Tramer Nedir?

Trafik Sigortaları Bilgi Merkezi olarak bilinen kurumun kısaltmasıdır. Bu sistem tüm sigorta bilgilerinin toplandığı bir veri deposu olarak değerlendirilebilir. Tramer sorgulama ile araca ait sigorta işlemleri görülebileceği gibi aracın ağır bir hasarı olup olmadığını görebilir, kaza bilgilerini takip edebilirsiniz.

Araç hasar sorgulama hakkında daha detaylı bilgi için “Plakadan araç hasar kaydı sorgulama” yazımızı okuyabilirsiniz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!TRAFİK TEKLİFİ AL

Tramer Üzerinden Yapılan Sorgulamalar

  • Araç hasar kaydı sorgulama,
  • Mağdur bilgileri sorgulama,
  • Araç trafik poliçesi sorgulama,
  • Araç kasko poliçe sorgulama,
  • Kaza yapan araçların kaza tespit tutanağı sonrası kusur oranlarını sorgulama,

Tramer sorgulama, sürücülerin ve yeni araç sahibi olacakların kafasındaki birçok sorunun cevaplanmasına yardımcı olur. Örneğin; belli bir bütçe ayrılarak alınacak olan 2.el aracın bir hasarı olup, olmadığı öğrenilebilir.

Tramer Sorgulama

Tramer de yapılmak istenen işleme (araç hasar sorgulama, mağdur bilgileri sorgulama, araç trafik poliçesi sorgulama, araç kasko poliçesi sorgulama) göre sorgulama şekli ve sorgulamada verilecek bilgiler değişmektedir.

Tramer Trafik Sigortası Sorgulama

Trafik sigortası poliçe sorgulama işlemleri için 3 ayrı seçenek mevcuttur. Plaka ve TC Kimlik No ile Sorgulama, Plaka ve Vergi Kimlik No ile Sorgulama, Sigorta Bilgileri ile Sorgulama şeklinde 3 ayrı yöntemden sorgulama yapılabilir. Sigorta Bilgi Merkezinden trafik poliçe sorgulama bölümüne girip ilgili alanları doldurarak, poliçenizi internet üzerinden sorgulatabilirsiniz. Bu aşamada bilgilerinizi eksiksiz ve doğru şekilde girmeniz önemlidir.

Trafik sigortası sorgulama için 3 ayrı yöntem aşağıdaki gibidir:

Tramer Nedir? Tramer Üzerinden Yapılan Sorgulamalar Nelerdir?

 

Tramer Nedir? Tramer Üzerinden Yapılan Sorgulamalar Nelerdir?

 

Tramer Nedir? Tramer Üzerinden Yapılan Sorgulamalar Nelerdir?

Tramer Kasko Sigortası Sorgulama

Kasko poliçesi sorgulama işlemleri de tramer üzerinden kolaylıkla yapılabilir. Poliçe bilgilerinizin detaylarına ulaşabilmek için trafik poliçe sorgulama gibi 3 ayrı bilgi formu üzerinden sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Tramer Nedir? Tramer Üzerinden Yapılan Sorgulamalar Nelerdir?

Araç Hasar Sorgulama

Araç hasar sorgulaması özellikle 2.el araç almak isteyen veya almayı düşünenler için önemli bir hizmettir. Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezinin “Sigortam360” uygulaması sayesinde internet üzerinden araç hasar bilgilerini öğrenebilirsiniz. Sigortam360.com web uygulaması, “araç hasar, araç detay, değişen parça, trafik ve kasko poliçe, kaza tespit tutanağı, hasarı ödeyecek sigorta şirketi ve vefat edenlere ait hayat poliçesi” bilgilerine online olarak ulaşabilmenizi sağlar. Bu bilgilere ulaşabilmek için sisteme üye olmanız ve sorgu adetini satın almanız gerekir.

Tramer Nedir? Tramer Üzerinden Yapılan Sorgulamalar Nelerdir?

Bu sorgulama sayesinde araç alacak kişiler alacakları aracın kazaya karışıp-karışmadığını, hasar görmüşse hasar durumu ve hasar miktarının ne kadar olduğunu ayrıntılı bir şekilde görebilir. Hem aracınızı satarken hem de ikinci el araç alırken yapmanız gerekenleri öğrenmek için; ”İkinci El Araba Alırken Dikkat!” ve ”İkinci El Araba Satarken Dikkat” başlıklı yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

Aracınıza ait tüm bilgilerin ve hasarların bu kadar şeffaf görülebildiği bir ortamda kasko ve trafik sigortasını yaptırmamak ilerde büyük sorunlara neden olabilir. En basiti elinizden çıkarmayı düşündüğünüz aracınızı satamazsınız. Aracınızı güvenle kullanmak ve satmayı düşündüğünüz de kar elde edebilmek için araç sigortalarınızı yaptırmayı ihmal etmeyin.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
%50'ye varan fiyat avantajı için KASKO TEKLİFİ AL
2 dk'da en iyi fiyat garantisi ile TRAFİK TEKLİFİ AL

En uygun fiyat garantisi sağlayan Sigortam.net’e gelerek araç sigorta sorgulama yapın, kasko ve zorunlu trafik sigortası tekliflerini karşılaştırarak kendiniz için en uygun poliçeyi seçin. Üstelik araç sigortasına sahip olmak için internet üzerinden 2 dakikada işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı’mızı arayarak destek alın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL