444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Tramerden Trafik Sigortası Sorgulama

21 Ocak 2015

Sigorta bilgi merkezi olarak anılan Tramer ile amaç, trafiğe çıkan araçların kayıt halinde tutulmasını sağlamak ve sigorta işlemlerinin tek bir elden yönetimini sağlamaktır. Bu merkez üzerinden zorunlu trafik sigortası sorgulamaları başta olmak üzere pek çok işlem yapılabilmektedir.

Sorgulama aşamasında gerekli olan bazı bilgiler vardır, bu bilgiler sayesinde trafik sigortası sorgulama işlemi pratik bir şekilde yapılabilmektedir.

Tramer üzerinden yapılan trafik sigorta sorgulaması ile amaç kayıtlı aracın araç sigortası olup olmadığını öğrenmek, eğer sigortalıysa sigortanın bitiş tarihini öğrenmektir. Aracın trafik sigorta süresi bittiyse, zaman geçirmeden trafik sigortası yenilemesi yapılmalıdır.

Aksi takdirde trafik sigortası gecikme cezaları, sigortalıyı zor durumda bırakacağı gibi trafik sigortasının en az %5 oranında yüksek ödenmesine neden olacaktır. Sürücüler, bir çeşit denetim mekanizması da olan Tramer sayesinde araçları ve poliçeleri hakkında istedikleri anda bilgi alabilirler.

Tramer üzerinden yapılan sorgulamalar sadece trafik sigortası ile ilgili değildir. Araç sürücülerini ilgilendiren ve merak konusu olan pek çok konu için de Tramer üzerinden sorgulama yapılabilir. 

Tramer Üzerinden Yapılan Sorgulamalar
 


Tramer Bilgi Merkezi’de trafikte kayıtlı bulunan tüm araçların sigorta bilgileri saklanmakta ve istenen bilgiler girildikten sonra tüketiciler ihtiyaç duydukları bilgilere ulaşabilmektedir.

Tramer sorgulama aşamasında istenen bilgiler şunlardır:

  • Araç plakası,
  • Sigorta şirketi,
  • Poliçe no,
  • Yenileme no,
  • Poliçe bitiş tarihi,
  • Motor ve şası no bu bilgiler arasında bulunmaktadır.

Poliçenizin bitiş tarihini hatırlamıyorsanız, plaka bilginiz ve şasi numaranız ile poliçenizin yenilenmesi gereken tarihi öğrenebilirsiniz.

Sürücülere pek çok konuda yardımcı olan Tramer sorgulamaları elbette önemli bir avantajdır ancak günlük hayatın koşuşturması içerisinde “Poliçe yenileme tarihim ne zamandı?” sorusu aklınıza gelmeyebilir ve Tramer sorgulaması yapmayabilirsiniz. Bu durumda yenileme tarihini kaçırabilir, yok yere trafik sigortanızı daha yüksek primle ödemek zorunda kalabilirsiniz.

İşte tam da bu noktada Sigortam.net imdadınıza yetişir. Sigortanızı seçerken, sigorta alımını gerçekleştirirken ve poliçenizin süresi boyunca destek alabildiğiniz Sigortam.net danışmanları, poliçe vadelerinizi sizin adınıza takip eder. Poliçe süreniz dolmadan en uygun sigorta tekliflerini sunar. Sigortam.net avantajlarını diler online işlemlerle, dilerseniz de7/24 kesintisiz hizmet veren Sigorta Destek Hattımızla elde edebilirsiniz.

 


Okumaya Devam Edin

Trafik Sigortamı Bitiş Tarihinden Önce Yenilemezsem Ne Olur?

29 Temmuz 2010 Perşembe
Trafik sigortası zorunlu bir sigorta olduğundan, trafiğe çıkmamanız gerekir.

Aracımın Tramer’de Kaydı Yok. Ne Yapmalıyım?

13 Şubat 2014 Perşembe

Tramer kayıtlarındaki sorgulama işlemleri sigorta şirketleri tarafından gerçekleştirilmektedir.

Tramer Nedir?

06 Kasım 2014 Perşembe

Tramer olarak bilinen trafik sigortaları bilgi merkezi, kasko ve trafik sigortalarına ait bilgilerinin toplandığı bir veri deposu olarak değerlendirilebilir.