Trafikte Alkol ve Sigara Düzenlemesi

Araç sürücülerini yakından ilgilendiren, trafikte alkol ve sigara kullanımını da içeren düzenlemeler onaylanırsa sürücülerin daha dikkatli olması gerekecek.
 
Yasaya göre; ehliyeti olmayan, ehliyetine geçici olarak veya tedbiren el konmuş olan kişilerin araç sürmesi yasak. Bu yasağa uymayanlar 1407 TL idari para cezası ile cezalandırılacak. Ayrıca buna izin veren araç sahibini de aynı miktarda ceza bekliyor.
 

Alkol Ölçümünü Reddedene Ceza

 
Alkollü araç sürenleri tespit etmek amacıyla yapılan alkol ölçümünü reddedenler daha önce hastaneye götürülüp kan testine tabi tutuluyordu. Yasadan sonra bu kişilere 2 bin TL idari para cezası uygulanacak. Ayrıca bu kişilerin ehliyetlerine 2 yıl süreyle el konulacak.
 
Özel araç sürücüleri için alkol sınırı 50 promil iken, ticari araç sürücüleri için alkol tamamen yasak. Hususi otomobil dışındaki araçların sürücüleri içinse üst sınır 21 promil.
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Ehliyeti Geri Almak için Eğitim Görülecek
 

Belirlenen sınırların üzerinde alkollü olan kişiler cezai yaptırımlarla karşılaşıyor. Eğer aşılan sınır 100 promilin altında ise sürücü ehliyetine 6 ay el konuyor ve 700 TL ceza uygulanıyor. Eğer bu durum 5 yıl içinde ikinci kez tekrarlanırsa ceza 877 TL olacak, ayrıca ehliyet 2 yıl süre ile geri alınacak. Üç veya daha fazla kez gerçekleşmesi durumunda ise 1407 TL para cezası verilecek. Ayrıca her defasında ehliyete 5 yıllığına el konacak. 100 promil ve üstü içinse 2 yıl kadar hapis cezası verilebilecek. Alkol sebebiyle ehliyetine 5 yıl içinde iki kez el konulan kişiler, test ve eğitimlere tabi tutulacak.
 
Uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanan kişilere uygulanacak ceza 3600 TL. Ayrıca böyle durumlarda ehliyet 5 yıl süreyle geri alınacak. Sigara ve benzeri tütün ürünlerini direksiyon başında içmek de yasak olacak.
 
Kasko hesaplama ile en iyi kasko fiyatları ve seçeneklerine ulaşmak için www.sigortam.net adresinden kasko sigorta sorgulama yapın, tek bir formla tüm anlaşmalı sigorta şirketlerinin tekliflerini görün, %45 fiyat avantajından yararlanın. Sigortam.net ayrıcalığı ile 444 24 00 Sigorta Destek Hattı’ndan 7/24 destek alın.
 

Benzer İçerikler

2018 Kasko Fiyatları Hakkında Genel Bilgiler2018 Kasko Fiyatları Hakkında Genel BilgilerTürkiye’nin en büyük ve en...iyi
sigorta şirketleri Sigortam.net ile...anlaşmalıdır. Sigortam.net’ten kasko hesaplama yaparak adımları kolayca geçebilir, şirketlerin kasko fiyatları...hakkında bilgi alabilir, karşılaştırır ve bütçenize en uygununu kolayca satın alabilirsiniz. Uygun fiyatlarla kasko sigortası yaptırarak hem kendinizi hem de aracınızı güvence altına almış...olursunuz. Zorunlu trafik sigortası, karşı tarafı ve...üçüncü kişileri korurken kasko sigortası, sizi korur. Bu sayede bir kaza sonrasında aracınızın hasarını öder ve maddi açıdan...sıkıntı yaşamamanızı sağlar. Kaza sırasında eğer kasko sigortanız yoksa maddi açıdan büyük yükler altına girebilirsiniz....Böyle olumsuzluklarla karşılaşmadan önce kaskonuzu yaptırın, içiniz rahat bir şekilde yola çıkın.

2018 Kasko...Fiyatları

Kasko sigortası satan şirketler arasında karar verebilmek çoğunlukla zordur. Sigortam.net, sigorta şirketlerinin...kasko tekliflerini karşılaştırmalı olarak göstererek en uygun fiyat avantajına ulaşabilmenizi sağlar. Kasko ürünleri arasında...karar verirken fiyatları aynı ekran üzerinde karşılaştırmalı olarak görerek en doğru kararı verebilmenizi mümkün kılar. Artı...olarak 2018 kasko fiyatları için belirli avantajlar elde edebilirsiniz. Daha düşük fiyatlarla kasko poliçesi satın...alabilmek için ''Kasko Fiyatlarını Düşürmeye Yönelik Öneriler''...başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz. [widget id="sigortamnet_kasko_widget-2"]

Kasko Sigortası Teminatları

Kasko teminatları günlük hayatınızda trafikte ya da aracınız...park halindeyken sıklıkla karşılaşabileceğiniz teminatları güvence altına alır. Bunların dışında ek teminatlar da alabilmeniz...mümkündür.

Çarpma-Çarpılma

Trafikte seyrederken aracınıza herhangi bir sürücünün çarpması, bilerek aracınıza...zarar verilmesi, sizin yanlışlıkla herhangi bir yere ya da araca arabanızı çarpanız vs. durumlarda zararlarınızı teminat altına...alır.

Yanma

Aracınıza yabancı maddelerin sıçraması ya da kaza sonucu yanma durumunda aracınız güvence altında...olur.

Çalınma-Çalınmaya Teşebbüs

Aracınızın ya da içindeki eşyalarınızın çalınması, ya da çalınmaya teşebbüs...durumunda güvence altında olursunuz. En uygun 2018 kasko fiyatları için Sigortam.net üzerinden kasko hesaplama yapın, sigorta şirketlerini...karşılaştırın. İhtiyacınız olan kasko poliçesine Sigortam.net'in web sitesinden kolayca ulaşabilirsiniz. Dilerseniz 444 24...00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan 7/24 2018 kasko fiyatları ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL