Tramerden Trafik Sigortası Sorgulama | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Tramerden Trafik Sigortası Sorgulama

Sigorta bilgi merkezi olarak anılan Tramer ile amaç, trafiğe çıkan araçların kayıt halinde tutulmasını sağlamak ve sigorta işlemlerinin tek bir elden yönetimini sağlamaktır. Bu merkez üzerinden zorunlu trafik sigortası sorgulamaları başta olmak üzere pek çok işlem yapılabilmektedir.

Sorgulama aşamasında gerekli olan bazı bilgiler vardır, bu bilgiler sayesinde trafik sigortası sorgulama işlemi pratik bir şekilde yapılabilmektedir.

Tramer üzerinden yapılan trafik sigorta sorgulaması ile amaç kayıtlı aracın araç sigortası olup olmadığını öğrenmek, eğer sigortalıysa sigortanın bitiş tarihini öğrenmektir. Aracın trafik sigorta süresi bittiyse, zaman geçirmeden trafik sigortası yenilemesi yapılmalıdır.

Aksi takdirde trafik sigortası gecikme cezaları, sigortalıyı zor durumda bırakacağı gibi trafik sigortasının en az %5 oranında yüksek ödenmesine neden olacaktır. Sürücüler, bir çeşit denetim mekanizması da olan Tramer sayesinde araçları ve poliçeleri hakkında istedikleri anda bilgi alabilirler.

Tramer üzerinden yapılan sorgulamalar sadece trafik sigortası ile ilgili değildir. Araç sürücülerini ilgilendiren ve merak konusu olan pek çok konu için de Tramer üzerinden sorgulama yapılabilir. 

Tramer Üzerinden Yapılan Sorgulamalar
 

Tramer Bilgi Merkezi’de trafikte kayıtlı bulunan tüm araçların sigorta bilgileri saklanmakta ve istenen bilgiler girildikten sonra tüketiciler ihtiyaç duydukları bilgilere ulaşabilmektedir.

Tramer sorgulama aşamasında istenen bilgiler şunlardır:

  • Araç plakası,
  • Sigorta şirketi,
  • Poliçe no,
  • Yenileme no,
  • Poliçe bitiş tarihi,
  • Motor ve şası no bu bilgiler arasında bulunmaktadır.

Poliçenizin bitiş tarihini hatırlamıyorsanız, plaka bilginiz ve şasi numaranız ile poliçenizin yenilenmesi gereken tarihi öğrenebilirsiniz.

Sürücülere pek çok konuda yardımcı olan Tramer sorgulamaları elbette önemli bir avantajdır ancak günlük hayatın koşuşturması içerisinde “Poliçe yenileme tarihim ne zamandı?” sorusu aklınıza gelmeyebilir ve Tramer sorgulaması yapmayabilirsiniz. Bu durumda yenileme tarihini kaçırabilir, yok yere trafik sigortanızı daha yüksek primle ödemek zorunda kalabilirsiniz.

İşte tam da bu noktada Sigortam.net imdadınıza yetişir. Sigortanızı seçerken, sigorta alımını gerçekleştirirken ve poliçenizin süresi boyunca destek alabildiğiniz Sigortam.net danışmanları, poliçe vadelerinizi sizin adınıza takip eder. Poliçe süreniz dolmadan en uygun sigorta tekliflerini sunar. Sigortam.net avantajlarını diler online işlemlerle, dilerseniz de7/24 kesintisiz hizmet veren Sigorta Destek Hattımızla elde edebilirsiniz.

 


Benzer İçerikler

Zorunlu Trafik Sigortasında Kazalar ve Zaman Aşımı ile İlgili Bilgiler

Zorunlu trafik sigortası kapsamında yer alan kazaları ve zaman aşımı süreleriyle ilgili bilgileri öğrenin, trafik sigortanızı yaptırarak siz de güvende olun.

Devamını Oku

Online Trafik Sigortası Almak Ekonomik Mi?

Online trafik sigortasının faydalarına bakıldığında yaptırılması gerekli olan bir sigortadır. Sigortam.net trafik sigortasını en uygun fiyatlarla sunar.

Devamını Oku

Trafik Sigortasız Araç Çevirmeye Yakalanırsa Ne Olur?

Yapılan trafik kontrollerinde sürücü ehliyeti ve ruhsattan sonra sorulacak ilk şey zorunlu trafik sigortasıdır,  önce sigortasız araca maddi ceza kesilir.

Devamını Oku