Tramer Nedir?

Yaşayabileceğimiz olumsuzlukları ve başımıza gelebilecekleri her zaman tahmin etmek mümkün olmayabiliyor. Bu durum bizi ve mal varlıklarımızı, tehlikeye açık konuma getiriyor. Her daim bir tehlikeyle karşılaşmanın mümkün olduğu bir ortamda sigorta büyük bir güvence sağlar ve sigorta şirketleri de bunun için var.

Her ne kadar sigorta terimi can sıkıcı olayları akla getirse de sigortalıların veya sigorta alacakların, sigorta hizmetlerini nasıl ve ne şekilde alabileceğini öğrenmesi gerekir. Gelişen teknoloji ve online sigorta hizmetleriyle birlikte prosedür işlemleri çok daha kolay hale geldi. Bu işlemlerin arasında ''Tramer Sorgulama'' önemli bir yerde bulunuyor.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ AL

vade hatırlatmaTramer sorgulamaya geçmeden önce Tramer hakkında bilgi vermek, daha yararlı olacaktır.

Tramer, Trafik Sigortaları Bilgi Merkezi olarak bilinen kurumun kısaltmasıdır. Bu sistem tüm sigorta bilgilerinin toplandığı bir veri deposu olarak değerlendirilebilir.

Tramer sorgulama ile araca ait sigorta işlemleri görülebileceği gibi aracın ağır bir hasarı olup olmadığını görebilir, kaza bilgilerini takip edebilirsiniz. 

 

Tramer Üzerinden Yapılan Sorgulamalar

  • Araç hasar kaydı sorgulama,
  • Mağdur bilgileri sorgulama,
  • Araç trafik poliçesi sorgulama,
  • Araç kasko poliçe sorgulama,
  • Kaza yapan araçların kaza tespit tutanağı sonrası kusur oranlarını sorgulama,

Tramer sorgulama, sürücülerin ve yeni araç sahibi olacakların kafasındaki birçok sorunun cevaplanmasına yardımcı olur. Örneğin; belli bir bütçe ayrılarak alınacak olan 2.el aracın bir hasarı olup, olmadığı öğrenilebilir.

Tramer Sorgulama Nasıl Yapılır?

Tramer de yapılmak istenen işleme (araç hasar sorgulama, mağdur bilgileri sorgulama, araç trafik poliçesi sorgulama, araç kasko poliçesi sorgulama) göre sorgulama şekli ve sorgulamada verilecek bilgiler değişmektedir.

Tramer Trafik Sigortası Sorgulama

Trafik sigortası sorgulamanın en doğru şekilde yapılması için sigorta şirketi, acente no ve poliçe no gibi bilgilerin sisteme eksiksiz girilmesi gerekiyor.

Tramer Kasko Sigortası Sorgulama

Kasko poliçesi sorgulama, plaka bilgisi ve şasi bilgisi ile sorgulayabileceğiniz ekrandır. Sorgulama sonucunda, indiriminiz olup olmadığına veya varsa önceki poliçe bilgilerinizin detaylarına ulaşabilirsiniz.

Araç Hasar Sorgulama

Araç hasar sorgulaması özellikle 2.el araç almak isteyen veya almayı düşünenler için önemli bir hizmettir. Bu sorgulama sayesinde araç alacak kişiler alacakları aracın kazaya karışıp-karışmadığını, hasar görmüşse hasar durumu ve hasar miktarının ne kadar olduğunu ayrıntılı bir şekilde görebilir. Hem aracınızı satarken hem de ikinci el araç alırken yapmanız gerekenleri öğrenmek için; ''İkinci El Araba Alırken Dikkat!'' ve ''İkinci El Araba Satarken Dikkat'' başlıklı yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

Aracınıza ait tüm bilgilerin ve hasarların bu kadar şeffaf görülebildiği bir ortamda kasko ve trafik sigortasını yaptırmamak ilerde büyük sorunlara neden olabilir. En basiti elinizden çıkarmayı düşündüğünüz aracınızı satamazsınız.

Aracınızı güvenle kullanmak ve satmayı düşündüğünüz de kar elde edebilmek için araç sigortalarınızı yaptırmayı ihmal etmeyin.

Uygun araç sigortası fiyatları için Sigortam.net'e gelerek araç sigorta sorgulama yapın, geleceğinizi riske atmayın! Telefon desteği için 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın.

Benzer İçerikler