444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Trafikte Alkol ve Sigara Düzenlemesi

29 Mayıs 2013
Araç sürücülerini yakından ilgilendiren, trafikte alkol ve sigara kullanımını da içeren düzenlemeler onaylanırsa sürücülerin daha dikkatli olması gerekecek.
 
Yasaya göre; ehliyeti olmayan, ehliyetine geçici olarak veya tedbiren el konmuş olan kişilerin araç sürmesi yasak. Bu yasağa uymayanlar 1407 TL idari para cezası ile cezalandırılacak. Ayrıca buna izin veren araç sahibini de aynı miktarda ceza bekliyor.
 

Alkol Ölçümünü Reddedene Ceza

 
Alkollü araç sürenleri tespit etmek amacıyla yapılan alkol ölçümünü reddedenler daha önce hastaneye götürülüp kan testine tabi tutuluyordu. Yasadan sonra bu kişilere 2 bin TL idari para cezası uygulanacak. Ayrıca bu kişilerin ehliyetlerine 2 yıl süreyle el konulacak.
 
Özel araç sürücüleri için alkol sınırı 50 promil iken, ticari araç sürücüleri için alkol tamamen yasak. Hususi otomobil dışındaki araçların sürücüleri içinse üst sınır 21 promil.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN

Ehliyeti Geri Almak için Eğitim Görülecek
 

Belirlenen sınırların üzerinde alkollü olan kişiler cezai yaptırımlarla karşılaşıyor. Eğer aşılan sınır 100 promilin altında ise sürücü ehliyetine 6 ay el konuyor ve 700 TL ceza uygulanıyor. Eğer bu durum 5 yıl içinde ikinci kez tekrarlanırsa ceza 877 TL olacak, ayrıca ehliyet 2 yıl süre ile geri alınacak. Üç veya daha fazla kez gerçekleşmesi durumunda ise 1407 TL para cezası verilecek. Ayrıca her defasında ehliyete 5 yıllığına el konacak. 100 promil ve üstü içinse 2 yıl kadar hapis cezası verilebilecek. Alkol sebebiyle ehliyetine 5 yıl içinde iki kez el konulan kişiler, test ve eğitimlere tabi tutulacak.
 
Uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanan kişilere uygulanacak ceza 3600 TL. Ayrıca böyle durumlarda ehliyet 5 yıl süreyle geri alınacak. Sigara ve benzeri tütün ürünlerini direksiyon başında içmek de yasak olacak.
 
Kasko hesaplama ile en iyi kasko fiyatları ve seçeneklerine ulaşmak için www.sigortam.net adresinden kasko sigorta sorgulama yapın, tek bir formla tüm anlaşmalı sigorta şirketlerinin tekliflerini görün, %45 fiyat avantajından yararlanın. Sigortam.net ayrıcalığı ile 444 24 00 Sigorta Destek Hattı’ndan 7/24 destek alın.
 

Online Kasko Sorgulama

En uygun kasko fiyatları için 3 dakikanızı ayırın, kasko hesaplama yaparak anlaşmalı sigorta şirketleri tarafından verilen online kasko tekliflerine ulaşın, fiyat ve teminat karşılaştırması yapın, kasko karşılaştırma ile %45'e varan fiyat avantajı yakalayın.

Daha Fazla Kasko Teklifi için 444 24 00

Online kasko teklifleri arasında ihtiyaçlarınıza uygun bir kasko yoksa  444 24 00’ı arayın veya biz sizi arayalım, online teklif vermeyen anlaşmalı sigorta şirketlerinden sizin adınıza teklif alalım. Daha fazla seçenek ve daha uygun fiyatlarla kasko sigortanızı kolayca yaptırın. Poliçenizi ücretsiz gönderelim.

Hasar İşlemleri Takibi Sigortam.net’ten!

Herhangi bir hasar durumunda 7/24 hasar ihbarı yapabileceğiniz 444 24 00 Sigorta Destek Hattı’nı arayın veya hasar formunu doldurun, hasar işlemlerinizi sizin adınıza takip edelim.

Okumaya Devam Edin

Ehliyet Sınavı Değişiyor

10 Nisan 2013 Çarşamba
Özel Motorlu Taşıt Sürücü Kursu Yönetmeliği için Milli Eğitim Bakanlığı yeni bir taslak hazırladı. Taslakta eğitim süreleri, eğitimin yapılacağı yerler ve eğitmenler ile ilgili maddeler bulunuyor.

On Araçtan Biri Trafikten Çekilecek

15 Mayıs 2013 Çarşamba
2013 yılında 1 milyon 700 bin araç trafikten çekilecek. Hurda araç teşvik paketi olarak bilinen uygulama ile eski araç sahiplerine üç seçenek sunulacak.

Trafik Poliçesi Sorgulama e-Devlet’te

15 Mayıs 2013 Çarşamba
Zorunlu trafik sigortası poliçesi artık cep telefonlarından ve e-Devlet’ten görüntülenebilecek.