigortası olmayan kişilerin oranı ise %63 gibi çok düşük oranlara sahip. Bu nedenle sigorta sahibi olma bilinci arttırılmaya çalışılıyor.

İstatistiklere göre 10 yıl içinde ehliyet sahibi olan kişilerin sayısı %53 yükseldi. Fakat ne yazık ki kazalar da %185 artış gösterdi. Bu kazaların %90’ını ise sürücüden kaynaklanan hatalardan dolayı meydana geliyor. Meydana gelen bu kazaların %40’ı çarpışmadan dolayı gerçekleşiyor. Sadece ehliyet sahibi olmakla iyi sürücü olabilineceği düşüncesinden uzaklaşılması gerekiyor.

Yorgun, uykusuz, stresli haldeyken ya da kötü hava koşullarında araç kullanma durumunda ne kadar iyi sürücü olsanız da kazayla karşılaşma durumu meydana gelebiliyor. Bu nedenle mutlaka kasko ve trafik sigortalarının yapılması gerekiyor.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Sigortam.net'te trafik sigorta sorgulama yaparak en uygun kasko ve trafik sigortası fiyatlarına ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayarak sigortanızı hemen satın alın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL