444 24 00
7/24 Yanınızdayız

TSB Başkanı'ndan Trafik Sigortası Fiyatları İçin Flaş Açıklama

17 Şubat 2016

Türkiye’deki yaklaşık 20 milyon araç sahibinin yaptırmakla yükümlü olduğu zorunlu trafik sigortası, son dönemde yaşanan fiyat artışları nedeniyle gündemden bir türlü düşmüyor. 20 milyon araç sahibi arasında trafik sigortası yaptıranların sayısının 16 milyonda kaldığını belirten Türkiye Sigorta Birliği Başkanı Ramazan Ülger ise geçen yıla kıyasla araç sigortası yaptıranların oranının %81.2’den, %79.9’a düştüğüne dikkat çekerek, prim fiyatlarının düşmesi için hasar maliyetlerinin de düşmesi gerektiğini belirtti. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ ALIN

Trafik Sigortası Primlerindeki Yükselişin Ana Nedeni Mevzuat Rizikosu

Türkiye’deki zorunlu trafik sigortası fiyatlarında yaşanan yükselişteki temel faktörün mevzuat rizikosu olduğunu söyleyen Ülger, teminat altında olmayan bazı konuların yargı yoluyla doldurulmasının, sigorta şirketlerinin sağlıklı bir risk hesaplaması yapmalarının önüne geçtiğini ifade ederek, prim fiyatlarının düşmesi için mevzuatta düzenleme yapılması  gerektiğini belirtti. Mevcut şartlardaki finans risk değerlendirmelerinden uzak ve yanlış hesaplama teknikleri nedeniyle hak sahiplerine ödenmesi gerekenden çok daha yüksek oranlarda ödemeler yapıldığının altını çizen Ülger, bu durumun sigorta şirketleri tarafında hesaplanamayan maliyetlerin oluşmasına neden olduğunu belirterek, trafik sigortası fiyatlarındaki artışın ana faktörü olarak bu duruma dikkat çekti.

Fiyatlar Düşmeye Başlayacak

Şubat ayının başındaki bedeni hasarlarla ilgili yapılan düzenlemenin de gayet yerinde olduğunu ifade eden Ülger, sigorta şirketlerinin mevzuatın netleşmesi sonrasında maliyetlerini daha iyi hesap edebileceğini, bedeni hasarlardaki maliyetlerin düşmesiyle birlikte, bir süre sonra trafik sigortası primlerinde de düşüş yaşanacağını söyledi.

Poliçe Yenileme Tarihinizi Geciktirmeyin

Araç sigortasında fiyatların düşeceğine yönelik haberler ardı ardına gelse de, poliçe yenileme tarihi gelen araç sahiplerinin ceza riski ile karşılaşmamaları için poliçelerini vakit kaybetmeden yaptırmaları gerekiyor. Bu nedenle siz de araba sigortası fiyatları için en iyi fiyat garantisi ile teklif aldığınızı bilerek poliçenizi Sigortam.net’ten yaptırabilirsiniz. Hemen online veya 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayarak teklif alın, ihtiyacınız olan poliçeye kolayca sahip olun.


Okumaya Devam Edin

Zorunlu Trafik Sigortası'nda Tarife Değişikliği

02 Haziran 2010 Çarşamba
Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü, Zorunlu Trafik Sigortası'nın sigorta şirketleride uygulanacak fiyat tarfileri ve tarifelerin Müsteşarlığa bildirimleri hakkında duyuru yaptı. 

Suistimallere Karşı Kendi Denetim Kadrolarımızı Oluşturduk

07 Haziran 2010 Pazartesi

Sahte hasar oran tespitinin tam olarak mümkün olmadığı ancak yüzde 15'lerde tahmin edildiğini kaydeden Mustafa Su, sektörün sahte hasar mücadelesini anlattı. 

En Çok Aracımızı Seviyoruz

11 Haziran 2010 Cuma

Türkiye'de, gelişmiş ülkelere göre sigorta yaptırma oranlarının düşük olduğu, sigorta pazarının yaklaşık yüzde 60'ını ise araçların trafik ve kasko poliçelerinin oluşturduğu bildirildi.